Mobile Industrial Robots podsumowuje rok

Mobile Industrial Robots
19 grudnia 2019
Mobile Industrial Robots podsumowuje rok
Fot. MiR
Mobile Industrial Robots podsumowuje rok
Lider na rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR), Mobile Industrial Robots (MiR), wprowadził w tym roku na rynek robota MiR1000 o udźwigu do 1 tony, program leasingowy MiR Finance, uruchomił bezpłatne szkolenie internetowe MiR Academy i z sukcesem wdrożył floty robotów na całym świecie w różnych sektorach przemysłu. Wszystkie te elementy pokazują, że perspektywy w obszarze automatyzacji intralogistyki są bardzo dobre. Potwierdzają to także dane Międzynarodowej Federacji Robotyki, zawarte w raporcie World Robotics 2019 Service Robots.
 
„Rynek systemów logistycznych, obejmujących roboty AMR rośnie – wg raportu Międzynarodowej Federacji Robotyki Service Robots 2019[1] w 2018 roku nastąpił 61% wzrost sprzedaży w tym obszarze. Firmy działające w sektorze produkcyjnym, jak i poza nim, wdrożyły łącznie około 111 000 robotów wspierających logistykę. Rynek Europy Środkowo-Wschodniej przewyższył nasze oczekiwania jeśli chodzi o szybkie adaptowanie technologii autonomicznych robotów mobilnych. Ma na to wpływ duża liczba międzynarodowych firm produkcyjnych, których fabryki są zlokalizowane w CEE i inwestują w nasze roboty. Wdrożenia w zakładzie Whirlpool w Polsce czy Visteon na Słowacji pokazują, że coraz więcej przedsiębiorstw, także w Europie Środkowo-Wschodniej szuka metod optymalizacji intralogistyki, a autonomiczne roboty mobilne odpowiadają na ich potrzeby” – mówi Jesper Sonne Thimsen, dyrektor sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Mobile Industrial Robots
 
Zautomatyzowany transport wewnętrzny na całym świecie
Na przestrzeni ostatnich miesięcy roboty MiR zainstalowało wiele firm reprezentujących różne sektory przemysłu na kilku kontynentach. Gros przedsiębiorstw jest związanych z branżą motoryzacją – warto wymienić tutaj np. zakłady Visteon Słowacja, Visteon Meksyk, Ford Hiszpania czy Toyota w Stanach Zjednoczonych. Na automatyzację transportu wewnętrznego z robotami MiR w 2019 zdecydowały się też m.in. zakłady: Whirlpool w Polsce, Stera Technologies w Finlandii, Cabka Group w USA czy Bossard w Chinach.
 
„Wdrożenia w zakładach o różnym profilu produkcji pokazują, że roboty MiR są uniwersalnym rozwiązaniem do automatyzacji intralogistyki. Dzięki szerokiemu zakresowi udźwigu – od 100 do 1000 kg nasze roboty sprawdzają się zarówno w przypadku transportu komponentów elektronicznych, produktów spożywczych czy przewożenia ciężkich części do samochodów. Prostota obsługi oraz inteligentny system nawigacji pozwalają naszym klientom w krótkim czasie zwiększyć efektywność operacji” – mówi Jesper Sonne Thimsen.
 
MiR1000 i rozwój w obszarze bezpieczeństwa
W kwietniu tego roku Mobile Industrial Robots zaprezentował po raz pierwszy robota MiR1000, stworzonego do transportu materiałów o masie do 1 tony oraz nowy system nawigacji – ulepszony dzięki strategicznie umiejscowionym kamerom o nazwie MiR AI Camera (https://www.youtube.com/watch?v=Y871bfijvr8). Pozwalają one robotowi wykrywać i rozróżniać poruszające się przeszkody oraz odpowiednio na nie reagować. Oprócz prac badawczo-rozwojowych w obszarze robotów, Mobile Industrial Robots współpracuje także z instytucjami definiującymi normy bezpieczeństwa dla robotów i systemów logistycznych.
 
MiR Finance oraz MiR Academy – ułatwienia dla użytkowników
W czerwcu b.r. MiR uruchomił program leasingowy MiR Finance. Usługa „Robot as a Service” (RaaS) pozwala wszystkim firmom – od małych start-upów po międzynarodowe przedsiębiorstwa obniżyć bariery finansowe w zakresie inwestycji w autonomiczne roboty mobilne. Koszty miesięczne zależą od rodzaju robota oraz okresu leasingowania. Robot MiR100, pracujący 160 godzin w jednej zmianie, to koszt 3,58 EUR za godzinę lub 575 EUR za miesiąc.
 
Ponadto MiR wprowadził bezpłatne szkolenie internetowe dotyczące między innymi programowania i obsługi robotów, sposobu nawigowania, bezpieczeństwa czy różnic pomiędzy robotami AMR a tradycyjnymi systemami AGV. Akademia MiR jest dostępna na stronie:  https://www.mobile-industrial-robots.com/en/mir-academy/.
 
Aby jeszcze bardziej ułatwić tworzenie aplikacji z robotami MiR, Mobile Industrial Robots współpracuje z zewnętrznymi firmami rozwijającymi różnego rodzaju moduły nastawne. Na platformie MiRGo użytkownicy znajdą rekomendowane produkty Plug & Play,przystosowane do płynnej pracy z pełną gamą robotów MiR. Dzięki temu zarówno zakup robota, jak i wdrożenie wraz z odpowiednimi rozwiązaniami dodatkowymi, przebiega sprawniej.
 
W Polsce MiR oferuje swoje roboty poprzez dwóch dystrybutorów – krakowską firmę ASTOR oraz wrocławską ProCobot.
 
 
 
Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów, w tym kilka szpitali i domów opieki na całym świecie. Firma szybko utworzyła globalną sieć dystrybucji w ponad 40 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie i Szanghaju. Rozwój utworzonego w 2013 roku przedsiębiorstwa postępował w szybkim tempie. W latach 2015–2016 wzrost sprzedaży wyniósł 500 procent, a w latach 2016–2017 i 2017-2018: 300 procent. Założona i prowadzona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii. W kwietniu 2018 firma MiR została wykupiona przez amerykańskie przedsiębiorstwo Teradyne,  wiodącego dostawcę zautomatyzowanego wyposażenia testowego. Trzy lata temu Teradyne kupiło także duńską firmę Universal Robots. Z uwagi na rozwój w ostatnich latach Mobile Industrial Robots otrzymał tytuł EY Przedsiębiorcy Roku w Danii w 2018. Więcej informacji na stronie www.mobile-industrial-robots.com 
 
Zdjęcia i materiały prasowe:
Zdjęcia produktów oraz pracowników, case stories, logotyp i inne materiały dostępne na: http://www.mobile-industrial-robots.com/en/resources/
 
 
[1] International Federation of Robotics, World Robotics 2019 Service Robots

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji