Polecamy

Panattoni Business Center Łódź II, otwarte

27 października 2015
Panattoni Business Center Łódź II, otwarte
Panattoni Business Center Łódź II, otwarte

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce, oficjalnie otworzył Panattoni Business Center Łódź II - dedykowane wielu najemcom centrum produkcyjno-magazynowe. Obiekt o powierzchni 33 000 m2 powstał w siedem miesięcy i jest już w pełni wynajęty. Klientami parku zostały firmy zarówno z branży produkcyjnej, jak i TSL: HUTCHINSON, DSV, FARUTEX BIDVEST POLSKA, PEKAES i DS Smith.

Ukończona przez Panattoni Europe inwestycja Panattoni Business Center Łódź II to projekt o charakterze produkcyjno-magazynowym, dedykowany wielu najemcom tzw. multi-tenant. Centrum powstało w Łodzi, a jego całkowita powierzchnia wyniosła 33 000 m2. Składają się na nią dwa budynki - 17 000 m2 i 16 000 m2 . Każdy z nich zawiera elastyczne rozwiązania, które umożliwiają najemcom przeprowadzanie zarówno lekkiej produkcji, jak i składowania. Tę funkcjonalność i możliwość dostosowania powierzchni parku do indywidualnych potrzeb klientów doceniły firmy z wielu branż, w całości wynajmując obiekty. Do grona najemców należą: HUTCHINSON, DSV, FARUTEX BIDVEST POLSKA, PEKAES i DS Smith. Oficjalne otwarcie Panattoni Business Center Łódź II odbyło się 23 października br., a uczestniczyli w nim nie tylko reprezentanci dewelopera i najemców, ale także przedstawiciele miejscowych władz:Hanna Zdanowska - Prezydent Miasta Łodzi oraz Marek Cieślak - Wiceprezydent Miasta Łodzi.

Portfolio zrealizowanych przez Panattoni Europe obiektów w Centralnej Polsce obejmuje łącznie pięć centrów dystrybucyjnych - wspomniany Panattoni Business Center Łódź II, Panattoni Park Łódź East, Panattoni Park Łódź South, Panattoni Park Business Center Łódź oraz Panattoni Park Stryków. Dodatkowo, deweloper zrealizował dwa obiekty o charakterze build-to-suit (BTS): dla Castorama Polska i UPS. Wszystkie zrealizowane inwestycje liczą ok. 450 000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Polsce Centralnej. To co wyróżnia Panattoni Business Center Łódź II, to przede wszystkim połącznie wysokiej jakości standardów realizowanych przez dewelopera obiektów z indywidualnym charakterem branż, w której działają najemcy. Dodatkowo, dzięki częściowo produkcyjnemu przeznaczeniu powierzchni kompleksu, docelowe zatrudnienie pracowników wyniesie łącznie ok. 400 osób.


"Wielofunkcyjność Panattoni Business Center Łódź II pozwoliła nam na wprowadzenie różnych rozwiązań, jak np. organizację powierzchni produkcyjnej spełniającej najostrzejsze wymogi dotyczące warunków pracy osób przebywających w hali. Stało się tak w przypadku firmy HUTCHINSON - powierzchnia wyposażona została w instalacje sprzężonego powietrza, wody lodowej, specjalną wentylację zapewniającą cztery wymiany powietrza na godzinę do wysokości 4 m, a także zagwarantowany został dostęp do światła dziennego. W przypadku firm DSV i PEKAES powierzchnie przystosowane zostały do platform cross-dockowych o znacznie zwiększonej, niż w przypadku standardowych obiektów, liczbie bram dokowych i bram z poziomu zero. Natomiast w części obiektu wynajmowanego przez firmę FARUTEX BIDVEST POLSKA hala została dostosowana w taki sposób, aby najemca mógł zainstalować mroźnię na ponad 66 proc. zajmowanej powierzchni. Co się tyczy DS Smith, to kluczowa była lokalizacja i powierzchnia magazynowa klasy A" - powiedział Maciej Krawiecki, Senior Development Manager Panattoni Europe.

Otwarcie inwestycji komentuje również Prezydent Miasta Łodzi - Hanna Zdanowska: "Niezmiernie cieszy nas fakt, że firma Panattoni zaufała Łodzi i rozwija swoją działalność właśnie w naszym mieście. Otwarcie Panattoni Business Center Łódź II to dowód na to, że warto inwestować w Łodzi, dlatego tym bardziej doceniamy działalność firmy, lidera rynku powierzchni przemysłowych w Polsce, która otwiera w naszym regionie już piąte centrum dystrybucyjne. Duże znaczenie ma także fakt, że otwarcie nowego kompleksu wiąże się z docelowym zatrudnieniem pracowników wynoszącym ok. 400 osób. Wierzymy, że najemcy, w gronie których można odnaleźć duże międzynarodowe koncerny, będą zadowoleni z ulokowania swoich działalności w dziś otwieranym kompleksie".

Panattoni Business Center Łódź II położony jest we wschodniej części miasta w odległości zaledwie 4 km od centrum, z dostępem do autobusów i tramwajów, 18 km od autostrady A2 łączącej Berlin, Poznań i Warszawę, a także w odległości 5,5 km od nowego odcinka autostrady A1. Ta idealna lokalizacja w centralnie położonej części kraju, jak też wewnątrz miasta zapewnia dogodną komunikację z największymi ośrodkami miejskimi oraz dostęp do wykwalifikowanych pracowników, którzy stanowią siłę i potencjał Łodzi.

Panattoni Europe świętuje swoją 10-letnią obecność w Europie. Od 2005 roku deweloper dostarczył 3,2 mln nowoczesnej powierzchni, w tym w Polsce aż 2,5 mln - najwięcej spośród wszystkich deweloperów obecnych na rodzimym rynku. Nie byłoby to możliwe bez najemców - aż 260 firm wynajęło lub powierzyło Panattoni budowę własnych obiektów zarówno magazynowych, jak i produkcyjnych. Panattoni Europe wprowadził trend budowy obiektów BTS, zwłaszcza w Specjalnych Strefach Ekonomicznych, a także otworzył rynek kapitałowy dla powierzchni magazynowych. Firma wybudowała 141 obiektów w Europie, a także ustanowiła rekordowe transakcje: w Polsce - budowa 2 obiektów BTS dla Amazon.com o łącznej powierzchni 246 000 m 2; w Czechach - 123 000 m 2 BTS również dla firmy Amazon i w Niemczech - realizacja 121 426 m 2 dla firmy Jago.

Źródło: Panattoni
Foto: Panattoni

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji