NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Rośnie eksport do sieci DIY

Dachser
14 marca 2019
Rośnie eksport do sieci DIY
Fot. Dachser
Rośnie eksport do sieci DIY
Eksport towarów z Polski do europejskich sieci DIY zrealizowany za pośrednictwem Dachser w 2018 r. podwoił się (102% r/r) pod względem liczby przesyłek. W tym samym okresie międzynarodowy operator logistyczny dostarczył do ponad 18 tys. marketów z branży budowlano-ogrodniczej na całym kontynencie łącznie około 6 mln przesyłek.
 
- Dachser jako międzynarodowa grupa ma ponad 20-letnie doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców dostarczających towary do europejskich sieci sklepów typu „dom i ogród”. Znamy się na tym jak mało kto, dzięki czemu coraz więcej firm z branży DIY powierza swoją logistykę właśnie nam. Jest wśród nich także stale rosnąca grupa polskich producentów, którzy z powodzeniem umacniają swoją pozycję na zagranicznych rynkach. To wyraźnie widoczne za naszą zachodnią granicą, a także na Słowacji i w Czechach, w Austrii czy Francji – komentuje Juliusz Pakuński, kierownik rozwoju biznesu Dachser DIY-Logistics.
 
Europejski rynek sprzedaży produktów DIY jest zdominowany przez międzynarodowe sieci handlowe. Niemcy, gdzie trafia najwięcej polskich przesyłek z branży DIY, to jednocześnie największy rynek pod względem obrotów sieci typu „dom i ogród” na kontynencie. W 2017  roku prawie 3500 tamtejszych marketów budowlanych sprzedało produkty o wartości ponad 38 mld euro[i]. Dachser dostarcza do zagranicznych sklepów z branży „dom i ogród” szeroki wachlarz produktów rodzimych firm, m.in. armaturę sanitarną, meble łazienkowe, artykuły oświetleniowe, urządzenia wentylacyjne i grzewcze, elektronarzędzia, a także różnorodne elementy wyposażenia ogrodu, jak choćby, co ciekawe, dużo popularniejsze za granicą niż w kraju, karmniki dla ptaków.
 
Operator w ramach rozwiązania korporacyjnego Dachser DIY-Logistics zapewnia eksporterom kompleksową logistykę dostaw do sieci marketów typu „dom i ogród” w całej Europie. Serwis obejmuje nie tylko transport przesyłek do marketów, ale też szeroką gamę usług dodatkowych na terenie sklepu, organizowanych we współpracy z merchandiserami w poszczególnych krajach, np. wyłożenie produktów na sklepowe półki, ich odpowiednią ekspozycję czy przeprowadzenie akcji promocyjnych. Dachser obsługuje również zwroty oraz świadczy usługi magazynowania produktów sezonowych.
 
Dachser


[i] Dane z raportu Global Home Improvement, wydanego przez fediyma

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji