NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

O sytuacji kobiet w Polsce

FOB
24 lipca 2018
O sytuacji kobiet w Polsce
Foto_główne_Grafika_konferencji
„100 lat praw wyborczych kobiet. PRACA, RODZINA, ROZWÓJ – perspektywa równych szans” – pod takim hasłem odbędzie się największe tegoroczne wydarzenie organizowane w ramach programu Karta Różnorodności. Spotkanie odbędzie się 19 listopada w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Polin. Zachęcamy do rezerwacji terminu, rejestracja udziału w konferencji ruszy na początku września.
 
W tym roku, mija 100 lat, odkąd kobiety w Polsce uzyskały prawa wyborcze.  Z tej okazji, 19 listopada, w miesiącu, wydania przez Józefa Piłsudskiego dekretu w tej sprawie,  Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprasza na konferencję poświęconą wyzwaniom dotyczącym równości płci w Polsce z perspektywy 100 lat.
 
– Setna rocznica uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce to dobra okazja, żeby przypomnieć kluczową rolę jaką odegrały one w rozwoju polskiej gospodarki na przestrzeni ostatnich 100, mimo, że nie miały takich samych szans na rynku pracy jak mężczyźni. – mówi Marzena Strzelczak, Dyrektorka Generalna, Członkini Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu – Historia będzie jednak tylko jednym z punktów wyjścia do dyskusji na temat obecnej sytuacji kobiet w Polsce i perspektyw ich rozwoju, związanych z życiem zawodowym i osobistym.
 
W ramach konferencji zaproszeni eksperci dyskutować będą o obecności i roli kobiet na rynku pracy, ale także w polskiej polityce i życiu społecznym oraz łączeniu różnych ról zawodowych i życiowych. Podsumowane zostaną wyzwania dotyczące równości płci w Polsce z perspektywy 100 lat od chwili uzyskania przez  kobiety praw wyborczych, a goście przyjrzą się temu, jak sytuacja wygląda teraz, jakie są perspektywy dla zwiększenia szans dla rozwoju kobiet (zawodowego i osobistego) w najbliższej przyszłości w naszym kraju. Celem spotkania jest pokazanie także, że temat równości płci dotyczy wszystkich kobiet, nie tylko tych pracujących na wysokich stanowiskach czy aspirujących do zarządów i rad nadzorczych.
 
Udział w konferencji jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji, która ruszy we wrześniu na portalu www.odpowiedzialnybiznes.pl.
 
O Karcie Różnorodności
Logo_Karty_Różnorodności
Logo_Karty_Różnorodności
Karta Różnorodności, koordynowana w Polsce od 2012 roku przez Forum Odpowiedzianego Biznesu, ma na celu zachęcanie pracodawców w Polsce do aktywnego przeciwdziałania dyskryminacji oraz upowszechnianie tworzenia otwartych na różnorodność i włączających miejsc pracy. Od czasu zainicjowania działań Karty Różnorodności w naszym kraju odbyły się już cztery edycje Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności, wizyty studyjne oraz liczne spotkania edukacyjno – networkingowe dla organizacji zainteresowanych wdrażaniem lub rozwijaniem polityki różnorodności. W ramach programu wydawane są także publikacje, zawierające wyniki badań i opinie ekspertów w zakresie zarządzania różnorodnością, przeciwdziałania dyskryminacji i upowszechniania równości w miejscu.  Obecnie, w gronie sygnatariuszy Karty Różnorodności jest 210 firm, organizacji i instytucji publicznych, w tym 6 samorządów.

Opiekun Karty Różnorodności: Orange Polska
Patron Karty Różnorodności: Rzecznik Praw Obywatelskich
Partner Karty Różnorodności: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
 
FOB
Infografika: FOB

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 02-2019EMIL - 02-2019EMIL - 01-2019EMIL - 01-2019EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018Zobacz więcej publikacji