Polecamy

Pierwszy w Polsce i Poznaniu, punkt Szybkiej Paczki

GLS
10 kwietnia 2019
Pierwszy w Polsce i Poznaniu, punkt Szybkiej Paczki
Fot. GLS Poland
otwarcie Punktu Szybkiej Paczki
Punkt Szybkiej Paczki uruchamia GLS, znacznie poszerzając zakres usług, funkcjonalności i udogodnień dla klientów. Firma odpowiada w ten sposób na błyskawiczny rozwój handlu online. To premiera pilotażowego programu, wprowadzającego nowy standard obsługi przesyłek kurierskich.  
 
Najważniejszą nowością w Punkcie Szybkiej Paczki są liczne usługi i udogodnienia, które mają do dyspozycji klienci. Pracownicy punktu pomogą na przykład przygotować paczkę do wysyłki, rampa ułatwia rozładunek lub załadunek przesyłek na samochód, na miejscu jest nawet przymierzalnia, co ucieszy klientów sklepów online zamawiających odzież lub buty. Co ważne, w punkcie można odbierać przesyłki również z usługą CashService, czyli za pobraniem. 
 
Punkt Szybkiej Paczki to przede wszystkim funkcjonalna przestrzeń usługowa, przyjazna dla nadawców, w tym małych przedsiębiorców korzystających z możliwości, jakie daje handel online, oraz dla odbiorców. Kompleksowe, elastyczne i łatwo dostępne usługi zyskują dziś kluczowe znaczenie. Odpowiadamy w ten sposób na dynamiczny rozwój e-commerce – mówi Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland.
 
Swój pierwszy w Polsce Punkt Szybkiej Paczki firma kurierska uruchamia na poznańskich Ratajach, na osiedlu Oświecenia, jednym z największych kompleksów mieszkaniowych w Poznaniu. Można tam łatwo dojechać komunikacją miejską, dostępny jest też parking. Punkt działa w dogodnych godzinach, od poniedziałku do piątku od 9.30 do 20.00, a w soboty od 9.30 do 15.00.
 
Lokalizacja punktu jest dobrze przemyślana i w pełni współgra z naszą strategią. Zależy nam na tym, żeby jak najbardziej ułatwić i uprościć korzystanie z usług kurierskich. Mówiąc obrazowo, dzięki takiej lokalizacji klienci mają punkt nadawania i odbioru paczek pod ręką – dodaje Tomasz Kroll.
 
W całym kraju GLS Poland posiada w tej chwili rozbudowaną sieć ponad 1600 punktów nadania i odbioru paczek ParcelShop, które mieszczą się zazwyczaj w dogodnie zlokalizowanych sklepach czy zakładach usługowych. W przypadku Punktów Szybkiej Paczki GLS wprowadza inny model – ich właścicielem będzie bezpośrednio firma kurierska, a obsługą klientów zajmą się tu jej pracownicy.
 
Otwarcie Punktu Szybkiej Paczki_od prawej - Tomasz Kroll, Michał Perczak
Fot. GLS Poland
Otwarcie Punktu Szybkiej Paczki_od prawej - Tomasz Kroll, Michał Perczak
Wynika to z faktu, że znacznie poszerzamy zakres i kompleksowość usług, a równocześnie obserwujemy stały wzrost wolumenu przesyłek i wszystko wskazuje na to, że ten trend utrzyma się także w przyszłości. To powoduje, że punkt nadania i odbioru powinien koncentrować się wyłącznie na obsłudze przesyłek. Dzięki temu będziemy w stanie utrzymać wysoką jakość usług, jak również sukcesywnie wprowadzać następne udogodnienia dla klientów. Mamy już w tym względzie pewne plany, ale jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach – zapowiada Tomasz Kroll.
 
W ramach pilotażowego programu w Punkty Szybkiej Paczki zostanie przekształconych 100 punktów ParcelShop. W planach jest tworzenie kolejnych punktów w modelu funkcjonującym jak ten w Poznaniu (czyli należących do GLS). Czy wszystkie następne Punkty Szybkiej Paczki będą wyglądać tak jak ten w Poznaniu?

Wypracowaliśmy własną, spójną koncepcję. W stolicy Wielkopolski wyznaczamy standard, można powiedzieć, że jest to punkt wzorcowy. Z pewnością w każdym nowym punkcie nasi klienci będą mogli liczyć na te same udogodnienia i usługi, komfortową przestrzeń oraz pomoc profesjonalnej obsługi – wyjaśnia Tomasz Kroll.

Ciekawostką jest fakt, że GLS Poland debiutował na rynku jako Szybka Paczka, spółka córka Grupy Raben z siedzibą w Poznaniu. Dlatego to nie przypadek, że premiera pilotażowego programu firmy ma miejsce akurat w stolicy Wielkopolski.
 
Otwarcie Punktu Szybkiej Paczki_od lewej - Bartosz Smektała, Tomasz Kroll
Fot. GLS Poland
Otwarcie Punktu Szybkiej Paczki_od lewej - Bartosz Smektała, Tomasz Kroll
Podkreślę, że nasza firma wywodzi się z Poznania, nadal jest z nim mocno związana i stale rozwija się w Wielkopolsce. Właśnie rozpoczęliśmy kolejną inwestycję, znaczącą rozbudowę filii w Głuchowie, która docelowo zyska funkcję i rangę sortowni regionalnej – mówi Tomasz Kroll.
 
Personalizują usługi kurierskie
Na uruchomienie pierwszego Punktu Szybkiej Paczki warto spojrzeć w szerszym planie, ponieważ nowoczesne usługi kurierskie szybko się zmieniają. Dobrym przykładem jest oferowana przez GLS usługa FlexDeliveryService, dostępna zarówno w przypadku przesyłek krajowych, jak i międzynarodowych (do ponad 20 krajów Europy). Polega ona na tym, że odbiorcy paczek mogą indywidualnie konfigurować opcje dostawy, m.in. zmienić jej datę, zlecić pozostawienie paczki we wskazanym miejscu bez podpisu, doręczenie na nowy adres, do punktu ParcelShop, a teraz również do Punktu Szybkiej Paczki.
 
Klienci oczekują dziś coraz lepszego kontaktu z firmą i doceniają elastyczność oferty. Dlatego systematycznie wprowadzamy nowe funkcjonalności, które umożliwiają dalszą personalizację usług kurierskich. W tym celu stale rozwijamy również zaawansowane rozwiązania IT. Pozytywne oceny ze strony klientów pokazują, że idziemy w dobrym kierunku  – podkreśla Tomasz Kroll.
 
Grupa GLS to jeden z liderów jakości w europejskiej logistyce przesyłek. Cała sieć operatora, za pośrednictwem spółek-córek oraz partnerów transportowych, obejmuje 41 krajów w Europie. Firma działa też na rynkach w USA i Kanadzie.
 
GLS

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji