NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Połączenie tradycjonalizmu z nowoczesnością

Andrzej Szymkiewicz
26 kwietnia 2019
Połączenie tradycjonalizmu z nowoczesnością
Fot. Log4.pl
Roman Urbaniak_prezes Exide Technologies S.A.
W historycznym miejscu na gospodarczej mapie Poznania 18 kwietnia,  odbyła się konferencja prasowa połączona ze zwiedzaniem fabryki akumulatorów EXIDE, której gospodarzem był Roman Urbaniak  prezes Exide Technologies S.A.. W tym miejscu powstały w 1919 roku pierwsze obiekty późniejszej fabryki akumulatorów i znanej marki Centra, której właścicielem w 1995 roku stał się amerykański koncern Exide Corporation.
 
Firma Exide Technologies jest równie wiekowa, liczy bowiem ponad 130 lat, doskonaląc nieustannie swój bardzo bogaty bagaż doświadczeń i osiągnięć, mierzony wprowadzanymi na rynek innowacjami technicznymi i technologicznymi, które były prekursorami powszechnie używanych rozwiązań. Pierwsze innowacyjne rozwiązanie firmy, zapisane zostało w historii zanurzenia pierwszego amerykańskiego okrętu podwodnego USS Navy, USS Holland(SS-1), gdzie akumulatory Exide zapewniły zasilanie tej jednostce, a był to 1898 rok. Od tego czasu regularnie wprowadzano rewolucyjne jak na swój czas nowości i rozwiązania, które zmieniały oblicze rynku.
 
Nie inaczej jest i dzisiaj, Exide Technologies ze swoim potencjałem badawczo-rozwojowym skupionym w dwu centrach badawczych, śledzi zmieniający się rynek, przetwarzając gromadzone informacje w nowe jakościowo rozwiązania. O tym potencjale, wykorzystywanym do podnoszenia jakości oraz produktywności, podkreślając znaczenie innowacji w działalności firmy, prezes Roman Urbaniak powiedział: „Exide jest obecny na rynkach motoryzacyjnych (marka Exide i marki lokalne, jak np. polska Centra) i rynkach przemysłowych, a nasza pozycja i potencjał oparte są na wartościach, którymi nieustannie się kierujemy – jakości i zrównoważonym rozwoju. W samej Europie Exide posiada 9 zakładów produkcyjnych (w tym jeden w Polsce, w którym się teraz znajdujemy), 3 zakłady recyklingu, 2 centra badawczo-rozwojowe i 13 centrów dystrybucyjnych. Świętując 130 lat istnienia, mieliśmy okazję do podsumowania zebranych doświadczeń. Jubileusz był także dobrym czasem na planowanie dalszego rozwoju – jako globalna firma  i rozpoznawalna na całym świecie marka -  jesteśmy skupieni przede wszystkim na rozwijaniu potencjału i innowacyjności.”
 
Fabryka akumulatorów Exide w Poznaniu
Fot. Log4.pl
Fabryka akumulatorów Exide w Poznaniu
Exide Technologies systematycznie zwiększa potencjał i zdolności produkcyjne zakładu w Poznaniu, wartość inwestycji na przestrzeni ostatnich siedmiu lat wyniosły 73 mln EUR. 
 
Poczynione inwestycje pozwalają na wyprodukowanie do 5 mln sztuk akumulatorów rocznie, co znacząco zwiększy przychody spółki w bieżącym roku. Prognozy wskazują na rosnące zapotrzebowanie na akumulatory nie tylko polskiego rynku, zatem zdolności produkcyjne zostaną w pełni wykorzystane. 
 
Potencjał i możliwości zaprezentowane zostały podczas zwiedzania fabryki akumulatorów. Zwiedzanie zakładu odbywało się w sposób zorganizowany, poprzedzone szkoleniem z przepisów i norm bezpieczeństwa obowiązujących na terenie zakładu.
 
Fabryka akumulatorów Exide w Poznaniu_2
Fot. Exide
Fabryka akumulatorów Exide w Poznaniu_2
W zakładzie widać racjonalne podejście do procesów, działanie nowoczesnych linii produkcyjnych sprzężone  jest z nieco archaicznymi lecz wydajnymi piecami do wytopu ołowiu - podstawowego surowca do produkcji. To swoiste połączenie tradycjonalizmu z nowoczesnością, daje wymierną wysoką jakość finalnego produktu. Niektórych procesów nie da się ot tak sobie zmienić bez szkody dla samego produktu, dlatego wszystkie zmiany zachodzą w sposób ewolucyjny, tłumaczył oprowadzający gości inżynier.
 
Proces produkcji akumulatora jest złożony, upływa sporo czasu od momentu powstania poszczególnych komponentów, do scalenia ich w jeden produkt. Produkt ten następnie przechodzi jeszcze przez strefy formowania i kontroli, gdzie jest ostatecznie sprawdzany znakowany i przygotowywany do wysyłki.
 
Fabryka akumulatorów Exide w Poznaniu_3
Fot. Exide
Fabryka akumulatorów Exide w Poznaniu_3
Exide Technologies jest w permanentnej fazie rozwoju wydajności produkcji akumulatorów, innowacyjność jest integralna częścią historii i kultury Exide, a wizja badawczo-rozwojowa jest odpowiedzią na coraz bardziej złożone wyzwania związane z magazynowaniem energii. Exide chce zapewnić najlepsze i najbardziej opłacalne rozwiązania wobec potrzeb dotyczących zasilania i magazynowania energii. Ogromne doświadczenie jest podstawą potencjału rozwojowego firmy, połączone z innowacyjnością i efektywnym zarządzaniem, plasuje ją na pozycji czołowego dostawcy akumulatorów w Polsce i na świecie. Przemyślane i konsekwentnie realizowane inwestycje gwarantują utrzymanie czołowej pozycji na rynku, jako animatora nowoczesnych rozwiązań.
 
Andrzej Szymkiewicz    

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 07-2019EMIL - 07-2019EMIL - 06-2019EMIL - 06-2019EMIL - 05-2019EMIL - 05-2019EMIL - 04-2019EMIL - 04-2019Zobacz więcej publikacji