NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Piórkiem o odpowiedzialnym biznesie

FOB
3 marca 2018
Piórkiem o odpowiedzialnym biznesie
statuetka-pioro2018
Do końca lutego trwały zgłoszenia do ósmej edycji konkursu „Pióra odpowiedzialności”. To konkurs skierowany do dziennikarzy i ekspertów poruszających w swoich tekstach zagadnienia dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. W skład jury, które oceni zgłoszone artykuły, wchodzą eksperci branżowi, przedstawiciele mediów i organizacji pozarządowych oraz naukowcy.
 
Konkurs „Pióro odpowiedzialności” organizowany jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jego celem jest wyłonienie najlepszych artykułów poświęconych tematowi odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju, a także nagrodzenie autorów poprzez przyznanie im statuetek  i dyplomów. Teksty można zgłaszać do trzech kategorii: artykuł prasowy – media drukowane i elektroniczne (dziennikarze), artykuł ekspercki – media drukowane i elektroniczne (eksperci), artykuł tematyczny – media drukowane i elektroniczne (dziennikarze i eksperci). W tegorocznej edycji kategoria tematyczna dotyczy szeroko pojętej współpracy.

Oceny prac dokona jury w składzie:
  • Karolina Błońska – Laureatka ubiegłorocznej nagrody głównej w kategorii "Artykuł ekspercki – media elektroniczne i drukowane", ekspertka BETTER. / Goodbrand,
  • dr Ewa Jastrzębska - wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, ekspertka i trenerka w zakresie społecznej odpowiedzialności oraz zarządzania strategicznego,
  • prof. Jerzy Olędzki – medioznawca i politolog, wykładowca Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie,
  • Paweł Oksanowicz – dziennikarz, prowadzi program Bizon – Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny w MUZO.FM,
  • Marzena Strzelczak – dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu,
  • prof. UW dr hab. Magdalena Środa – etyk i filozof, wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego, laureatka ubiegłorocznej nagrody specjalnej.
pioro-odpo2018-banner-z-jurorami
pioro-odpo2018-banner-z-jurorami
Każdy z artykułów oceniany jest pod kątem sześciu kryteriów. W tym między innymi zgodności pracy z celem i tematyką konkursu, walorów merytorycznych, stylu, kreatywności, a także odwagi podjęcia nowego czy trudnego tematu.
- Społeczna odpowiedzialność biznesu i zrównoważony rozwój są tematami coraz chętniej poruszanymi w mediach. Bardzo nas to cieszy, bo dzięki pracy ekspertów i dziennikarzy wzrasta nie tylko świadomość tej problematyki, ale i wrażliwość dotycząca wielu wyzwań społecznych i środowiskowych, chcemy więc nagradzać autorów – mówi Marzena Strzelczak,dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. – Tegoroczna kategoria tematyczna Konkursu dotyczy współpracy, podstawy działań społecznie odpowiedzialnego biznesu. Nawiązujemy też do hasła 7. Targów CSR „Biznes we współpracy”, podczas których poznamy laureatów tegorocznej edycji „Pióra Odpowiedzialności”- dodaje Marzena Strzelczak.

Artykuły opublikowane w mediach elektronicznych i drukowanych mogą zgłaszać zarówno sami piszący, redakcje, jak i osoby prywatne, firmy czy organizacje pozarządowe. Rejestracja odbywa się przez formularz online
dostępny jest na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/pioro/i trwa do końca lutego.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 12 kwietnia br. na PGE Narodowym podczas 7. Targów CSR „Biznes we współpracy” (http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/). Więcej na temat przebiegu konkursu w regulaminie: http://odpowiedzialnybiznes.pl/konkursy-fob/pioro-odpowiedzialnosci/regulamin/ i na stronie http://odpowiedzialnybiznes.pl/pioro-odpowiedzialnosci/.

FOB

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018EMIL - 10-2018EMIL - 10-2018EMIL - 09-2018EMIL - 09-2018EMIL - 08-2018EMIL - 08-2018Zobacz więcej publikacji