Komunikacja z kierowcą flotowym

Seris Konsalnet Security
13 października 2021
Komunikacja z kierowcą flotowym
Seric CONNECT potwierdzenie operacji
Seris Connect to nowa, bezpłatna aplikacja na urządzenia mobilne z systemem Android do zarządzania flotą pojazdów samochodowych, oferowana przez Seris Konsalnet. Pozwala na błyskawiczną dwustronną komunikację z kierowcami, przesyłanie dokumentów, zleceń, tworzenie elektronicznej karty drogowej, a nawet zdalne pobieranie plików DDD z karty kierowcy. To bardzo duże ułatwienie pracy kierowcy i zarządcy floty oraz oszczędności dla firm.

Oszczędności nie tylko na czasie pracy zaangażowanych w zarządzenie flotą i rozliczanie kierowców personelu, ale także na niezapłaconych karach za brak dokumentacji czy nieporozumieniach z kierowcami.

Aplikacja Seris Connect jest oferowana bezpłatnie w ramach pakietu usług monitoringu Seris Smart GPS. Usługi te skierowane są do firm, które posiadają floty samochodów dla mobilnych sprzedawców i do firm transportowych.

Odpowiednia funkcjonalność
- Opracowując aplikację Seris Connect mieliśmy na uwadze przede wszystkim doświadczenia menadżerów flot z codziennej pracy z kierowcami – mówi Paweł Turniak, Dyrektor ds. Systemów GPS, Seris Konsalnet Security. – Wsłuchując się w ich potrzeby, stworzyliśmy usługę, która dokładnie odpowiada na ich potrzeby. A są one niebagatelne, ponieważ na zarządcach flot ciąży duża odpowiedzialność za wydajność kosztową wykorzystanych pojazdów, utrzymanie terminów dostaw i gromadzenie dokumentacji przewozowej.


Główne funkcje aplikacji Seris Connect to:
  • Lokalizowanie urządzenia – dzięki temu spedytor wie, gdzie znajduje się obecnie pojazd, z jaką prędkością się porusza.
  • Elektroniczne przesyłanie zleceń do kierowcy w trakcie jazdy – umożliwia np. dodanie ładunku łączonego w trakcie zlecenia, zmianę miejsca odbioru lub dostawy w trakcie jazdy kierowcy. Ta funkcjonalność umożliwia także na bieżąco monitorowanie stanu danego kursu i np. udzielenie wiarygodnych danych klientowi odnośnie do spodziewanego terminu dostawy bądź poinformowaniu go opóźnieniu.
  • Komunikacja dwustronna pomiędzy spedytorem a kierowcą – możliwość prowadzenia tekstowej rejestrowanej komunikacji między bazą a kierowcą.
  • Nawigacja z mapami dedykowanymi dla transportu ciężkiego.
  • Korytarzowanie – możliwość wyznaczania przez logistyka korytarzy drogowych, w ramach których mogą poruszać się kierowcy; pozwala to oddać kierowcy pewną elastyczność w doborze trasy zgodnie z aktualnymi warunkami drogowymi przy jednoczesnej kontroli nad trasą.
  • Przesyłanie dokumentów – pozwala na wysyłanie dokumentów w formacie pdf lub zdjęcia, np. dokumentów typu WZ czy potwierdzeń dostarczenia towaru.
  • Pobieranie plików DDD – dzięki Seris Connect możliwe jest automatyczne pobieranie elektronicznych danych z karty kierowcy i ścisła kontrola nad przebiegiem jazdy. Dokumenty zapisywane są na serwerze i są do wykorzystania w elektronicznym obiegu dokumentów.
Aplikację można pobrać ze strony https://connect.seris.pl/. Aplikacja jest bezpłatna w wersji Basic dla użytkowników usługi Seris Smart GPS oraz posiada wersje płatne: Standard i Premium. W wersji podstawowej bezpłatnej użytkownicy mają dostęp do trybu lokalizacji urządzenia oraz modułu komunikacji z kierowcą. W wersji Standard operator ma dodatkowo dostęp do Elektronicznej Karty Drogowej, może odczytać kartę kierowcy i protokół odbioru. Wersja pełna Premium zawiera funkcjonalność wysyłania kierowcy zleceń oraz tras. Podczas korzystania z aplikacji zarówno kierowca, jak i spedytor muszą mieć konto w usłudze Seris Smart GPS.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji