NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Wysoka funkcjonalność i wydajność operacyjna

A1 Sorter
1 października 2020
Wysoka funkcjonalność i wydajność operacyjna
Fot. A1 Sorter
Wysoka funkcjonalność i wydajność operacyjna
Rok 2020 to skokowy wzrost znaczenia rynku e-commerce. Prognozy handlowe dla tego kanału sprzedaży po pierwszym półroczu wzrosły niemal dwukrotnie. Bez wątpienia przyczynił się do tego ogłoszony w pierwszej połowie roku lockdown, który spowodował przesunięcie znacznej części zakupów ze sklepów stacjonarnych do internetu w sposób tak gwałtowny, że większość sprzedawców nie była w stanie realizować zamówień zgodnie z założonymi normami czasowymi. Na początku pandemii COVID-19 znaczące przyrosty sprzedaży w kanale e-commerce dotyczyły tylko wybranych rodzajów asortymentu, ale w wyniku zmiany przyzwyczajeń zakupowych klientów w krótkim czasie większe obroty odnotowały niemal wszystkie branże.

W ostatnich latach w sektorze logistycznym – podobnie jak w pozostałych – szybko rosną koszty zatrudnienia przy jednoczesnym niedoborze osób chętnych do podjęcia pracy. Dlatego pożądane stały się rozwiązania automatyzujące funkcjonowanie magazynu, które skutecznie eliminują te problemy, znacznie zwiększają wydajność i niemal całkowicie ograniczają błędy podczas kompletacji zamówień. Inwestycja w automatykę magazynową staje się niezbędna i kluczowa dla uzyskania przewagi konkurencyjnej i ograniczenia kosztów działalności. Warto zaznaczyć, że zwrot z takiej inwestycji następuje znacznie szybciej niż kilka lat temu.

Ważne dla optymalizacji pracy magazynu jest skrócenie czasu potrzebnego na przemieszczanie towaru, kompletowanie zamówień i grupowanie gotowych paczek. Dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja automatyki magazynowej ma decydujący wpływ na poziom efektywności operacji. Specyfika uwarunkowań biznesowych, lokalowych, geograficznych i kadrowych zawsze wymaga projektu „szytego na miarę”, przygotowanego przez specjalistów rozumiejących potrzeby firmy i potrafiących dobrać najefektywniejsze rozwiązania.
Przenośniki
Fot. A1 Sorter
Przenośniki
Decydując się na zainwestowanie w automatyzację magazynu, warto wybrać solidnego dostawcę, który oprócz konkurencyjnej ceny oferuje fachowe doradztwo i wysoką jakość zarówno na etapie projektu i wdrożenia, jak i późniejszego serwisu urządzeń.

Marka A1 Sorter, która przebojem wdziera się na europejski rynek producentów automatyki magazynowej, czerpie z 20 lat doświadczeń firmy Regalux, jednego z czołowych polskich dostawców techniki magazynowej. Regalux jest twórcą i właścicielem marki oraz wyłącznym integratorem urządzeń i produktów A1 Sorter w Polsce.
 
W ofercie A1 Sorter dostępne są rozwiązania automatyczne i uzupełniające o szerokim zastosowaniu, a poszczególne moduły są w pełni kompatybilne.

Najbardziej zaawansowanymi produktami z oferty A1 Sorter są urządzenia sortujące, będące fundamentem branży e-commerce, gdzie poprawna i szybka kompletacja ma podstawowe znaczenie. Firma proponuje trzy typy sorterów: Narrow Belt, Cross Belt i Switch, które charakteryzują się różną funkcjonalnością i wydajnością oraz są odpowiednie dla większości branż.
 
A1 Sorter oferuje nie tylko sortery, ale także urządzenia i akcesoria niezbędne do budowania kompletnych systemów intralogistycznych. Są to m.in. przenośniki rolkowe, taśmowe i elastyczne, transfery paskowe, pop-up i zwrotnice. Rozbudowane systemy mogą zostać wyposażone w węzły łączące krzyżujące się linie przenośników oraz windy. Ofertę uzupełniają profesjonalne stoły do pakowania, które uwzględniają ergonomię pracy, a ponadto szeroka gama akcesoriów.

Dla swoich klientów firma przygotowała katalogi w języku polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. Na stronie www.a1sorter.com znajduje się także przystępny konfigurator zamówień ułatwiający szybką wycenę.
Produkty A1 sorter można obejrzeć w największym w Polsce showroomie logistycznych rozwiązań automatycznych. Producent zachęca do przywiezienia własnych towarów i przetestowania urządzeń.
Elementy systemów transportu
Fot. A1 Sorter
Elementy systemów transportu
Warto też zwrócić uwagę na wysoką estetykę wszystkich produktów. A1 sorter przykłada szczególną wagę do starannego i solidnego wykonania, którego oczekują najbardziej wymagający klienci.
Wysoko zautomatyzowane i zrobotyzowane procesy wytwórcze stosowane przez producenta są stale monitorowane, dzięki czemu uzyskuje się powtarzalną wysoką jakość i terminowość zleceń.

Odpowiednio duży zapas modułów i komponentów pozwala realizować zamówienia klientów w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Producent zapewnia, że duża grupa produktów oferowana jest niemal natychmiast.
A1 Sorter oferuje fachowość, doświadczenie oraz indywidualne i zoptymalizowane rozwiązania. To godny polecenia partner w budowie efektywnej intralogistyki dla każdej branży.
 
A1 Sorter sp. z o.o.
89-600 Chojnice, Tople 40
NIP: 5552107218
tel. 52 395 02 46
e-mail: info@a1sorter.com

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 07-2021EMIL - 07-2021EMIL - 06-2021EMIL - 06-2021EMIL - 05-2021EMIL - 05-2021EMIL - 04-2021EMIL - 04-2021Zobacz więcej publikacji