Nowości i premiery na CeMat 2011 (Część II)

14 maja 2011
Nowości i premiery na CeMat 2011 (Część II)
Nowości i premiery na CeMat 2011 (Część II)

Ponad tysiąc nowości zaprezentowali wystawcy reprezentujący 1 084 przedsiębiorstwa z 38 krajów, na międzynarodowych tragach logistyki wewnętrznej i przepływu materiałów CeMat w Hanowerze. Przez pięć targowych dni, wystawcy reprezentujący całą branżę dostawców sprzętu i wyposażenia prezentowali swoje nowości i premiery targowe. Nie sposób przedstawić wszystkich innowacyjnych rozwiązań i produktów, wszystkie rozwiązania są ważne i istotne dla konstruktorów. Prezentowane nowości wyznaczają standardy w swoich obszarach zastosowania, stając się przez to produktami do których, odnoszą się następne rozwiązania.


Nie sposób wymienić wszystkich nowości zaprezentowanych na targach CeMat 2011, z konieczności prezentujemy tylko niektóre z tej szerokiej oferty firm wystawiających się na targach. W pierwszej części zaprezentowane zostały wózki widłowe, w tej części pokażemy nowości innych uczestników targów.


SSI SCHÄFER
Auto Cruser - Nowy poziom w transporcie wewnętrznym

SSI_Schafer_foto.jpg
SSI_Schafer_foto.jpg

Auto Cruiserem, SSI Schäfer zamyka lukę w transporcie wewnętrznym, powstałą pomiędzy strefą magazynowania i systemami dystrybucji. Auto Cruiser podwyższa znacznie wydajności oraz obniża koszty - nawet o 50 %, powoduje także znaczne bo liczące 80% oszczędności energii, zapewniając przez to bardzo szybki zwrot z inwestycji. To nowe rozwiązanie idealnie wpisuje sie w zapotrzebowanie, optymalizacji transportu wewnątrzzakładowego jako elastyczne ogniwo łączenia procesów. Auto Cruiser może pracować na krótkich jak i długich odcinkach. System przy optymalnym wykorzystaniu osiąga wydajność rzędu 600 jednostek transportowych na godzinę dla małej i średniej wielkości produktów. System posiada właściwości autonomicznego wyboru rodzaju nośnika transportowego. Standardowo system obsługiwany jest przez pojemniki transportowe o wymiarach 600 x 400 mm, dla kartonów lub innych pojemników transportowych, opcjonalnie można system wyposażyć w dodatkową sieć szyn transportowych.
Foto SSI Schäfer.

WANZL
KT3 "drive" - innowacyjne komisjonowanie

Wanzl_KT3_drive.jpg
Wanzl_KT3_drive.jpg
Firma Wanzl oferuje bardzo szeroki wachlarz produktów do komisjonowania wykorzystywanych w logistyce i przemyśle. Najnowszy produkt zaprezentowany na targach CeMat 2011, to wózek do komisjonowania o nazwie KT3 "drive". Wózek ten wyposażony został w dodatkowe piąte koło z elektrycznym napędem, znajdujące sie pod spodem wózka w centralnej jego części, służy za napęd oraz utrzymuje wózek w pozycji spoczynkowej. To piąte koło zapewnia stabilność oraz ułatwia manewrowanie wózkiem w czasie, gdy jest załadowany i waży 300 kg. Wózek posiada doskonałe właściwości zwrotne, może skręcić bez problemu o 360 ° , bez uszczerbku dla towaru czy mechanizmu napędowego. Wózek KT3 "drive" to światowa nowość, jedyny w swoim rodzaju wózek do komisjonowania z napędem elektrycznym, specjalna konstrukcja tego rozwiązania, sprawia, że wózek z łatwością porusza sie zarówno do przodu jak i do tyłu, bez gwałtownych "szarpnięć". Wózek może być wyposażony w pięć stopni prędkości, dostosowanych indywidualnie do potrzeb komisjonowania. Wózek wyposażono w nowoczesną bardzo lekką baterię Litowo-Polimerową, którą można szybko ładować w każdym momencie, bez szkody dla niej samej.
Foto Wanzl.

VITRONIC
VICAMsnap Kompaktowa kamera czyta kody kreskowe i 2D

Vitronic_vicam_snap.jpg
Vitronic_vicam_snap.jpg

Kompaktowa kamera VICAMsnap! firmy VITRONIC, zainstalowana nad wyznaczonym miejscem pracy czyta kody kreskowe i 2D. Odczytywanie kodów za pomocą kamery oszczędza czas i podwyższa wydajność. Niezależnie od tego czy towar jest sortowany, komisjonowany lub magazynowany, kompaktowa kamera VICAMsnap uchwyci automatycznie kod kreskowy lub 2D i dostarczy obraz do archiwizowania. Towar rejestrowany przez kamerę może poruszać sie z dużą prędkością, nie ma to wpływu na jakość odczytu. Obszar odczytu kamery ma 30 cm szerokości, 30 cm głębokości i 38 cm wysokości. Pracownik ma więc dwie wolne ręce do komisjonowania towarów, odczyt jest automatyczny. Każda zaoszczędzona sekunda w automatycznych procesach ma znaczenie, zwiększa wydajność całego systemu. Kamera VICAMsnap to kamera o wysokiej wydajności, wyposażona lampę błyskową, celownik optyczny, głośnik, status czuwania oraz jednostkowy dekoder. Ten lekki system można bez trudu montować w wybranych miejscach, z których potrzebne jest odczytywanie danych z kodów. Uruchomienie systemu jest również bardzo łatwe, może to być polecenie optyczne lub głosowe techniką - Pick-by-voice / Sort - by voice, obraz natychmiast jest sczytywany z wybranego miejsca
Foto Vitronic.

LOGITRANS
Rotator - obracający i silny sprzęt

Logitrans_Rotator_2.jpg
Logitrans_Rotator_2.jpg
Firma Logitrans otwiera nowym produktem o nazwie Rotator wiele nowych możliwości, jest niezwykle przydatny, kiedy trzeba przechylić różne zbiorniki lub przedmioty pod odpowiednim kątem, dopasowac je do optymalnych warunków ergonomicznych. Rotator jest niezbędnym urządzeniem, tam gdzie istnieje potrzeba wielokrotnego nachylenia pojemników, zbiorników, skrzyń i temu podobnych opakowań transportowych, które trzeba napełnić lub wyładować. Urządzenie to utrzymuje w wybranej pozycji roboczej pojemniki wypełnione towarem o masie do 1000 kg. jest więc bardzo mocnym urządzeniem, zapewniającym, bezpieczna i efektywną pracę. Klasyczny model z widłami umożliwia przechylenie z skrzyniopalety i podobnych pojemników transportowych, o 180º, jest to równoznaczne z całkowitym opróżnienie pojemnika. Urządzenie wyposażone jest w szereg dodatkowych nakładek i osprzętu, który pozwala na dopasowanie urządzenia do rożnego rodzaju pojemników transportowych, pod katem indywidualnych potrzeb. Rotator to urządzenie oszczędzające wiele trudu pracownikom, a przede wszystkim gwarantują bezpieczną prace, minimalizując tym samym ryzyko utraty zdrowia lub przykry w skutkach wypadek.
Foto Logitrans.


EXPRESSO
BalanceLift - perfekcyjne, bez wysiłku dźwiganie ciężarów

Expresso_BalanceLift.jpg
Expresso_BalanceLift.jpg

BalanceLift, firmy EXPRESSO GmbH, uzupełnia palete produktów do ręcznego przenoszenia towarów, wspomaga przenoszenie ciężarów o wadze od 20 do 150 kg z niezwykłą łatwością w promieniu od 30 cm do 3 m. Produkt ten wyznacza kierunek w rozwoju ergonomii stanowiska pracy w przedsiębiorstwach. Przy komisjonowaniu lub pracach ręcznych przy pakowaniu, przepakowywaniu towarów z różnego rodzaju paczek, skrzynek, kanistrów, wiader i innych trudnych do uchwycenia pojemników, BalanceLift doskonale zdaje egzamin z łatwego i precyzyjnego przenoszenia oraz ustawiania. BalanceLift zapewnia bezpieczną dla zdrowia pracę ręczną w procesach przemysłowych, urządzenie jest dopasowane do manualnych czynności przenoszenia towarów, ergonomiczny uchwyt inicjuje płynność ruchów. Podnoszenie i opuszczanie towarów nie wymaga ciągłego "trzymania" przycisków sterujących, użytkownik ma pełna kontrolę nad procesem, bez zbędnego wysiłku. BalanceLift montowany może być na systemie szyn, stalowych konstrukcjach czy żurawi ściennych. Urządzenie zasilane jest powietrzem o ciśnieniu 6 barów, może więc być wykorzystywane w procesach, gdzie wymagana jest czystość i elektrostatyczne bezpieczeństwo, w przemyśle chemicznym czy farmaceutycznym. BalanceLift wykorzystuje technikę próżniową oraz specjalistyczne mechaniczne przyrządy do przenoszenia gotowych produktów, co sprawia, że urządzenie pracować może na wielu stanowiskach.
Foto Expresso.


REXROTH
Rexroth SILENCE PLUS – cicha pompa zębata

Rexroth_SILENCE_PLUS.jpg
Rexroth_SILENCE_PLUS.jpg
Innowacyjne rozwiązania podzespołów i pojedynczych elementów wpływają na innowacyjna jakość całego produktu. Takim innowacyjnym komponentem, jaki zaprezentowała firma Rexroth, była pompa zębata SILENCE PLUS, wykorzystywana między innymi w napędach wózków widłowych. To innowacyjne rozwiązanie wyróżnione zostało nagroda dla najbardziej innowacyjnego produktu, z pośród 500 pretendentów. Pompa zębata SILENCE PLUS, jest bardzo cichym urządzeniem, jest o 15 db cichsza niż jej odpowiedniki innych marek. Ciśnienie robocze wynosi 280 bar, co gwarantuje wysoką jakość i skuteczność pracy. Tak cicha praca podnosi walory eksploatacyjne elektrycznego wózka widłowego lub magazynowego. Cicha praca wózków widłowych, pracujących w supermarketach, galeriach handlowych czy hurtowniach, gdzie przebywa wielu klientów tych firm jest bardzo pożądana. W magazynach również, cicha praca sprzętu nie jest bez znaczenia, wszak pracuje tam wiele osób, hałaśliwe urządzenia mają niekorzystny wpływ na pracę. Zastosowanie pompy zębatej SILENCE PLUS, podnosi zdecydowanie jakość pracy wózka widłowego w aspekcie ergonomii pracy oraz jakości czynności mechanicznych podnoszenia i opuszczania towarów.
Foto Rexroth.

Na wortalu sukcesywnie publikować będziemy artykuły techniczne opisujące, szczegóły zastosowania urządzeń w środowiskach pracy, w których sprawdzają się najlepiej i najczęściej znajdują tam zastosowanie. Targi spełniły swoja podstawowa rolę – zapewnienie komunikacji pomiędzy dostawcami i odbiorcami towarów. Zaprezentowano wiele nowości, które podnoszą jakość usług logistycznych w obszarze logistyki sprzętowej i systemów transportu na jeszcze wyższy poziom, dający więcej korzyści użytkownikom. Następne targi CeMat 2014 odbędą się w dniach od 19 do 23 maja 2014 roku.
Red.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji