NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Nagroda za dedykowane rozwiązania logistyczne

CEVA
12 lipca 2021
Nagroda za dedykowane rozwiązania logistyczne
Fot. CEVA
CEVA Logistics_General Motors
CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, otrzymała prestiżową nagrodą General Motors Overdrive Award za wdrożenia dopasowanych rozwiązań logistycznych podczas globalnej pandemii koronawirusa w 2020 r. Nagroda została przyznana w ramach 29. edycji programu Dostawca Roku, organizowanego przez General Motors.
 
CEVA była jedną z 26 firm, które znalazły się w gronie laureatów Overdrive Award 2020. O wyborze zadecydowała efektywność w takich kategoriach jak Zakup Produktów (Product Purchasing), Globalne usługi w zakresie zakupów i produkcji (Global Purchaising and Manufacturing Services), Obsługa klienta i obsługa posprzedażowa (Customer Care and Aftersales) oraz Logistyka.
 
Odpowiedzialna logistyka w wyjątkowych czasach
CEVA odpowiadała za wsparcie produkcji GM w czasie globalnej pandemii COVID-19, która dotknęła dostawców na całym świecie, od Azji po Amerykę Północną. Dedykowana pomoc i proaktywne rozwiązania CEVA, dzięki strategii multimodalnej, zagwarantowały niezbędną przepustowość i tym samym zminimalizowały zakłócenia w łańcuchu dostaw podczas pandemii. Zespół CEVA odpowiadał także za planowanie, koordynację dostaw komponentów oraz zarządzanie frachtem.
 
Dodatkowo, w kwietniu ub.r. GM powierzył CEVA zarządzanie łańcuchem dostaw w produkcji respiratorów, wykorzystywanych do walki z pandemią COVID-19 w Stanach Zjednoczonych. W ramach umowy GM z amerykańskim Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej, CEVA Logistics zorganizowała dostawy setek części do zakładu GM w Kokomo, w stanie Indiana. W ciągu zaledwie tygodnia CEVA zorganizowała cały łańcuch dostaw. Standardowy czas realizacji tego typu procesów wynosi 2 miesiące.
 
Overdrive Award – orientacja na klienta
Wręczona po raz pierwszy w 2012 r. nagroda Overdrive Award przyznawana jest tym dostawcom, którzy wykazali się wyjątkowymi osiągnięciami w kluczowych dla GM obszarach działalności z zakresu globalnych zakupów i łańcuchów dostaw, tj. zrównoważone strumienie wartości, całkowite koszty przedsiębiorstwa, rentowność, bezpieczeństwo, doskonałość wdrożenia, przyspieszenie innowacji czy budowanie relacji.
 
 
Za wybór Dostawcy Roku 2020 i laureatów Overdrive Award odpowiadał globalny zespół liderów GM ds. zakupów, inżynierii, jakości, produkcji oraz logistyki. Nagrody zostały wręczone 122 dostawcom z 16 krajów, kilkunastu z nich otrzymało je po raz pierwszy.
 
Mathieu Friedberg, dyrektor generalny CEVA Logistics, tak skomentował: „Klienci zawsze są dla nas najważniejsi i ten fakt nie zmienia się wraz ze zmianą warunków rynkowych. Rok 2020, bezprecedensowy dla łańcuchów dostaw, w CEVA Logistics dał nam możliwość wspierania naszych klientów jak nigdy wcześniej. Ta nagroda jest dowodem na zaangażowanie pracowników CEVA. Nasze podejście do logistyki oznacza, że uważnie wsłuchujemy się w  potrzeby klientów, przewidując trendy i opracowując rozwiązania, które pomogą im odnieść sukces - niezależnie od tego, z jakim wyzwaniem muszą się zmierzyć".
 
Shilpan Amin, wiceprezes GM ds. globalnych zakupów i łańcucha dostaw, powiedział: „GM dąży do przyszłości z zerową liczbą wypadków, zerową emisją i zerowymi zatorami, jesteśmy więc dumni, że naszymi partnerami w tej misji są innowacyjni i oddani dostawcy na całym świecie. W tym pełnym wyzwań roku nasi dostawcy wykazali się odpornością i zaangażowaniem w prace na rzecz wspólnego celu, jakim jest długoterminowy zrównoważony rozwój planety i społeczności, którym służymy, przy jednoczesnym spełnieniu naszych bieżących potrzeb. Jesteśmy zadowoleni z tego, co już udało nam się wspólnie osiągnąć w minionym roku i cieszymy się z możliwości, które jeszcze są wciąż przed nami”.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 06-2021EMIL - 06-2021EMIL - 05-2021EMIL - 05-2021EMIL - 04-2021EMIL - 04-2021EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021Zobacz więcej publikacji