NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Technologie bezpieczeństwa na SAWO

Red.
Technologie bezpieczeństwa na SAWO

 

Targi dla służby BHP stanowią źródło wiedzy na temat nowych produktów jakie pojawiają się na rynku, coraz więcej firm ma świadomość tego, że o bezpieczeństwo pracy trzeba zabiegać, nie można li tylko opracować regulamin obwarowany nakazami i zakazami. Bezpieczeństwo pracy zależało i zależy od wielu czynników, niebagatelna rolę odgrywają w tej materii elementy techniczne, pozwalające na wymuszenie bezpiecznych zachowań ograniczając ryzyku wypadku.

Dobra tradycja targów jest konkurs Grand Prix SAWO, Medal Prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Złoty Medal MTP - jedne z najbardziej rozpoznawalnych wyróżnień na polskim rynku, nagradzające wyróżniające się rozwiązania i produkty. Sąd Konkursowy składa się z czołowych osobistości na co dzień zaangażowanych w bezpieczeństwo pracy, będących ekspertami w swoich dziedzinach wiedzy. W tym roku wyłoniono 14 laureatów Złotego Medalu, a 5 otrzymało nagrodę Grand Prix SAWO, przyznano również dwa Medale Prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Sawo_konferencja.JPG
Branża logistyczna rzadko jest nominowana a jeszcze rzadziej zdobywa nagrody. W tym roku AWIA Horyzont® System wykrywania kolizji na drodze maszyna - człowiek, znajdujący zastosowanie w magazynowaniu i logistyce, został nominowany i znalazł uznanie w oczach Sądu Konkursowego, zdobywając Złoty Medal MTP oraz Grand Prix SAWO, przyznane przez Głównego Inspektora Praca i Dyrektora Centralnego Instytutu Ochrony Pracy-PIB w kategorii: Środki ochrony indywidualnej, zbiorowej. Producentem AWIA Horyzont® , tego całkowicie polskiego produktu - Systemu wykrywania kolizji na drodze maszyna – człowiek, jest firma ENTE Sp. z o.o. z Gliwic.
Sawo_PIP.JPG
Na targach SAWO swoje stoiska miały instytucje działające w ochronie bezpieczeństwa pracy, które na co dzień zajmują się kontrola przestrzegania przepisów o BHP, jak Państwowa Inspekcja Pracy.
Sawo_UDT.JPG
Urząd Dozoru Technicznego jako jednostka certyfikująca i dopuszczająca urządzenia do eksploatacji, miał swoje stoisko, na którym dostępne były materiały informacyjne o działaniach UDT.
Sawo_Ciop.JPG
Centralny Instytut Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy, oferował na stoisku całą gamę publikacji poświęconych ochronie pracy. Odbyła się również konferencja pt. „Zdrowie pracownika zyskiem firmy” wraz z debatą „Służba bhp – dziś i jutro” .
Sawo_aleja.JPG
Nowością targów SAWO była „Aleja Ergonomii”, która z założenia miała prezentować produkty mające cechy ergonomiczne wpływające na bezpieczeństwo pracy. Pomysł ze wszech miar interesujący oraz potrzebna prezentacja produktów, które są ergonomiczne i w swej istocie pomagają w pracy, czyniąc ją lżejsza, przyjemniejszą i efektywniejszą.

Targi SAWO 2016, to już historia, kolejna edycja pokazująca rozwój technologii i produktów mających wpływ na jakość i bezpieczeństwo pracy, przyniosła środowisku zarządzającemu bezpieczeństwem pracy nowe narzędzia produktowe do podnoszenia jakości i bezpieczeństwa pracy. Na przygotowanych konferencjach i panelach dyskusyjnych „behapowcy” żalili się na istniejący stan rzeczy w BHP, jednocześnie podkreślano, że służby BHP maja w czym wybierać i nie mogą narzekać na brak narzędzi. Jedyne co ich martwi, to podejście zarządzających, szefów i właścicieli firm do problemów związanych z ochroną pracy, to jeszcze jest w bardzo złym stanie organizacyjnym a przede wszystkim mentalnym.

Red.
Foto: Log4.pl

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 11-2017EMIL - 11-2017EMIL - 10-2017EMIL - 10-2017EMIL - 09-2017EMIL - 09-2017EMIL - 08-2017EMIL - 08-2017Zobacz więcej publikacji