NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Rozpoczęcie współpracy z firmą CHEP

Redip
6 kwietnia 2021
Rozpoczęcie współpracy z firmą CHEP
Fot. Ritvars Skuja Dienas Bizness
Rozpoczęcie współpracy z firmą CHEP
Firma Baltic Block, jeden z największych producentów wsporników paletowych w Europie, rozpoczęła współpracę z firmą CHEP. Współpraca z globalnym liderem w zakresie zwrotnych rozwiązań opakowaniowych wielokrotnego użytku pozwoli na rozbudowanie sieci partnerów m.in. na polskim rynku.
 
Baltic Block specjalizuje się w produkcji bloków paletowych z trwałych materiałów kompozytowych. Obecnie blisko 95% produkcji spółki jest eksportowanych do ponad 30 krajów świata m.in. do USA, Chin, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz praktycznie całej Europy. Łotewski producent jest drugim co do wielkości wytwórcą wsporników paletowych z wiórów drzewnych na naszym kontynencie.
 
By umocnić swoją pozycję rynkową i rozszerzyć obszar działania, Baltic Block rozpoczął współpracę z firmą CHEP - globalnym liderem rozwiązań opakowaniowych wielokrotnego użytku, dysponującym obecnie pulą ok. 330 mln palet i pojemników. Współpraca ta to szansa dla Baltic Block na dotarcie do kolejnych potencjalnych kontrahentów. Tylko w Polsce CHEP wydaje swoim partnerom ponad 30 mln palet rocznie. Z systemów firmy korzysta ponad 900 przedsiębiorstw, w tym m.in. Auchan, grupa Colian, HERMES czy Zbyszko Company.
 
Andis Šķēle, dyrektor zarządzający Baltic Block
Fot. Ritvars Skuja Dienas Bizness
Andis Šķēle, dyrektor zarządzający Baltic Block
- Niezwykle nas cieszy, że firma CHEP dołączyła do grona naszych klientów. Dzięki pracy nad poprawą jakości zgodnie z jej wymaganiami, znacząco zwiększyliśmy nasze kompetencje i know-how. To oznacza korzyść dla wszystkich naszych klientów i partnerów. Jednocześnie to wielkie osiągnięcie dla samego Baltic Block oraz otwarcie na nowe regiony - zaznacza Andis Šķēle, dyrektor zarządzający Baltic Block.
 
W duchu Zielonego Łańcucha Dostaw
Firma CHEP należy do liderów gospodarki o obiegu zamkniętym, której celem jest zwiększenie efektywności całego łańcucha dostaw. W świadczonych przez siebie usługach, CHEP przywiązuje dużą wagę do wdrażania wysokich standardów jakościowych. Dotyczy to każdego etapu dostawy i magazynowania towarów, w tym również do jakości bloków kompozytowych.
Z firmą Baltic Block połączyły ją podobne wartości i cele - w tym dążenie do najwyższej jakości z działaniem w duchu zrównoważonego ekologicznie biznesu. Baltic Block koncentruje się na efektywności energetycznej, osiągając z roku na rok coraz większe oszczędności energii, natomiast CHEP dąży do ograniczenia wytwarzania odpadów, zmniejszenia zużycia zasobów naturalnych poprzez dbałość o bardziej efektywne i zrównoważone zarządzanie biznesem.
 
 
Baltic Block - rozwój dzięki jakości
Firma Baltic Block potrzebowała kilku lat, aby rozpocząć współpracę z CHEP i zrealizować pierwsze dostawy. W tym roku rozpoczęto aktywną współpracę, która w przyszłości może zaowocować zwiększeniem mocy produkcyjnych, ale również rozbudową sieci partnerów łotewskiego producenta.
Wsporniki paletowe
Fot. Ritvars Skuja Dienas Bizness
Wsporniki paletowe
Baltic Block każdego roku przeprowadza testy na zgodność jej produktów z międzynarodowymi normami. Te są również przeprowadzane na co dzień w zakładzie firmy. By nawiązać współpracę z CHEP, bloczki kompozytowe musiały przejść testy o bardziej rygorystycznych wymaganiach - dotyczące minimalnego wymaganego prześwitu gęstości, odporności na wchłanianie i pęcznienie wody oraz zdolności do wyciągania gwoździ. Po pomyślnym przejściu testów w niemieckich laboratoriach, bloki trafiły do Centrum Innowacji CHEP w Stanach Zjednoczonych, gdzie przeszły ostateczną kontrolę globalnego producenta.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020Zobacz więcej publikacji