NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Sala konferencyjna na każde wyzwanie

AJ Produkty
28 sierpnia 2018
Sala konferencyjna na każde wyzwanie
2018.08.28 AJ Produkty

Dobrze zaplanowana sala konferencyjna jest kreatywna i funkcjonalna, ale jednocześnie  jest pomieszczeniem, w którym wiele różnych osobowości może współpracować i dobrze się bawić. - Ważne jest, aby mieć spokojną, harmonijną bazę. Ludzie w sali konferencyjnej również dodają kolorytu, mówi Camilla Hassbjer, konsultant ds. wnętrz i kierownik projektu specjalizujący się w firmach i środowiskach publicznych.

Pierwszym krokiem podczas tworzenia sali konferencyjnej jest przeprowadzenie dokładnej analizy potrzeb. Do czego zostanie wykorzystane pomieszczenie, ile miejsc jest potrzebnych, jaka technologia powinna być dostępna i jaki rodzaj mebli sprawdzi się najlepiej?

- Czasami wystarcza stacjonarny stół konferencyjny, ale wielu chce mieć możliwość wyboru między klasyczną konfiguracją a pracą w małych grupach. Wybierz elastyczne rozwiązanie z małymi stolikami, które można łączyć, tworząc jeden większy stół, mówi Camilla Hassbjer.

2018.08.28 AJ Produkty_2
2018.08.28 AJ Produkty_2

Tekstylia poprawiają akustykę

Istotne jest również przyjrzenie się warunkom panującym w pomieszczeniu, szczególnie w odniesieniu do światła i dźwięku. - Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na akustykę pomieszczenia i dodać tekstylia w postaci dywanów i zasłon, by nadać pomieszczeniu miękki charakter, należy na to również zwrócić uwagę przy wyborze mebli. Wybierzcie krzesła z pokryciem z tkaniny, sugeruje Camilla.

Jeśli chodzi o światło, w sali konferencyjnej należy wybrać wyraźne, dobre i funkcjonalne oświetlenie. - Lubię pracować w stonowanym świetle, które ma wiele wspólnego z atmosferą w pomieszczeniu, dodaje ciepła. Sugeruję również, aby zastosowane rozwiązania zapewniały możliwość przyciemnienia światła po zakończeniu aktywności, mówi Camilla.

Technologia od pierwszego dnia

2018.08.28 AJ Produkty_3
2018.08.28 AJ Produkty_3

Posiadanie odpowiedniej technologii jest koniecznością w dobrze zaplanowanej sali konferencyjnej i należy ją od samego początku uwzględnić w planowaniu. Zapobiega to umieszczaniu kabli na podłodze, co zwiększa ryzyko potknięcia się.

- Jako projektantce wnętrz zależy mi na tym, żeby kable były prawie niezauważalne, dlatego polecam używanie paneli elektrycznych wbudowanych w stół lub umieszczonych pod biurkiem, mówi Camilla. Projektor i ekran projekcyjny to standardowe wyposażenie każdej sali konferencyjnej. Nie należy jednak zapominać o miejscu na notatki, dlatego warto zastosować tablice sucho ścieralne lub flipcharty.

No dobrze, a jak dobrać kolory?
- Zacznij od spojrzenia na charakter pomieszczenia. Przyjrzyj się podłogom i ścianom, zachowując materiały i kolory, które pozwolą uzyskać równowagę. Myślę, że ważne jest, aby trzymać się spokojnych kolorów, ponieważ każdy z nas jako osoba dodaje koloru również sali konferencyjnej, mówi Camilla.

Pięć elementów do przemyślenia:
• Meble - stacjonarne czy regulowane?
• Dźwięk - jaka akustyka panuje w pomieszczeniu, czy dodać tekstylia, czy potrzebuję paneli i ścianek dźwiękochłonnych?
• Światło - zarówno oświetlenie robocze, jak i ogólne
• Technologia - jakie są potrzeby?
• Kolor - wykorzystać kolory i materiały w pokoju jako podstawę do stworzenia harmonijnej całości

 

AJ Produkty
Foto: AJ Produkty

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2019EMIL - 03-2019EMIL - 02-2019EMIL - 02-2019EMIL - 01-2019EMIL - 01-2019EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018Zobacz więcej publikacji