Pierwszy kompaktowy mocny Carer w Polsce

Andrzej Szymkiewicz
Pierwszy kompaktowy mocny Carer w Polsce
Pierwszy kompaktowy mocny Carer w Polsce

Firma Gonvarri Polska, jako centrum serwisowe stali rozpoczęła działalność pod koniec 2004 roku, w strategicznie położonej lokalizacji, mieście Września. To centrum serwisowe stali powstało z myślą o dostarczaniu stali dla firmy Gestamp, która jest dostawcą wyrobów stalowych dla Volkswagena w Poznaniu. Firma Gestamp sąsiaduje, a mówiąc precyzyjniej, tworzy z Gonvarri Polska niemal jeden przemysłowy byt.

Obsługa biznesowego partnera realizowana jest w Gonvarri Polska na kilku liniach technologicznych, które przygotowują odpowiedniej wielkości i kształtu arkusze blachy. Linie te są przeznaczone do obróbki blach wysokiej jakości, takiej jaka jest stosowana w sektorze samochodowym, składają się z linii zasilającej, prasy i bardzo dokładnych układarek.

Carer_pierwsze metry na placu
Carer_pierwsze metry na placu

W takim środowisku procesów technologicznych pracują wózki widłowe, które przenoszą różnej wielkości i wagi arkusze blachy, składowane na stalowych paletach i koszach. Niektóre jednostki ładunkowe ważą do 7-8 ton, wózki z takim ciężarem muszą poruszać się pomiędzy liniami technologicznymi sprawnie i bez spowalniania.

Dotychczas pracujące wózki widłowe Mitsubishi zastąpione będą nowymi elektrycznymi wózkami marki Carer, które potrzebują znacznie mniej miejsca na manewrowanie.

Carer vs Mitsubishi
Carer vs Mitsubishi

Wózki Carer serii Z charakteryzują się niezwykle kompaktową konstrukcją i małym promieniem skrętu, są tak zaprojektowane, aby podczas manewrów nie ograniczać wydajności, niezawodności i gwarantować pełną ergonomię pracy operatora. Wózki mogą być dostosowane do wszelkich warunków użytkowania i stosowania, są bezpieczne i niezawodne, aby radzić sobie z nawet najbardziej ciężkimi zadaniami.

Marcin Trąbka, Członek Zarządu KUHN Polska Sp. z o.o. powiedział: „KUHN Polska posiada w swojej ofercie wózki Carer od jesieni 2013 roku. Gdy pierwszy raz spotkałem się z produktami Carer, od razu byłem przekonany, że to ogromny potencjał oraz idealne uzupełnienie oferty KUHN. Carer przekonał nas poprzez design, jakość, osiągi oraz 35-letnie doświadczenie w budowie dużych, elektrycznych wózków. Współpraca z firmą Gonvarri Polska rozpoczęła się w 2008 roku przez zamówienie spalinowych wózków Mitsubishi. W mojej ocenie układa się bardzo pozytywnie i mam nadzieję, że dostarczone wózki Carer pozwolą tę współpracę z sukcesem kontynuować. Wózki objęte są pełną obsługą serwisową zgodnie z wymaganiami klienta. Projekt ten jest szczególnie ważny, ponieważ są to pierwsze nowe wózki Carer dostarczone do odbiorcy w Polsce.”

Analizując środowisko pracy w firmie Gonvarri Polska, wózki te doskonale powinny sprawdzić się w tej ciężkiej pracy. Mając te zalety na uwadze, doradcy z firmy Kuhn Polska zaproponowali firmie wynajem tych przeznaczonych do ciężkich zadań wózków elektrycznych marki Carer. Firma jest autoryzowanym przedstawicielem wózków Carer na Polskę, precyzyjnie dopasowuje sprzęt do odpowiednich aplikacji.

Carer_pierwsze ciężary
Carer_pierwsze ciężary

- Wózki widłowe CARER zostały tak zaprojektowane, aby zapewnić takie same korzyści odbiorcy, jak wózki o napędzie DIESEL lub LPG. Różnica polega na tym, że koszty utrzymania wózka CARER są dużo niższe. Wózki elektryczne są cichsze i nie emitują szkodliwych spalin – mówi Paweł Mikołajczyk, KUHN Polska. - Wózki CARER mogą pracować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz . Klient GONVARRI miał jasno sprecyzowane wymagania odnośnie wózków: osiągi porównywalne z wózkiem o napędzie diesel, dobra widoczność, jak najmniejszy promień skrętu, niskie koszty utrzymania. Rozmowy z klientem Gonvarri trwały kilka miesięcy. Jako przedstawiciel marki CARER w Polsce, przedstawiliśmy wszystkie powyższe argumenty i wyliczenia, przemawiające za wózkami CARER. W rozmowach z klientem ogromną pomoc oraz wsparcie otrzymaliśmy od naszego kolegi z CARER DEUTCHLAND, Pana Rodolfo Santamaria. Pan Santamaria ma wieloletnie doświadczenie w sprzedaży wózków CARER w Europie Zachodniej, które pomogło nam dobrać konkretny model do wymagań klienta. Z jego pomocą odbyła się wizyta prezentacyjna wózków Carer w fabryce Volkswagena w Wolfsburgu, w której to pracuje kilkanaście wózków CARER o różnych udźwigach i parametrach. Wizyta ta rozwiała ostatnie wątpliwości i zaowocowała zamówieniem dwóch pierwszych wózków CARER w Polsce. – dodaje Paweł Mikołajczyk.

W marcu br. w siedzibie firmy Gonvarri Polska odbyło się przyjęcie do pracy nowego sprzętu, elektryczny wózek Carer o udźwigu 10 ton przyjechał na lawecie do firmy, budząc lekkie zdziwienie nowych użytkowników, a to ze względu na swoje gabaryty, ponieważ jest znacznie mniejszy od poprzednika na tym stanowisku pracy.

Andrzej Szymkiewicz
Foto: Log4.pl

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji