NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Michelin przejmuje Camso

Redakcja
13 lipca 2018
Michelin przejmuje Camso
Michelin-Camso

Michelin i Camso łączą siły i strategie, by stworzyć „lidera mobilności w terenie” – tak definiuje się nową synergię i strategiczne partnerstwo na rynku opon przemysłowych. Michelin i Camso ogłosiły podpisanie umowy, w ramach której Michelin zakupi Camso z siedzibą w Magog, Quebec, Kanada i połączy działania off-road obu firm, w ramach nowej struktury. Dwie liczące się na rynku firmy, łączy wiele wspólnych wartości, które owocować będą nowymi jakościowo rozwiązaniami w dziedzinie off-road.

 
Camso posiada ogromne doświadczenie, działa na rynku od 1982 roku produkuje i dystrybuuje opony przemysłowe w szerokim asortymencie, w roku ubiegłym wartość sprzedaży osiągnęła 1 mld dolarów. Od 2012 roku, notuje 7% wzrost rok do roku, co plasuje firmę w gronie najdynamiczniej rozwijających się podmiotów. Firma jest światowym liderem na rynku gumowych gąsienic do maszyn rolniczych i skuterów śnieżnych, a na rynku przeładunkowym z pełnymi i diagonalnymi oponami, plasuje się wśród trzech najlepszych graczy na rynku budowlanym.

Michelin dzięki współpracy z Camso będzie światowym liderem na rynkach off-road, których zarządzanie będzie zlokalizowane w Magog w prowincji Quebec, korzystając z wiedzy i doświadczenia kierownictwa Camso oraz długiej obecności grupy w Kanadzie. Szacuje się, że  nowa organizacyjna struktura, osiągnie obrót 2 mld dolarów, uzyskany ze sprzedaży produktów powstających w 26 fabryka, zatrudnienie wyniesie około 12 000 osób i skorzystać będzie z rynków o zrównoważonej dynamice.

Współpraca biur badawczo-rozwojowych Camso i Michelin zwiększy możliwości innowacyjne Grupy w zakresie gąsienic i opon pełnych. Wzajemna wymiana doświadczeń w zakresie badań i rozwoju umożliwi zespołom ustanowienie globalnego przywództwa technologicznego Grupy na rzecz zrównoważonej mobilności. Postępy Michelin w zakresie optymalizacji właściwości bieżnika w perspektywie długoterminowej są elementem zróżnicowania i atutem, aby zmniejszyć wpływ na środowisko. Wiele rozwiązań technologicznych opracowanych przez Michelin, zostanie wykorzystanych w produktach opracowanych przez Camso.
 
Opona Michelin odporna na przebicie
Opona Michelin odporna na przebicie
Jean-Dominique Senard, Prezes Grupy Michelin, komentuje: "Michelin i Camso podzielają wiele wartości. To przejęcie jest korzystne dla obu stron. Michelin będzie mógł skorzystać ze wszystkich doświadczeń Camso na rynkach off-road i mobilności, Camso zaś korzystać będzie w zakresie wiedzy specjalistycznej firmy Michelin na rynkach specjalistycznych. "

"Współpraca z zespołami terenowymi Michelin to fantastyczna okazja dla Camso, zarówno dla bliskości naszych biznesów, jak i dla naszych perspektyw wzrostu. Camso osiągnie swoje cele, aby stać się światowym liderem na rynkach off-road i przynieść dynamizm swoim zespołom, swoje techniczne i przemysłowe mocne strony oraz koncentrację na kliencie. Transakcja została zatwierdzona przez wszystkich akcjonariuszy Camso "- dodał Pierre Marcouiller, prezes Camso.
 
Powstanie komplementarna oferta produkt / usługa, a spodziewane korzyści to:
  • Na rynku opon rolniczych będzie pojedynczy gracz, który oferuje swoim klientom pełną ofertę premium, opony radialne i gąsienice,
  • Na rynku budowlanym Camso wzmacnia swoją ofertę Michelin dzięki diagonalnej ofercie opon i gąsienic,
  • Na rynku wózków widłowych, z Camso i jej uznanymi markami SOLIDEAL i CAMSO,
  • Michelin staje się liderem w dziedzinie opon,
  • Wdrożenie ofert zostanie przyspieszone dzięki komplementarności sieci dystrybucyjnych Michelin i Camso
 
Camso_mobilne prasy do wymiany opon
Camso_mobilne prasy do wymiany opon
Transakcja jest realizowana, konieczne sa zgody urzędów antymonopolowych, a po ich  uzyskaniu, Michelin zapłaci 1,45 mld USD. Ta operacja nie wpłynie na siłę finansową Grupy. W ramach tej transakcji Michelin podjął następujące zobowiązania: Centrum decyzyjne dla działu transportu off-road będzie oparte na siedzibie Camso w Magog. Z tej siedziby będą korzystać zespoły zarządzające, w tym dyrektor naczelny. Poziom zatrudnienia w głównej siedzibie Camso (300 pracowników, w tym 100 w R & D) zostanie utrzymany, podobnie jak działalność badawczo-rozwojowa i istniejące miejsca pracy w przemyśle w Quebecu.
 
Redakcja
Foto: Log4.pl

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 02-2019EMIL - 02-2019EMIL - 01-2019EMIL - 01-2019EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018Zobacz więcej publikacji