NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Systemowa automatyzacja

Andrzej Szymkiewicz
9 lipca 2020
Systemowa automatyzacja
Bezpieczny Magazyn_2-2020

Bezpieczeństwo w czasie pandemii nabiera szczególnego charakteru – nagle zdajemy sobie sprawę, jakie ma tak naprawdę znaczenie. Bardziej niż kiedykolwiek zwracamy uwagę na ustawodawczy reżim i bez przymusu stosujemy się do wskazanych zaleceń. Chociaż zagrożenie nie jest widoczne gołym okiem, to koronawirus zmienił świat i biznesowe otoczenie.

Właściwie zawsze zwracaliśmy uwagę na przepisy bezpieczeństwa w sytuacji strachu, jednak obecnie jest nieco inaczej. Podłoże jest to samo – lęk, ale dochodzi jeszcze jeden czynnik –świadomość zagrożenia. Zaistnienie tych dwu czynników sprawia, że stosujemy się do zaleceń tych, którzy wiedzą, jak nas ochronić. Stajemy się odpowiedzialni.

Czas pandemii zatrzymał model funkcjonowania gospodarki oparty na dotychczasowych schematach. Praca zdalna, ograniczająca kontakty biznesowe, stała się codziennością i przyczyniła do uratowania wielu firm. Zwrócono uwagę na automatyzację procesów jako istotny element rozwoju przedsiębiorstw świadczących usługi magazynowania i dystrybucji towarów.

Na łamach „Bezpiecznego Magazynu” piszemy o nowych technologiach i automatyzacji w magazynie – czynnikach wpływających na poprawę bezpieczeństwa pracy. Tematem przewodnim tego wydania są systemy do zarządzania flotami wózków widłowych. Publikujemy informacje o nich w oparciu na liście kontrolnej charakteryzującej optymalne funkcjonalności.

Coraz większa kontrolowana ingerencja w procesy składowania i magazynowania maszyn oraz technologii staje się faktem. Mamy coraz doskonalsze systemy do zarządzania tymi procesami. Narzędzia wykorzystujące aplikacje internetowe, technologię AI oraz VR czy drony stają się lepsze i łatwiejsze w obsłudze, a to zwiększa ich wykorzystanie przy składowaniu i dystrybucji towarów.

Systemowa automatyzacja rozwijana w duchu kultury bezpieczeństwa już przynosi wymierne efekty w postaci bezpiecznej pracy i osiągania wyznaczonych w tym zakresie celów.

Zapraszam do lektury „Bezpiecznego Magazynu”, w którym piszemy o procesach i zmianach naznaczonych epidemicznym stanem

Linki:

  • Bezpieczny Magazyn
    W kolejnym wydaniu „Bezpiecznego Magazynu” piszemy o nowych technologiach i automatyzacji w magazynie – czynnikach wpływających na poprawę bezpieczeństwa pracy. Tematem przewodnim tego wydania są systemy do zarządzania flotami wózków widłowych. Publikujemy informacje o nich w oparciu na liście kontrolnej charakteryzującej optymalne funkcjonalności.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020Zobacz więcej publikacji