NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Pojemnik składany ECOtech w centrum zainteresowań

30 stycznia 2012
Pojemnik składany ECOtech w centrum zainteresowań
Pojemnik składany ECOtech w centrum zainteresowań

Po otrzymaniu innowacyjnego wyróżnienia jako produkt roku 2011, firmie SSI SCHAEFER przyznano także odpowiednią nagrodę w Neunkirchen. Nasi technicy dali z siebie wszystko podczas projektowania i rozwijania pojemnika ECOtech. Dlatego bardzo nas cieszy fakt, że zdobył on zasłużone wyróżnienie. Jako zdobywca nagrody w kategorii „systemy magazynowe i transportowe” pojemnik przekonał jury swoją innowacyjnością, designem oraz funkcjonalnością.

Stowarzyszenie Przemysłowe pro-K zmobilizowało trzynastu specjalistów, którzy szczegółowo rozpatrzyli wszystkie zgłoszenia i ostatecznie nagrodzili pojemnik ECOtech. Podczas przyznania nagrody nie mogło zabraknąć samego prezesa pro-K Ralfa Olsena, który osobiście wręczył wyróżnienie.

Pojemnik dostępny jest w dwóch wersjach: z zamkniętymi ściankami bocznymi lub z otworem w przedniej lub tylnej ściance. Dzięki otworom/klapkom można łatwo pobrać towar składowany w pojemniku, nawet kiedy kilka pojemników ułożonych jest w stos. Kolejną genialną cechą pojemnika ECOtech jest redukcja jego pojemności, gdy jest on złożony. Oszczędność miejsca wynosi wtedy 80%, a rozłożenie pojemnika jest szybkie, bezpieczne i może odbywać się bez odpowiedniej kolejności rozkładania kolejnych części.

ecotech_gros.jpg
ecotech_gros.jpg

Dzięki tym zaletom nowy pojemnik sprawdza się świetnie w przemyśle, handlu oraz usługach. Poza tym może być z łatwością wykorzystany w automatycznych magazynach części drobnych z systemem przenośników.

Wszyscy zainteresowani są zgodni, że firma SSI SCHAEFER dzięki pojemnikom składanym ECOtech wdrożyła przekonujące oraz innowacyjne rozwiązanie. Pierwszym nabywcą pojemników składanych ECOtech była firma Collico (Duisburg, Niemcy), świadcząca usługi logistyczne, szczególnie w zakresie opakowań zwrotnych w 110 krajach. Celem przedsiębiorcy była wymiana ponad 500.000 pojemników. - Od wymiany pojemników na ECOtech oczekujemy znacznych korzyści finansowych. Pojemnik jest bardzo łatwy w zastosowaniu. Składanie i rozkładanie jest szybkie i bezpieczne. To oszczędza czas pracy i pieniądze – tak uzasadnia swoją decyzję związaną z zakupem pojemników ECOtech Peter Köhler, prezes Collico. - Także nasi klienci zauważą zalety pojemników ECOtech.

Dalsze zalety pojemnika to, zdaniem Petera Köhlera, możliwe zastosowanie w łańcuchu dostaw i wykorzystanie zarówno wraz z systemem przenośników jak i w magazynach elementów drobnych. Dodatkowym atutem jest zabezpieczenie przed kradzieżą dzięki zamykanym ściankom a także lekkość pojemnika bez wpływu na jego stabilność. „Pracujemy dla różnych przedsiębiorców, zajmujących się np. handlem detalicznym, wysyłkowym, dla branż motoryzacyjnych lub chemicznych. Pojemnik może być zastosowany w każdym zakresie i jest przy tym przyjazny dla środowiska. Moim zdaniem jest to najbardziej innowacyjny i oszczędzający powierzchnię pojemnik na rynku.”

http://www.ssi-schaefer.pl/magazynowanie/skrzynie-i-pojemniki/nasze-produkty/pojemniki-skladane.html

Karolina Pakura
SSI SCHAEFER
Foto: SSI SCHAEFER

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 09-2018EMIL - 09-2018EMIL - 08-2018EMIL - 08-2018EMIL - 07-2018EMIL - 07-2018EMIL - 06-2018EMIL - 06-2018Zobacz więcej publikacji