W poszukiwaniu nowych wyzwań zawodowych

W poszukiwaniu nowych wyzwań zawodowych
W poszukiwaniu nowych wyzwań zawodowych

Jak zwraca uwagę Fabian Pietras, lider zespołu Antal Engineering and Operations, takie wyniki nie zaskakują. – Osoby związane z logistyką kusi praca w renomowanej firmie, przeprowadzenie ciekawego projektu, poznania innego modelu magazynowania czy dystrybucji – podkreśla ekspert Antal. Dodaje jednak, że zdarza się że po pewnym czasie osoby z tego obszaru chcą zmienić pracę także ze względów osobistych, na przykład poszukując zatrudnienia bliżej domu.

Respondenci związani z obszarem logistyki odpowiedzieli także, że przy zmianie pracy oczekują aż o 32% większego wynagrodzenia finansowego, znaleźli się tym samym w grupie o najwyższych wymaganiach finansowych. – Tak wysokie oczekiwania wzrostu wynagrodzenia mają dwa źródła: pierwsze wiąże się z awansem na wyższe stanowisko, drugie wynika z relokacji potencjalnego kandydata – podkreśla Fabian Pietras. Ekspert Antal zwraca jednak uwagę, że standardowy wzrost wynagrodzenia na podobne stanowisko w tym obszarze wynosi około 15-20%.

Raport wskazuje, że osoby związane logistyką otrzymały średnio 7 zaproszeń do projektów rekrutacyjnych w ciągu roku. – Na rynku najczęściej poszukiwani są spedytorzy oraz osoby z doświadczeniem w logistyce kontraktowej – dodaje Fabian Pietras.

Badania wykazały również, że 46% badanych z obszaru logistyki jest gotowa do przekwalifikowania się. 60% respondentów przyznała natomiast, że relokowała się ze względu na pracę. – Jest to spowodowane charakterem wykonywanej pracy – komentuje ekspert Antal.

Jak wynika z 4. edycji badań specjaliści i menedżerowie mimo że deklarują chęć zmiany pracy, to co raz mniej aktywnie jej poszukują. 27% z nich poszukuje aktywnie pracy, 51% biernie (cv jest dostępne na portalach rekrutacyjnych i społecznościowych i respondenci są otwarci na nowe propozycje zawodowe). 22% pracowników średniego i wyższego szczebla w ogóle nie poszukuje nowego zatrudnienia. Jednak większość badanych osób (96%) jest gotowa rozważyć ofertę otrzymaną bezpośrednio od rekrutera.
Eksperci Antal International zwracają uwagę, że wyniki raportu wskazują na pierwsze sygnały otwierającego się rynku pracownika, a wraz z niską lojalnością kadry rodzi to nowe wyzwania dla pracodawców.

– Niewątpliwie duża chęć zmian wśród kadry specjalistycznej i menedżerskiej wymusza na pracodawcach przyjrzenie się z większą wnikliwością systemom motywacyjnym w swoich organizacjach. Warto jednak pamiętać, że duża dynamika strukturalna ma też swoje zalety – na przykład umożliwia przypływ nowej wiedzy do organizacji – komentuje Artur Skiba, prezes Antal International i wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

Pełny raport dostępny na www.antal.pl.

Źródło: Antal

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji