NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Nowe pojemności magazynowe

OHRA
29 czerwca 2020
Nowe pojemności magazynowe
Fot. OHRA
Magazyn_mejo metall
mejo Metall Josten, producent i dostawca profili aluminiowych, ciągnionych i profili specjalnych, powiększył swoją powierzchnię magazynową o nowe centrum logistyczne. Do składowania ciężkich pakietów profili wytłaczanych o długości do 6100 mm i masie do 1,5 t firma stosuje regały wspornikowe firmy OHRA: Szczególnie przekonująca była różnorodność wsporników podwieszanych, ale również możliwość dostosowania regałów do indywidualnych wymagań mejo. Dzięki znacznie rozbudowanym magazynom, mejo może przechowywać obecnie około 4800 ton profili aluminiowych – a tym samym zapewnić swoim klientom stałą, niezawodną dostępność dostaw.
 
Po tym jak pojemność magazynu w siedzibie firmy w Düsseldorfie osiągnęła swoje granice, mejo podjęła decyzję o budowie nowego centrum logistycznego w Viersen. Magazyn jest trzykrotnie większy niż stary magazyn centralny w Düsseldorfie i na powierzchni 3200 metrów kwadratowych oferuje wystarczającą powierzchnię do przyszłego składowania i produkcji.
 
Ponieważ regały wspornikowe firmy OHRA sprawdziły się już w starej lokalizacji do składowania pakietów profili, firma mejo zbudowała również nowy magazyn, korzystając z regałów europejskiego lidera na rynku regałów wspornikowych. W porównaniu z w pełni automatycznymi magazynami wysokiego składowania, często stosowanymi w handlu metalami, regały wspornikowe OHRA zapewniają firmie mejo lepszą ekonomiczność. Ponadto przekonujące były swobodnie podwieszane wsporniki, których położenie można zmieniać bez użycia narzędzi i uniknąć uszkodzenia składowanego towaru, ponieważ poddają się one elastycznie ewentualnym uderzeniom.
 
Jedenaście regałów jedno- i dwustronnych, z których część ma długość do 36,8 m, zostało dostosowanych dokładnie do wymagań mejo w zakresie odległości od środka, wysokości i obciążenia ramion. Same wsporniki o długości 1500 milimetrów zostały również indywidualnie przycięte na szerokość składowanych pakietów profili. Dzięki zastosowaniu pełnościennych profili stalowych dla wszystkich elementów nośnych można było zrealizować jedenaście poziomów magazynowych (ze stopą) o wysokości stojaka 7840 milimetrów.
 
Dzięki pojemności magazynowej nowa lokalizacja oferuje teraz warunki do dalszego rozwoju firmy i uproszczenia procesów logistycznych.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 04-2021EMIL - 04-2021EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021Zobacz więcej publikacji