NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Prace nad pierwszym zdalnie sterowanym wózkiem widłowym

Geodis
12 kwietnia 2021
Prace nad pierwszym zdalnie sterowanym wózkiem widłowym
Fot. Geodis
Geodis Operator 6_REA_294526_066
GEODIS, wiodący globalny dostawca usług logistycznych, nawiązał współpracę z Phantom Auto, ekspertami w dziedzinie oprogramowania do zdalnej obsługi pojazdów bezzałogowych dalekiego zasięgu, w celu opracowania wózka widłowego, który może być kontrolowany na odległość. Ten innowacyjny program ma na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa oraz stworzenie możliwości pracy dla osób niepełnosprawnych fizycznie i innych osób, które historycznie nie są reprezentowane w branży logistycznej.
 
Pierwsze udane testy odbyły się we Francji (Levallois i Le Mans) w ramach wieloletniej współpracy pomiędzy GEODIS, Phantom Auto i Fenwick-Linde[1] w celu stworzenia pierwszego zdalnie sterowanego wózka widłowego, który może być kontrolowany z odległości tysięcy kilometrów. Jest to prekursor rewolucji w charakterze pracy w branży logistycznej, rozszerzający możliwości dla osób z historycznie niedoreprezentowanych grup demograficznych (np. kobiet, osób niepełnosprawnych fizycznie, odizolowanych geograficznie i innych).
 
Współpraca ta wywodzi się z kreatywnego pomysłu kierownika GEODIS i została opracowana w ramach wewnętrznego programu innowacji GEODIS. Rozwiązanie wykorzystuje wózek widłowy Fenwick w połączeniu z bezpiecznym, niezależnym od sieci i interoperacyjnym oprogramowaniem do zdalnej obsługi Phantom, aby umożliwić pracownikom zdalnym obsługę pojazdu, co pozwala na uzyskanie wzrostu wydajności i wykorzystania sprzętu. Na przykład, jeden zdalny pracownik może obsługiwać wiele wózków widłowych w wielu magazynach o różnych porach dnia, a wszystko to z jednej centralnej lokalizacji. 
 
Chariot tele opere de Geodis
Fot. Geodis
Chariot tele opere de Geodis
Zdalni operatorzy GEODIS, zwani również cyfrowymi kierowcami, będą mogli "teleportować się" pomiędzy różnymi pojazdami i pomiędzy różnymi magazynami za pomocą jednego kliknięcia przycisku, a wszystko to z bezpiecznego miejsca w odległym biurze. Oprogramowanie Phantom zapewnia zdalnym operatorom firmy GEODIS oczy i uszy w czasie rzeczywistym wokół każdego pojazdu, umożliwiając im bezpieczne i pewne prowadzenie pojazdów z dowolnego miejsca, w którym jest to wygodne.
 
Program zdalnie sterowanych wózków widłowych firmy GEODIS przyczynia się do: (1) zmniejszenia liczby urazów i zwiększenia ogólnego bezpieczeństwa w magazynach, (2) zmniejszenia liczby osób przebywających fizycznie w magazynach w celu zwiększenia komfortu pracowników, (3) stworzenia nowych, przyszłościowych stanowisk pracy dla zdalnych operatorów, które mogą być wykonywane w środowisku biurowym, (4) zatrudniania osób, które mogą mieć niepełnosprawność fizyczną ograniczającą korzystanie z tradycyjnych wózków widłowych, a także osób z innych historycznie niedoreprezentowanych grup demograficznych, (5) rekrutacji z regionów poza miejscami, w których znajdują się magazyny, w tym z obszarów o wyższym bezrobociu.
 
REA_294526_012
Fot. Geodis
REA_294526_012
"Technologia Phantom Auto umożliwia dynamiczne równoważenie przydziału siły roboczej, bezpieczniejsze magazyny, lepsze samopoczucie pracowników i możliwości zatrudnienia dla tych, którzy w przeciwnym razie nie mogliby fizycznie prowadzić wózków widłowych", powiedziała Stéphanie Hervé, dyrektor operacyjny GEODIS na Europę Zachodnią, Bliski Wschód i Afrykę. "Ta innowacja przyniesie korzyści szerszej społeczności i wskazuje na przyszłość operacji logistycznych. Wierzymy, że technologia powinna służyć ludziom, i to właśnie ilustruje to partnerstwo z Phantom Auto".

Źrdło: GEODIS

[1] Fenwick-Linde jest francuską filią Linde Material Handling. Linde Material Handling GmbH, spółka należąca do KION Group, jest działającym na całym świecie producentem wózków widłowych i magazynowych oraz dostawcą rozwiązań i usług intralogistycznych oraz dostawcą rozwiązań i usług dla intralogistyki. Z siecią sprzedaży i serwisu obejmującą ponad 100 krajów, firma jest reprezentowana we wszystkich najważniejszych regionach świata.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 04-2021EMIL - 04-2021EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021Zobacz więcej publikacji