NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Maksymalna wszechstronność systemu transportu

Redip
29 czerwca 2020
Maksymalna wszechstronność systemu transportu
Fot. Interroll
Przenośnik taśmowy dla tacek - B2C
Arvato potrzebował w pierwszej fazie systemu klasyfikacji zamówień dla transakcji między
przedsiębiorstwami (B2B), który został niedawno rozszerzony o transakcje między przedsiębiorstwami i konsumentami (B2C). System zainstalowany w Alcalá de Henares, składa się z dwóch stref: jednej do przygotowania zamówień ze stołów pakujących oraz drugiej do uzupełniania pojemników do przeładunku kompletacyjnego.
 
“Proponowane rozwiązanie musiało zapewnić niezbędną wszechstronność, aby móc podawać towary z kilku stołów do pakowania, a równocześnie otrzymywać pojemniki bezpośrednio z wejścia do przeładunku kompletacyjnego,“ powiedział Alfonso Flores, dyrektor generalny Modumaq.
 
Obie strefy mogą pracować jednocześnie i łączą się w kolektorze transportowym, wyrównującym wszystkie pojemniki do odczytu i kontroli masy. Podczas kontroli masy porównywana jest w czasie rzeczywistym wartość zmierzona i wartość teoretyczna podawana przez system magazynowy WMS (warehouse management system) klienta. Wszystkie pojemniki, których masa nie znajduje się w zadanym zakresie, są automatycznie przekierowywane do obszaru kontroli jakości. Tu operator sprawdza pojemniki jeden po drugim i przesyła je ponownie do kolektora, jeśli zgadza się ich zawartość.
 
Maksymalna różnorodność transportowanych towarów
Pojemniki, które zostaną zatwierdzone jako poprawne, przechodzą następnie do obszaru sortowania, gdzie są ponownie odczytywane i automatycznie rozdzielane na różne trasy prowadzące do systemu sortującego.
 
Konstrukcja ramp uwzględnia fakt, że produkt jest bardzo delikatny, a różnice w wadze są dość duże, ponieważ można odbierać pojemniki o masie od zaledwie 200 g dla przesyłek B2C i do 25 kilogramów dla przesyłek B2B. Dodano również doskonały przenośnik do recyrkulacji i dostarczania pustych pojemników do B2C, dzięki czemu personel przy stołach pakujących zawsze ma odpowiedni bufor pojemników w pobliżu każdego stanowiska roboczego.
 
Jako główny system przenośników wybrano platformę MCP (Modular Conveyor Platform) firmy Interroll, którą uzupełniają rampy zaprojektowane i wyprodukowane przez Modumaq. System sterowania pochodzi od Siemensa, a system odczytu od Datalogic. Interfejs komunikacyjny pomiędzy systemem Modumaq i systemem zarządzania magazynem Arvato wykorzystuje protokół wymiany danych w czasie rzeczywistym.
 
“Bezpieczna obsługa delikatnych produktów była najwyższym priorytetem, dlatego dział projektowy Modumaq wziął to pod uwagę zarówno w obszarach załadunku, jak i na rampach wyjściowych sortownika,” powiedział Alfonso Flores. “Oparliśmy nasz projekt na platformie MCP firmy Interroll, ponieważ pozwala nam to instalować nowe elementy na linii bez konieczności przeprowadzania poważnych modyfikacji i zatrzymywania procesów.”

Modułowość zapewnia instalację nowych systemów bez przerywania procedur operacyjnych
Wielką zaletą systemu MCP jest jego modułowość: mimo, że system został zainstalowany wiele lat po sortowniku, zespoły instalacyjne Modumaq były w stanie rozszerzyć obszary pakowania i wysyłki w rekordowym czasie, nie wpływając ani nie zakłócając działalności Arvato.
 
“Stanęliśmy przed wyzwaniem związanym ze skomplikowanym przygotowywaniem, klasyfikacją i codzienną dystrybucją zamówień dla dużej międzynarodowej firmy kosmetycznej. Instalacja wykonana przez Modumaq spełniła nasze oczekiwania, doskonale odpowiadając wymogom klienta w zakresie obsługi dużej różnorodności towarów oraz dużej wydajności i elastyczności.“ powiedziała Laura Alaman, odpowiedzialna za zarządzanie projektem i usługi ogólne w Arvato Supply Chain Solutions w Hiszpanii.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 06-2020EMIL - 06-2020EMIL - 05-2020EMIL - 05-2020EMIL - 04-2020EMIL - 04-2020EMIL - 03-2020EMIL - 03-2020Zobacz więcej publikacji