NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Rygorystyczny cel emisji CO2 w transporcie towarowym

DB Schenker
23 listopada 2018
Rygorystyczny cel emisji CO2 w transporcie towarowym
Fot. DB_Schenker
Ograniczenie emisji CO2 w transporcie towarowym
DB Schenker, jeden z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie i operator największej w Europie sieci transportu lądowego zobowiązał się zaostrzyć cel redukcji emisji dwutlenku węgla w pojazdach o wadze powyżej 7,5 tony. „Wierzę, że można i trzeba to zrobić”, stwierdza Jochen Thewes, CEO DB Schenker przy okazji inicjatywy Deutsche Bahn „Zielony listopad”. „Doprowadzenie do transformacji strukturalnej w przemyśle motoryzacyjnym i dostępność alternatywnych technologii napędowych w transporcie towarowym sprawi, że ambitne cele redukcji emisji dwutlenku węgla dla pojazdów o 20% do 2025 r. i 35% do 2030 r. są absolutnie wykonalne.”
 
Dołączając do globalnej inicjatywy EV 100, firma DB Schenker w ostatnim czasie zdecydowała się na stopniowe przekształcenie swojej floty samochodów dystrybucyjnych na elektromobilną. Celem jest wyposażenie do 2030 roku wszystkich pojazdów o wadze do 3,5 tony w napędy elektryczne lub ogniwa paliwowe. Do tego czasu połowa pojazdów o masie od 3,5 do 7,5 tony także będzie zasilana elektrycznie. Już dziś DB Schenker wykorzystuje elektryczną flotę w Austrii, Włoszech i Norwegii, a także elektryczne rowery ładunkowe w kilkunastu miastach Europy.
 
Konieczne jest podjęcie działań w szczególności związanych z samochodami ciężarowymi o masie powyżej 7,5 tony. „Wszyscy, a zwłaszcza producenci, zobowiązani są do wzięcia udziału w tej inicjatywie. Musimy dokonać, od dawna opóźnianego, technologicznego skoku w obliczu zbliżającej się transformacji strukturalnej w przemyśle motoryzacyjnym”, mówi Jochen Thewes.
 
Ponadto w ramach pilotażowego projektu w Niemczech wspólnie z MAN i Uniwersytetem Fresenius testowana jest obecnie skuteczność sterowanych cyfrowo zintegrowanych konwojów ciężarówek jeżdżących w kolumnie, (tzw. platooning”). Wraz ze szwedzkim startupem Einride niedawno wprowadzono do użytku komercyjnego pierwszą na świecie w pełni autonomiczną ciężarówkę.
 
DB Schenker

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 05-2020EMIL - 05-2020EMIL - 04-2020EMIL - 04-2020EMIL - 03-2020EMIL - 03-2020EMIL - 02-2020EMIL - 02-2020Zobacz więcej publikacji