NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Konferencja Specjalistów Logistyki

Red
28 marca 2019
Konferencja Specjalistów Logistyki
Fot. Log4.pl
Tomasz Branecki, prezes JARTOM Real Estate,
Na dynamicznie rozwijającym się rynku logistycznym powstają inicjatywy, które z czasem przeradzają się w stałe pozycje na mapie ciekawych wydarzeń branżowych. Konferencja Specjalistów Logistyki, odbywająca się w dniach 14-15 marca br. w Warszawie, jest tego rodzaju przedsięwzięciem zorganizowanym przez firmę z bardzo bogatym „stażem branżowym”, a co za tym idzie wiedzą i doświadczeniem. Firma JARTOM Real Estate, to jedna z najdłużej działających firm doradczych rynku nowoczesnych, nieruchomości magazynowych i przemysłowych.

Działając od 1992 r. firma specjalizuje się w doradztwie i pośrednictwie na rynku nowych magazynów, centrów dystrybucyjnych i hal produkcyjnych w całej Polsce, pośrednicząc w negocjowaniu cen i czynszów. Pomaga przy wyborze hal i magazynów dedykowanych pod konkretną działalność i lokalizacje,  finalizując transakcje najmu czy zakupu.
 
Tomasz Branecki -  prezes JARTOM Real Estate, otwierając konferencję   powiedział , że wydarzenie jest unikalnym na rynku wydarzeniem ze względu na jego merytoryczne treści które  wynikają z unikalnego doświadczenia, jakie firma zebrała przez ponad 25 lat działania jako doradca na rynku nieruchomości magazynowych i produkcyjnych. Konferencja zorganizowana wraz z Partnerami i Klientami firmy, zapewniła maksimum praktyki, wymianę doświadczeń i rozwiązań stosowanych na rynku logistycznym.
 
Przedstawiono bardzo bogaty program w którym uczestnicy konferencji zapoznali się z „case study” wybranych przypadków oddających podstawowo podejście do etapów planowania i realizowania inwestycji logistycznych. Wybór lokalizacji zakładu produkcyjnego lub magazynu, wybór pomiędzy opcjami: najem, zakup, budowa, czy outsourcing sprzętu logistycznego, nieruchomości i usług, to zagadnienia będące kluczowymi w planowaniu inwestycji logistycznych. Grono ekspertów szczegółowo omówiło te zagadnienia odnosząc się do bardzo wyrazistych przykładów.
 
Edward Antoszkiewicz, prezes WISENE
Fot. Log4.pl
Edward Antoszkiewicz, prezes WISENE
Ciekawie zaprezentowana problematyka ochrony dachu przed przeciążeniem przedstawił Edward Antoszkiewicz – prezes WISENE, firmy posiadającej unikatowy system ochrony dachów magazynów przed obciążeniem śniegiem. Wprawdzie, zimę mieliśmy łagodną i nie było tak intensywnych opadów śniegu, ale lepiej być przygotowanym, gdyż wiedza o tym czy należy odśnieżyć dach, ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa konstrukcji i kosztów. To unikatowe rozwiązanie zainstalowane jest w magazynach o łącznej powierzchni blisko 2 mln metrów kwadratowych.   
 
Dwóch przedstawicieli logistyki sprzętowej było partnerami konferencji, firmy OMV Polska i Polsad Jacek Korczak, prezentowały wózki widłowe wykorzystywane w magazynach  oraz centrach logistycznych i przemysłowych. Wózki widłowe to najczęściej wykorzystywany sprzęt w operacjach przeładunku towarów. Nowoczesne ergonomicznie dopasowane do pracy rozwiązania oraz systemy nadzoru i bezpieczeństwa instalowane w wózkach, staja się nieodłącznym elementem ich wyposażenia. Te rozwiązania poprawiają znakomicie własności użytkowe, a co za tym idzie również zwiększają efektywność i bezpieczeństwo przeładunków.  
 
Klaudiusz Ziemniecki, dyrektor zarządzający OMV Polska
Fot. Log4.pl
Klaudiusz Ziemniecki, dyrektor zarządzający OMV Polska
Klaudiusz Ziemniecki -  dyrektor zarządzający OMV Polska, zwrócił uwagę na charakter konferencji, która sprofilowana była na nieruchomości przemysłowe i magazyny. Jednak obecność wózków widłowych i zaprezentowanych w nich rozwiązaniach wzbudziła spore zainteresowanie. 
 
Na pokazie wózkó widłowych
Fot. Log4.pl
Na pokazie wózkó widłowych
Pokazy wózków widłowych CESAB wyposażonych w nowoczesne rozwiązania diagnostyczne i kontrolne interesowały uczestników konferencji, którzy nie zważając na aurę oglądali sprzęt na przygotowanym placu. System wykrywania obecności pracownika w pobliżu wózka widłowego, to najnowsze rozwiązanie, wpływające na bezpieczeństwo pracy w magazynie. Nowy jakościowo system oferowany w opcji skutecznie chroni pracowników pieszych przed kolizja z wózkiem widłowym w magazynie czy placu składowym.
 
Dwudniowa Konferencja Specjalistów Logistyki pokazała, że istnieje potrzeba spotkań i wymiany informacji w środowisku logistycznym o czym mówił na rozpoczęciu prof. zw. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk, z  Wyższej Szkoły Logistyki – przewodniczący Rady Programowej konferencji. Ten swoisty środowiskowy dialog ma szansę stać się ważnym forum wymiany myśli i informacji praktyków i naukowców badających procesy i zjawiska występujące w logistyce.       
 
Red

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 05-2019EMIL - 05-2019EMIL - 04-2019EMIL - 04-2019EMIL - 03-2019EMIL - 03-2019EMIL - 02-2019EMIL - 02-2019Zobacz więcej publikacji