Polecamy

Nowe biuro CHEP w Rumunii już otwarte

23 marca 2012
Nowe biuro CHEP w Rumunii już otwarte
Nowe biuro CHEP w Rumunii już otwarte

CHEP, globalny lider w zakresie wynajmu palet i kontenerów wchodzi na rynek rumuński.
W listopadzie 2011 roku spółka ogłosiła plany rozwoju geograficznego obejmującego siedem nowych krajów w Europie Centralnej i Wschodniej. W najbliższym okresie do sieci CHEP włączone zostaną Rumunia, Litwa, Łotwa, Estonia, Chorwacja, Bułgaria i Serbia. Plany rozwoju są odpowiedzią na potrzeby klientów CHEP, którzy prowadzą działalność lub wymianę handlową z tymi krajami. Dzięki przyłączeniu nowych krajów CHEP zwiększy regionalny zakres obsługi, umożliwi klientom podniesienie efektywności, zmniejszając koszty łańcucha dostaw i zapewniając jednocześnie dodatkowe korzyści dla środowiska. Wejście na rynek tych siedmiu krajów pozwoli CHEP wzmocnić współpracę strategiczną z największymi klientami globalnymi, a także lepiej spełniać potrzeby klientów lokalnych.

W styczniu 2012 CHEP otworzył nowe biuro w Bukareszcie. Rumuńskim oddziałem zarządza Gabriel Andronescu. Zespół złożony z kilkunastu osób zajmuje się budową infrastruktury CHEP na nowym rynku oraz obsługą klientów w zakresie dostaw palet. „Rumuński rynek przypomina nam rynek polski sprzed 12 lat, kiedy CHEP rozpoczynał rozwijanie działalności na tym terenie” – mówi Marta Górska, Marketing Manager w firmie CHEP. „Nasze działania w najbliższym okresie koncetrować się będą na rozwijaniu wśród użytkowników palet świadomości istnienia alternatywy dla tradycyjnego systemu wymiany palet eur. O ile znajomość niebieskich palet wśród firm międzynarodowych jest wysoka, o tyle dla firm lokalnych, obsługujących rynek krajowu rozwiązanie jakim jest pooling palet, wynajem palet jest novum”.

CHEP_pallets_in_use_at_BS_Wissington_factory_loaded_pallet_in_front_of_racking__3_.jpg
CHEP_pallets_in_use_at_BS_Wissington_factory_loaded_pallet_in_front_of_racking__3_.jpg

CHEP to wiodąca na świecie firma oferująca usługi w zakresie wynajmu palet i kontenerów. Firma dostarcza rozwiązania, które zwiększają efektywność łańcucha dostaw poprzez wyeliminowanie konieczności odbioru pustych palet z dystrybucji oraz ograniczenie administracji i prowadzenia skomplikowanych rozliczeń sald paletowych z wieloma odbiorcami. Outsourcing palet pozwala również na całkowite wyeliminowanie strat palet z uwagi na nieprawidłowe oznaczenia lub niezadowalającą jakość nośników. Ponad to, przeniesienie odpowiedzialności za jakość palet na firmę CHEP, skutkuje zmniejszeniem kosztów zarządzania paletami.

Współpraca z CHEP ogranicza się do zamówienia dowolnej ilości palet, zapakowania towaru na dostarczone nośniki, a następnie poinformowania CHEP o miejscu wysyłki produktów na paletach. CHEP oferuje palety charakteryzujące się wysoką, standardową jakością, z powodzeniem wykorzystywane w automatycznych systemach pakowania i magazynowania. Użytkownikami palet CHEP są wszyscy uczestnicy łańcucha dostaw: producenci, operatorzy logistyczni i dystrybutorzy prowadzący działalność na rynku krajowym, jak i firmy funkcjonujące w oparciu o złożone, międzynarodowe sieci dystrybucyjne.

Firma CHEP powstała w Australii w 1946 roku, dziś działa na 6 kontynentach, zatrudniając ponad 7,700 pracowników w 49 krajach. Tylko na terenie Europy firma zarządza 200 magazynami sprzętu palet. Obecnie z systemu korzysta ponad 300 tys. przedsiębiorstw zaopatrywanych w nośniki z poolu ponad 300 milionów wysokiej jakości palet i kontenerów. Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się na stronie internetowej: www.chep.com
CHEP
Foto:CHEP

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji