NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

PARTNERZY BIZNESOWI

Polskie_Stowarzyszenie_Techniki_Magazynowej
Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej (PSTM) działa na podstawie ustawy z dnia 7 kwietnia 1989r. Prawo o stowarzyszeniach oraz postanowień statutu, uchwalonego na zebraniu założycielskim w dniu 2 lutego 2012roku. Siedzibą PSTM jest Poznań,...

Android stwarza nowe możliwości dla branży magazynowej

Redip
3 lutego 2020
Android stwarza nowe możliwości dla branży magazynowej
Fot. Aspekt
Android stwarza nowe możliwości dla branży magazynowej
Zwiększenie efektywności, eliminacja błędów, łatwiejsze zarządzenie flotą urządzeń i stale rozszerzająca się gama nowych aplikacji, które otwierają przed branżą magazynową zupełnie nowe możliwości -  system Android zmienia oblicze branży magazynowej. Kwestiom tym poświęcona będzie bezpłatna konferencja „Rewolucja ANDROID - zmiany w mobilnych systemach operacyjnych”, którą 26 lutego organizuje w Katowicach firma Aspekt Sp. z o.o.

Dla branży magazynowej, dystrybucyjnej i produkcyjnej przyszedł czas na zmiany. Nowe kierunki rozwoju otwiera przed firmami migracja do systemu Android. Najpopularniejszy system operacyjny na świecie powstał z myślą o sektorze konsumenckim, ale dzisiaj obejmuje swoim oddziaływaniem również sektor komercyjny. I rośnie w siłę. Według wyliczeń Zebra Technologies udział urządzeń działających w oparciu o system Android to już 53% całościowej sprzedaży urządzeń Zebry na polskim rynku. W 2017 roku było to niespełna 10 proc.!

Przedsiębiorcy coraz częściej zdają sobie sprawę z faktu, że migracja do systemu Android to dla firm z branży magazynowej, produkcyjnej czy dystrybucyjnej szansa na zwiększenie przewagi konkurencyjnej. To nowocześniejsze, bardziej ergonomiczne urządzenia, przyjazne interfejsy znacznie upraszczające onboarding nowych pracowników i cała gama narzędzi software`owych, które otwierają zupełnie nowe możliwości w zakresie zarządzania, obsługi procesów i usprawnienia działań. Te kwestie w dużej mierze będą nadawać ton w dyskusji o przyszłości branży magazynowej – mówi Marek Kuropieska, prezes zarządu firmy Aspekt sp. z o.o.

Dyskusje będą szczególnie gorące w 2020 roku, bo z rynku urządzeń mobilnych klasy korporacyjnej wycofał się właśnie inny technologiczny gigant. W styczniu 2020 roku Microsoft ostatecznie wstrzymał wsparcie dla systemu Windows na urządzenia mobilne. Tymczasem wiele firm zajmujących się produkcją, dystrybucją czy magazynowaniem nadal wykorzystuje urządzenia mobilne działające w oparciu o Windows. - Trzeba powiedzieć jasno - to są w tej chwili rozwiązania przestarzałe. System, w oparciu o który działają te urządzenia nie będzie aktualizowany, a to oznacza rosnące zagrożenie dla bezpieczeństwa danych, dla codziennego  funkcjonowania i stale zwiększający się dystans do konkurencji, która wdrożyła już u siebie system Android – mówi Marek Kuropieska.

Tym i pokrewnym kwestiom poświęcona będzie otwarta konferencja „Rewolucja ANDROID - zmiany w mobilnych systemach operacyjnych”, którą firma Aspekt Sp. z o.o. organizuje 26 lutego w Katowicach. Konferencja odbędzie się w restauracji La Squadra w katowickim Salonie Ferrari przy ul. Bocheńskiego 109. Pierwsza edycja konferencji odbyła się w grudniu w Warszawie i spotkała się z pozytywnym odzewem branży.

Partnerami wydarzenia się firmy Zebra, Soti i Apex, jedne z największych firm technologicznych na świecie, których przedstawiciele również podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem.
 
Pełną agendę konferencji i formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie www.datasolutions.net.pl. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 05-2021EMIL - 05-2021EMIL - 04-2021EMIL - 04-2021EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021Zobacz więcej publikacji