Polecamy

Pierwszy pociąg blokowy na jedwabnym szlaku

Dachser
20 stycznia 2021
Pierwszy pociąg blokowy na jedwabnym szlaku
Fot. Dachser
Blocktrain-China-to-Europe-web_rdax_65
Operator logistyczny DACHSER zorganizował pierwszy pociąg blokowy z Chin do Niemiec. Transport pięćdziesięciu 40-stopowych kontenerów dotarł pod koniec grudnia do Ludwigshafen w Niemczech. 

Chiński i niemiecki DACHSER zorganizował pierwszy pociąg blokowy z Chin do Niemiec – podobny, regularny serwis dla produktów chemicznych został uruchomiony w eksporcie do Chin w zeszłym roku. Chiński zespół DACHSER koordynował z operatorem kolejowym proces kolekcji przesyłek, w tym odbiór od załadowców, przekazanie do terminalu kolejowego i odprawę celną. W Ludwigshafen oddział DACHSER Mannheim zorganizował dystrybucję kontenerów do innych miast w Niemczech i Europie za pośrednictwem sieci DACHSER.
 
„Pandemia i wynikające z niej ograniczenia w dostępności przestrzeni ładunkowej w transporcie lotniczym oraz morskim doprowadziły do wzrostu zapotrzebowania na przewozy kolejowe. Dodatkowo rynek napędza zwiększony popyt przed Chińskim Nowym  Rokiem”- mówi Vedat Serbet, Rail Services Manager EMEA w DACHSER. „Obserwujemy trend, w którym coraz więcej klientów poszukuje niezawodnych, efektywnych kosztowo rozwiązań transportowych między dwoma kontynentami i ostatecznie wybiera opcję transportu kolejowego”.
 
Nowy Jedwabny Szlak
Nowy Jedwabny Szlak, łączy Chiny z Europą przez Erenhot w Mongolii, następnie Rosję, Białoruś i Polskę. Nasz kraj jest „bramą do Unii Europejskiej” na tym szlaku. To dla nas ogromna szansa. Jak zauważa Jarosław Utko, Sales Manager ASL Poland z DACHSER Polska: „Polska leży na najkrótszej trasie lądowej z Chin do Europy i ok. 90 proc. towarów transportowanych koleją na Stary Kontynent przechodzi przez terytorium naszego kraju. Wykorzystując położenie geograficzne i integrując transport kolejowy z różnymi kanałami dystrybucji  możemy z państwa tranzytowego stać się  kluczowym ogniwem  łańcuchów dostaw”.
 
Nowy Jedwabny Szlak to stabilna droga lądowa do transportu np. towarów chemicznych. Jednocześnie rozwiązanie to stanowi efektywną i atrakcyjną finansowo alternatywę dla transportu lotniczego i morskiego. „Transport kolejowy jest niezawodny pod względem rozkładu jazdy i pozwala klientom uniknąć wahań stawek frachtu morskiego lub nagłych odwołań lotów. I wreszcie, jest przystępny cenowo w porównaniu z frachtem lotniczym ”- mówi Vedat Serbet.  

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji