NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

W parku P3 Poznań powstanie największy magazyn firmy Westwing

7 września 2021
W parku P3 Poznań powstanie największy magazyn firmy Westwing
Fot. P3
W parku P3 Poznań powstanie największy magazyn firmy Westwing
P3 długoterminowy inwestor i deweloper europejskich obiektów magazynowych wybuduje dla firmy Westwing dedykowany budynek o powierzchni 82.500 m2w parku P3 Poznań z możliwością rozbudowy o dodatkowe 27.000 m2. Będzie to największy jak dotąd magazyn w sieci dystrybucji firmy, który stanie się centrum doskonałości (CoE)  w zakresie obsługi i wysyłki mebli na rynek europejski.
 
Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce mówi: “Współpraca z firmą Westwing  i wybór parku P3 Poznań na lokalizację swojego największego magazynu to dla nas duże wyróżnienie. Jesteśmy dumni, że możemy wybudować obiekt dla europejskiego lidera e-commerce w zakresie inspiracji dla domu i mieszkania. Zwiększająca się liczba transakcji dokonywanych online i rozwój handlu internetowego determinuje wzrost złożoności procesów logistycznych, na które sieci handlowe prowadzące działalność e-commerce muszą być odpowiednio przygotowane. Flagowy magazyn o odpowiedniej wielkości, położony w dogodnej lokalizacji, pozwoli naszemu partnerowi na intensyfikacje procesów operacyjnych i z pewnością zapewni dalszy rozwój biznesowy.”
 
Westwing jest europejskim liderem e-commerce w zakresie inspiracji dla domu i mieszkania. Firma działa w 11 krajach europejskich i inspiruje swoich lojalnych klientów - entuzjastów aranżacji wnętrz -  oferując im starannie dobrane produkty w połączeniu z bogatymi treściami.  Z nowego magazynu Westwing prowadzić będzie dystrybucje wszystkich swoich mebli na rynek europejski.
 
Steffani Busch, COO Westing mówi: “Decydując się na nowy magazyn, dokładnie przeanalizowaliśmy dostępne  możliwości. Poszukiwaliśmy partnera biznesowego, który zrozumie nasze potrzeby i wychodząc ponad rynkowe standardy, znajdzie rozwiązania w pełni odpowiadające naszym wymaganiom, zwłaszcza w zakresie zrównoważonego rozwoju.  Ponieważ już dziś część naszych europejskich operacji prowadzimy w parku P3 Poznań w Robakowie, jest to dla nas różnież bardzo dogodne rozwiązanie, gdyż to rozszerzenie tej działalności.”
 
Firma Westwing doda magazyn o powierzchni ok. 79.000 m2 i ok. 3.500 m2 powierzchni biurowo-socjalej do zasobów nowoczesnej powierzchni magazynowej w Europie. Budynek zostanie dostosowany do wymagań, jakie stawia branża e-commerce. W ramach działalności meblarskiej w magazynie znajdzie się dział zwrotów zamówień oraz  sekcja kontroli jakość produktów. 
 
W obiekcie dostępny będzie także parking dla pracowników mieszczący 288 pojazdów oraz parking dla rowerów. Początkowo zatrudnienie znajdzie w nim ponad 200 osób, a w przyszłości nawet 1000.
Michał Śniadała, Senior Leasing Manager  mówi: “Magazyn dedykowany dla Westwing zostanie w pełni dostosowany do potrzeb naszego partnera. Na powierzchni najmu 82.500 m2 zastosowane zostaną rozwiązania, które pozwolą na optymalizację procesów, a obiekt powstanie według najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa. Wybór naszego parku jest dowodem, że doskonała lokalizacja, indywidualne podejście i dopasowanie do wymagań partnerów są kluczem do sukcesu. ” 
 
Obiekt będzie miał ponadstandardową wysokość – 12 m netto, wzmocnioną posadzkę - 7,5 t/m2 oraz podwyższone zabezpieczenia przeciwpożarowe, tj. jego odporność ogniowa wyniesie ponad 4000 Mj. Przy budowie wykorzystane zostaną m.in. panele elewacyjne z rdzeniem PIR efektywniej izolujące od czynników zewnętrznych, a na wzmocnionym dodatkowo dachu zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna. Wewnątrz magazynu zaplanowano oświetlenie LED z systemem sterowania DALI, w łazienkach i części biurowo-socjalnej oświetlenie sterowane czujnikami ruchu, a także systemy oszczędzające wodę takie jak np. instalacja do odzysku wody szarej. Ponadto, magazyn certyfikowany będzie w systemie BREEAM na poziomie Excellent.
 
Park P3 Poznań to jeden z największych obecnie parków logistycznych w Wielkopolsce. Zlokalizowany jest w odległości 16 km od centrum Poznania i 2,4 km od drogi ekspresowej S11. Doskonała lokalizacja parku przyciąga klientów zarówno z branży e-commerce, przedsiębiorstw produkcyjnych i firmy prowadzące dystrybucję na rynki Europy Zachodniej.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 08-2021EMIL - 08-2021EMIL - 07-2021EMIL - 07-2021EMIL - 06-2021EMIL - 06-2021EMIL - 05-2021EMIL - 05-2021Zobacz więcej publikacji