NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Aktywne wsparcie eksporterów w Bydgoszczy

DHL
14 września 2017
Aktywne wsparcie eksporterów w Bydgoszczy
Express_12_00h-screen
Proeksportowy rozwój gospodarki i instrumenty wsparcia promocyjno-informacyjnego polskiego eksportu to zagadnienia dzisiaj popularyzowane i zyskujące coraz większe zainteresowanie polskich przedsiębiorców. Wynika to z faktu, że polskie firmy w rozwoju eksportu upatrują rozszerzenia skali swojej działalności i pozyskania trwałych kontaktów handlowych poza granicami kraju.
 
Źródłem wiedzy o rynkach zagranicznych, potencjalnych kierunkach polskiego eksportu, jak również o możliwościach rozwoju międzynarodowej ekspansji, są regionalne spotkania dla przedsiębiorców, organizowane m.in. przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (K-P COIE) wraz z partnerami.
 
Najbliższe z nich, któremu partneruje dostawca międzynarodowych usług ekspresowych DHL Express, zaplanowane zostało na 19 września br. w Bydgoszczy. Tematem spotkania, skierowanego do eksporterów z województwa kujawsko-pomorskiego, będzie potencjał rynku irańskiego i rozwój współpracy handlowej.
 
Seminarium pt. „Iran – rynek otwierający się na świat. Szanse, możliwości, zagrożenia”  poświęcone będzie szeroko pojętej tematyce proeksportowej do Iranu. Począwszy od omówienia możliwości, praktyk i kultury biznesowej w ramach polsko-irańskiej współpracy przedsiębiorstw, po prezentację zagadnień związanych z regulacjami podatkowo-prawnymi, finansowymi, a także z transportem, logistyką i kwestiami celnymi. Spotkanie dostarczy również wiedzy na temat narzędzi pozwalających spenetrować rynek irański i potrzeby klientów, oraz instrumentów wspierających polski eksport. Wydarzenie skierowane jest do polskich przedsiębiorców z różnych branż, prowadzących wymianę handlową z zagranicą lub planujących międzynarodową ekspansję.
 
O aspektach związanych z dostawą towarów do Iranu i formalno-prawnych wymaganiach w transporcie międzynarodowych przesyłek ekspresowych opowie Agnieszka Łukawczyk, dyrektor ds. celnych DHL Express. – W globalną wymianę handlową wpisuje się międzynarodowa działalność logistyczna DHL Express. Jako dostawca międzynarodowych lotniczych przesyłek ekspresowych doskonale wiemy o tym, że podstawą współpracy handlowej polskich przedsiębiorców z partnerami zagranicznymi jest gwarancja bezpiecznego, terminowego i efektywnego przepływu dóbr i usług w relacji eksport - import. Tym się zajmujemy na co dzień. Obok sprawnej i terminowej obsługi przesyłek, oferujemy również wsparcie w kwestiach administracyjnych i celno-podatkowych. Niezależnie od miejsca doręczenia przesyłki – czy jest to Iran, czy jakikolwiek inny kraj na świecie, zapewniamy klientom szybką i kompleksową obsługę celno-podatkową i logistyczną.”
 
Udział merytoryczny w seminarium potwierdzili również przedstawiciele Ambasady Islamskiej Republiki Iranu w Polsce, Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a także eksperci m.in. PAIH, PWC, KUKE, BGK, Kompass Poland Sp. z. o.o., Geofizyka Toruń S.A.
 
Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów umożliwia przedsiębiorcom (eksporterom obecnym i przyszłym) dostęp do nieodpłatnych informacji w zakresie niezbędnym do planowania, organizowania i realizacji sprzedaży i/lub inwestycji poza granicami Polski. Ważnym kierunkiem działalności K-P COIE jest także zapewnienie potencjalnym inwestorom zagranicznym łatwego dostępu do informacji o warunkach podejmowania działalności gospodarczej (inwestowania) w Polsce.
 
Zakres bezpłatnych usług informacyjnych K-PCOIE skierowanych do polskich firm podczas seminarium przedstawi – Maciej Kanabaj, Kierownik Centrum Obsługi Inwestorów i Eksportu w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. - Seminarium o Iranie będzie w tym roku już dziewiątym wydarzeniem organizowanym przez nas w ramach cyklu “Biznes bez granic”. Zgodnie z założeniami realizowanej przez polski rząd “Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w obszarze ekspansji zagranicznej”, Iran został wytypowany jako jeden z pięciu najbardziej perspektywicznych kierunków dla rozwoju polskiego eksportu. Dlatego też celem seminarium jest popularyzacja wiedzy wśród regionalnych przedsiębiorstw m.in. o warunkach dostępu do tego rynku, na temat jego mocnych i słabych stron, możliwości analizy jego potencjału oraz oferty instrumentów wsparcia skierowanej do polskich firm zainteresowanych współpracą z Iranem.
 
Szczegółowe informacje na temat seminarium „Iran – rynek otwierający się na świat. Szanse, możliwości, zagrożenia. Bydgoszcz, 19 września br. ” dostępne są na stronie K-P COIE.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
 
Źródło: DHL
Foto: DHL

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 09-2018EMIL - 09-2018EMIL - 08-2018EMIL - 08-2018EMIL - 07-2018EMIL - 07-2018EMIL - 06-2018EMIL - 06-2018Zobacz więcej publikacji