NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Trzecia faza współpracy

Ekol
24 czerwca 2020
Trzecia faza współpracy
Fot. Ekol
Trzecia faza współpracy
Polska spółka Ekol Logistics i brytyjska Regatta niedawno podpisały nową, sześcioletnią umowę, co oznacza wejście w trzecią fazę współpracy. Firmy rozpoczęły współpracę w styczniu 2018 roku i do tej pory spółka Ekol Polska realizowała usługi dla Regatty na powierzchni magazynowej wynoszącej 10.000 m2 (ponad 10.000 palet) składując 28.000 jednostek SKU. Ekol oferuje kompleksowe usługi logistyczne, w tym VAS, zwroty oraz e-commerce. Należy zaznaczyć, że aktualnie Ekol obsługuje dostawy w całej UE, ropoczynając współpracę od przesyłek B2B do zaledwie trzech krajów w 2018 roku.

„Mamy przyjemność ogłosić, że rozszerzamy naszą aktualną współpracę z Regattą, 3. faza współpracy rozpocznie się w lipcu 2020 r. i oznacza powiększenie powierzchni magazynowej o kolejne 23.000 m2 .”– mówi Arkadiusz Jastrzębski, Country Manager w Ekol Polska.

Całkowita powierzchnia magazynowa Ekol Polska wyniesie niemal 40.000 m2, a strategia spółki zakłada oferowanie magazynowania nie tylko dla umów długoterminowych, ale również dla krótkoterminowych, a także dla projektów o różnych rozmiarach (również dla mniejszych firm). Wygląda to naprawdę optymistycznie.

 „Przygotowujemy przesyłki do sklepów Regatty w większości krajów UE, jednocześnie sukcesywnie przejmując obsługę e-commerce do odbiorców w kolejnych krajach UE. Aktualnie e-commerce jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się elementem współpracy między Ekol, a Regattą. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nowa umowa stanowi duże wyzwanie, a jednocześnie jest wielką szansą na dalszy rozwój logistyki kontraktowej Ekol w Polsce. Od początku naszej współpracy nasze zdolności magazynowe wzrosły około 15-krotnie, a dzienne moce przerobowe ponad 7-krotnie.” – dodał Arkadiusz Jastrzębski.
Współpraca została przedłużona o kolejnych sześć lat, z możliwością zwiększenia zasięgu obsługiwanych krajów o kraje spoza UE, np. Rosję i Izrael.

Firma Ekol Logistics i jej zespól z Poznania wypracowała najwyższej klasy sposób obsługi naszej europejskiej bazy klientów, rozszerzenie współpracy jest naturalnym etapem rozwoju już teraz bardzo dobrze działającej firmy. Nie mogę się doczekać wspólnej pracy z zespołem przy projektowaniu nowego magazynu i przygotowaniu na przyszły rozwój europejskiej działaności i tworzenia podstaw na przyszłość.” – mówi John Mulvihill, Group Commercial Manager, Regatta Ltd.

Ekol wszedł na polski rynek 5 lat temu, oferując kompleksowe usługi logistyczne, w tym e-commerce oraz usługi transportu intermodalnego i drogowego. Ekol w Polsce posiada certyfikat AEO, zapewniający wysoki poziom usług celnych.

Panattoni Park Poznań VII to nowoczesne centrum dystrybucyjne, zlokalizowane w Koninku, 12 km od centrum Poznania. Inwestycja składa się z pięciu magazynów klasy A, o docelowej powierzchni blisko 130 000 m kw. Projekt budynków zapewnia zaawansowane rozwiązania techniczne, a także  funkcjonalność i elastyczność w kształtowania modułów. Centrum dystrybucyjne wyposażone jest w doki rozładunkowe, bramy wjazdowe z poziomu „0” oraz dodatkowe miejsca parkingowe.
 
„Jesteśmy bardzo mocni w transporcie intermodalnym, oferujemy i planujemy rozwój transportu drogowego, morskiego, lotniczego i kolejowego, ale chcemy aby firma Ekol byłą postrzegana coraz bardziej jako operator logistyczny. Nie jesteśmy największą firmą w Polsce, ale jesteśmy bardziej elastyczni od większości operatorów logistycznych, a ponadto z naszymi klientami projektujemy też rozwiązania operacyjne od podstaw. Dysponujemy własnym systemem WMS, który jest ciągle rozwijany i umożliwia szybkie wdrażanie i ciągłe dostosowywanie  do zmieniających się potrzeb naszych klientów. Warto podkreślić, że Ekol posiada ponad 1.000.000 m2 magazynów oraz 30 lat doświadczenia w logistyce różnych grup produktów i właśnie to doświadczenie z powodzeniem wykorzystujemy w Polsce.” – dodaje Jastrzębski.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 06-2020EMIL - 06-2020EMIL - 05-2020EMIL - 05-2020EMIL - 04-2020EMIL - 04-2020EMIL - 03-2020EMIL - 03-2020Zobacz więcej publikacji