NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Technologia kieszeniowa BEUMER Group optymalizuje e-commerce

BEUMER
10 października 2021
Technologia kieszeniowa BEUMER Group optymalizuje e-commerce
Fot. BEUMER
Dostosowane procesy wysyłek do rosnącego zapotrzebowania w branży e-commerce
Cieszący się coraz większą popularnością model biznesowy direct-to-consumer (D2C) przyniósł ze sobą konieczność optymalizacji przedsiębiorstwa. Dla marki Tezenis potrzebne było zautomatyzowane rozwiązanie, aby utrzymać wysokie standardy obsługi klienta odpowiednio do rozwoju branży e-commerce. Koncepcja systemu pasuje do istniejącej infrastruktury i umożliwia łatwą rozbudowę. O 25% większa przepustowość w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami kieszeniowymi. Pojemność kieszeni do 7 kg różnego rodzaju artykułów odzieżowych
 
Firma BEUMER Group, światowy lider w zakresie dostarczania zautomatyzowanych systemów przepływu materiałów, wdrożyła swoją technologię kieszeniową we włoskiej firmie Calzedonia Group, która jest ważnym graczem na międzynarodowym rynku odzieżowym.
 
Wraz ze wzrostem w branży e-commerce systematycznie rozwijał się zakres działalności Grupy Calzedonia w ramach modelu biznesowego direct-to-consumer (D2C). Aby nadążyć za tym wzrostem, firma musiała zoptymalizować swoje procesy wysyłkowe, zwiększając jednocześnie wydajność i poziom obsługi klienta. Oddział stworzony pierwotnie z myślą o handlu detalicznym został już przekształcony w magazyn dla strategii omnichannel. Wyzwaniem było teraz sprostanie dodatkowym obciążeniom systemu omnichannel wynikającym z rosnącego wolumenu w branży e-commerce przez wprowadzenie elastycznego, zautomatyzowanego systemu, który umożliwiłby łatwą rozbudowę obsługiwanego wolumenu.
 
Grupa postawiła na system, który opierał się na technologii BG Pouch System™ firmy BEUMER Group, tj. rozwiązaniu, które pasuje do dostępnej przestrzeni i rozszerza możliwości wysyłkowe, a także obsługę zwrotów w istniejącym magazynie bez zwiększania jego powierzchni. Koncepcja BG Pouch System umożliwia zmniejszenie zajmowanej powierzchni o około 30% w porównaniu z tradycyjnymi systemami sortowania opakowań, a ponadto umożliwia montaż na suficie, co pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń na podłodze. Ponadto w razie potrzeby modułowy system BG Pouch pozwala na szybką i łatwą rozbudowę. Dzięki zastosowaniu technologii kieszeniowej Calzedonia Group zrestrukturyzowała i zoptymalizowała swój magazyn pod kątem strategii omnichannel, osiągając jednocześnie wysoki poziom wydajności w obsłudze i realizacji zamówień.
 
System zintegrowany z istniejącą infrastrukturą
System zintegrowany z istniejącą infrastrukturą
Zachowania klientów różnią się również w zależności od kraju, co wywiera silną presję na firmy działające w branży e-commerce lub omnichannel. System kieszeniowy zaprojektowano w taki sposób, aby zminimalizować w znacznym stopniu zminimalizować tę presję, a konstrukcja modułowa pozwala na zwiększenie przepustowości w miarę wzrostu sprzedaży. Jest to jedynie jedna z wielu przyszłościowych cech tego systemu.
 
„Liczba zwrotów w Europie jest różna. Wzrost liczby zwrotów z 10–15% we Włoszech do 50% może stanowić poważne obciążenie dla sprawnie działającego przedsiębiorstwa” – wyjaśnia Salvador Oltra Gonzalez, dyrektor zarządzający BEUMER Group Italy.
 
Kasten: o systemie pouch od firmy BEUMER Group:
 • 12 ergonomicznych stanowisk załadunkowych
 • 23 stacje rozładunkowe
 • 36 000 kieszeni
 • Załadunek 7 kg na kieszeń – idealny do dużych i małych artykułów z branży odzieżowej
 • Przepustowość 10 000 kieszeni na godzinę w jednym module
 • niemal 30% mniejsza powierzchnia podstawowa w porównaniu z tradycyjnymi kieszeniowymi liniami sortującymi
Kasten: technologia systemu kieszeniowego
Kieszeniowa linia sortującą
Kieszeniowa linia sortującą
 • Artykuły przychodzą ze wsadowego obszaru komisjonowania do stacji załadunkowej w kartonach.
 • Artykuły są pojedynczo układane w kieszenie.
 • Artykuł i kieszeń przypisuje się do siebie w sposób zapewniający pełne śledzenie z wykorzystaniem systemu RFID.
 •  Kieszeń przemieszcza się razem z artykułem do składu dynamicznego, gdzie jest tymczasowo magazynowana.
 • Gdy tylko artykuł zostanie przyporządkowany do określonego zamówienia, następuje żądanie kieszeni – system automatycznie żąda najbliższego artykułu, aby zaoszczędzić czas.
 • Żądane artykuły umieszczone w kieszeniach są gromadzone w dynamicznym buforze zamówień.
 •  Gdy tylko wszystkie artykuły dla danego zamówienia zostaną zgromadzone w składzie dynamicznym, następuje ich zwolnienie w celu przekazania do składu okresowego.
 • Gdy tylko skład okresowy się zapełni, rozpoczyna się sortowanie matrycowe.
 • Zamówienia są sortowane i przekazywane do stacji rozładunkowych w celu zapakowania.
 • W stacjach rozładunkowych odbywa się drukowanie etykiet wysyłkowych i pakowanie w torebki papierowe dla każdego zamówienia klienta końcowego.
 • Zapakowane torebki z umieszczoną etykietą są transportowane do wysyłki.
 
Kasten: szczegóły dotyczące technologii
Nowoczesna wersja systemu wyróżnia się nowymi udoskonaleniami w porównaniu do raczej tradycyjnych systemów kieszeniowych, ponadto obniża koszty eksploatacji i przyczynia się do wzrostu zrównoważonego rozwoju:
 • Napędy magnetyczne zapewniają płynny przepływ materiału w obszarze spiętrzania, który stanowi niemal 80% przeciętnego systemu kieszeniowego.
 • Nachylenia i spadki sięgające 80° pozwalają zaoszczędzić miejsce na powierzchni podłogi.
 • Bez pneumatyki i wyposażona w standardowe podzespoły.
 • Zastosowanie standardowych podzespołów, które zapewniają większą bezobsługowość, sprawia, że eksploatacja systemu staje się bardziej ekonomiczna.
 • Zmniejszenie liczby napędów zapewnia lepszą wydajność energetyczną

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021EMIL - 08-2021EMIL - 08-2021EMIL - 07-2021EMIL - 07-2021EMIL - 06-2021EMIL - 06-2021Zobacz więcej publikacji