NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Panattoni buduje Park Warsaw South Janki

Panattoni Europe
15 kwietnia 2019
Panattoni buduje Park Warsaw South Janki
Fot. Panattoni Europe
Panattoni powiększa rynek warszawski

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, rozpoczął budowę Panattoni Park Warsaw South Janki. Centrum dystrybucyjne o planowanej powierzchni 70 500 m kw. ma już pierwszego najemcę – ROHLIG SUUS Logistics, który zajmie 48 500 tys. m kw. Park będzie oferował również moduły typu Small Business Units o minimalnej powierzchni 900 m kw. Planowana finalizacja inwestycji przypada na IV kwartał 2019 r.

Panattoni Europe rozbudowuje portfolio centrów dystrybucyjnych na rynku warszawskim. Deweloper posiada w regionie już blisko pół miliona m kw. w ramach siedmiu centrów dystrybucyjnych, a teraz ogłasza start budowy Panattoni Park Warsaw South Janki. Nowa inwestycja o planowanej powierzchni 70 500 m kw. to dwa budynki (ok. 55 000 m kw. i 20 000 m kw.), z czego pierwszy wynajęty został przez ROHLIG SUUS Logistics. Firma zajmie 48 500 tys. m kw. (i jest to jedna z największych powierzchni na rynku, wynajęta przez operatora logistycznego w ramach jednego obiektu). Panattoni Park Warsaw South Janki to również moduły typu Small Business Units o minimalnym metrażu 900 m kw., które wraz z obiektem dla ROHLIG SUUS Logistics zostaną dostarczone na rynek w IV kwartale br. Dzięki rozpoczętej realizacji, Panattoni Europe może pochwalić się 127 500 m kw. w budowie w Warszawie i okolicach.

ROHLIG SUUS Logistics w Panattoni Park Warsaw South Janki. Na wynajęte przez operatora logistycznego 48 500 m kw. składać się będzie 36 tys. m kw. magazynu wysokiego składowania oraz 10 tys. m kw. terminala przeładunkowego typu cross-dock. Ten unikalny układ projektu – obu stref „pod jednym dachem” – pozwoli na ograniczenie liczby operacji handlingowych, co przełoży się na efektywność pracy, bezpieczeństwo przesyłek i skrócenie czasu realizacji zleceń w stolicy i regionie Mazowsza. Biura zostaną rozlokowane na powierzchni 2,5 tys. m kw. Cały obiekt dla ROHLIG SUUS Logistics wyposażony zostanie w nowoczesne technologie w zakresie zarządzania budynkiem m.in. w inteligentny system do automatycznej kontroli dachów płaskich. Dzięki niemu będzie możliwy stały monitoring dachu, rejestrowanie zmiennych, a także ich analiza – również prognozowanej pogody. To wszystko przełoży się na zoptymalizowanie kosztów wynikających z utrzymania obiektu, a także pozwoli odpowiednio wcześniej reagować na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Panattoni Park Warsaw South Janki to nowoczesne centrum logistyczne zlokalizowane tuż przy Węźle Janki, który łączy drogę ekspresową S8 z DK7, a także nieopodal S2, wchodzącej w skład Południowej Obwodnicy Warszawy. Jest to jedno z najważniejszych punktów transportowych regionu warszawskiego.


Panattoni Europe
Foto: Panattoni Europe

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 05-2019EMIL - 05-2019EMIL - 04-2019EMIL - 04-2019EMIL - 03-2019EMIL - 03-2019EMIL - 02-2019EMIL - 02-2019Zobacz więcej publikacji