NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Zmiany które cieszą wszystkich

Andrzej Szymkiewicz
31 grudnia 2017
Zmiany które cieszą wszystkich
Okładka_Emil_12-2017
Grudzień to czas podsumowań mijającego roku, na rynku jest wiele wydarzeń podsumowujących osiągnięcia firm, nominowania i wręczania nagród w różnego rodzaju plebiscytach. Piszemy o tych wydarzeniach w kolejnym wydaniu EMILA – elektronicznego miesięcznika informacji logistycznej. Grudzień to jest szczególny czas dla gospodarki i logistyki, świąteczny szczyt paczkowy ma swoja kulminację właśnie w tym miesiącu.    
 
Operatorem Logistycznym Roku 2017 została firma FM Logistic, która zdobyła Złote Godło, w organizowanym przez wydawnictwo Eurologistics badaniu, które ma już piętnastoletnią tradycję. W innym konkursie, firma Dachser zdobyła tytuł European Transport Award for Sustainability, organizowanym przez Huss-Verlag z Monachium. W konkursie Eurobuild Awards 2017, firma SEGRO za wybudowane obiekty logistyczne otrzymała dwie prestiżowe nagrody,  Tenants Award jako Best Warehouse of the Year oraz Warehouse Manager of the Year. Nagrodzonych firm jest więcej, o czym piszemy wewnątrz numeru.
 
Praca u podstaw firmy STILL Polska - jednego z czołowych dostawców wózków widłowych, przerodziła się w interesujące i pożyteczne przedsięwzięcie.  Zajęcia Akademii Bezpieczeństwa STILL , stały się bazą do równie interesującego projektu jakim jest  „Tańczący z paletami” – promujący bezpieczeństwo event organizowany przez firmę Raben, dla jej operatorów  pracujących w oddziałach całego kraju. Konkurs składa się z dwóch części. W pierwszej, teoretycznej, omawiane są dobre praktyki i pożądane zachowania. W tej drugiej, praktycznej, uczestnicy pokonują na wózkach trasę z przeszkodami, wymagającą dużej precyzji manewrowania.
 
Firmy P3 oraz Fiege, zleciły badanie trendów na rynku powierzchni magazynowych i usług logistycznych, które przeprowadziła PMR Consulting & Research. Badanie wykazało wysoki optymizm w firmach, aż 84% z nich spodziewa się wzrostu zamówień w ciągu najbliższych trzech lat. To zapewne przełoży się to na zwiększone zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie magazynowe i zewnętrzne usługi logistyczne.  
 
Ciekawą analizę przedstawia ROHLIG SUUS Logistics, w kontekście zapowiedzi wprowadzenia na rynek elektrycznych ciężarówek przez Teslę, które maja się pojawić w produkcji w 2019 roku. Chcąc sprawdzić jak faktycznie kształtują się koszty zakupu i utrzymania elektrycznej ciężarówki, ROHLIG SUUS Logistics postanowił przeprowadzić analizę porównawczą odnoszącą się do polskich realiów. Tymczasem firma Dachser w Niemczech wprowadziła do swojej floty pierwsze egzemplarze samochodów elektrycznych, którymi dostarczać będzie towary w Berlinie i Stuttgarcie. To jak widać trend przed którym nie ma odwrotu, ze względu na globalny kierunek zmian.
 
Zmian które z punktu widzenia ekonomicznego cieszą wszystkich, jako że, wszyscy uczestnicy rynku logistycznego notują wysoka dynamikę wzrostu przychodów, co bardzo cieszy i optymistycznie nastrajają na nowy 2018 rok, o czym piszemy w EMILU, do którego lektury zachęcam.
     
Wszystkim czytelnikom i partnerom EMILA, składam życzenia wszelkiej pomyślności w nowym roku.
 
Andrzej Szymkiewicz

Linki:

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 09-2018EMIL - 09-2018EMIL - 08-2018EMIL - 08-2018EMIL - 07-2018EMIL - 07-2018EMIL - 06-2018EMIL - 06-2018Zobacz więcej publikacji