Polecamy

Komplet w toruńskim Goodman Logistics Centre

10 lipca 2015
Komplet w toruńskim Goodman Logistics Centre
Komplet w toruńskim Goodman Logistics Centre

Trzy umowy najmu podpisał globalny ekspert w dziedzinie nieruchomości logistycznych - firma Goodman, łącznie wynajęte jest 50 300 m2 powierzchni magazynowej w Goodman Toruń Logistics Centre. Nowym klientem została firma Mueller Fabryka Świec, która wynajęła magazyn o powierzchni 15 900 m2. Dotychczasowi klienci, Nissin Logistics oraz FM Bravo, przedłużyli umowy w efekcie czego toruńskie centrum jest już wynajęte w 100%.

Mueller Fabryka Świec jest częścią Gebr. Mueller Kerzenfabrik, jednego z największych i najstarszych producentów świec w Europie. Jeden z zakładów produkcyjnych firmy znajduje się niespełna 50 km od nowego magazynu w Goodman Toruń Logistics Centre, w którym przechowywane będą wyroby gotowe oraz półprodukty. Ze względu na specyfikę przechowywanych produktów, Goodman i firma Mueller zainstalowały specjalne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, w tym między innymi systemy oddymiania i instalację tryskaczową międzyregałową. W transakcji najmu Mueller Fabrykę Świec reprezentowała firma doradcza JLL.

– Cieszymy się, że Goodman będzie towarzyszył nam w dalszym rozwoju. Nasze świece sprzedajemy największym krajowym i międzynarodowym sklepom, sieciom detalicznym i hurtowniom. Nowa powierzchnia magazynowa w Goodman Toruń Logistics Centre, blisko naszego zakładu w Grudziądzu, przyczyni się do bardziej wyrównanego obłożenia naszej produkcji i zmniejszenia efektu sezonowości w procesie produkcyjnym. Mamy nadzieję, że przełoży się to na lepszy serwis dla naszych klientów oraz poprawę konkurencyjności naszej firmy – mówi Robert Spychała, Wiceprezes Zarządu Mueller Fabryka Świec.


Oprócz transakcji z Mueller Fabryka Świec, Goodman przedłużył także umowy z dotychczasowymi klientami w dwóch pozostałych obiektach Goodman Toruń Logistics Centre. Operator logistyczny Nissin Logistics Poland zwiększył wynajmowaną powierzchnię do 25 700 m2, co było trzecią największą transakcją najmu na polskim rynku w I kwartale 2015 r. Ponadto producent mebli FM Bravo wynajął 8 700 m2. Listę klientów centrum dopełnia operator logistyczny Yusen Logistics, który wynajmuje 15 000 m2.

Dobra lokalizacja Goodman Toruń Logistics Centre sprawia, że nasi klienci mają łatwy dostęp do infrastruktury pozwalającej prowadzić działalność dystrybucyjną w całej Polsce, w tym także do Portu Gdańsk wykorzystywanego do międzynarodowego handlu i transportu – mówi Błażej Ciesielczak, Dyrektor Regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.

Idealna lokalizacja dla krajowej i międzynarodowej dystrybucji
Goodman Toruń Logistics Centre o łącznej powierzchni 65 000 m2 położone jest w Crystal Park w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Łysomicach koło Torunia. Centrum jest dobrze skomunikowane zarówno z zachodnimi jak i wschodnimi rynkami poprzez multimodalną sieć transportu włączając w to Lotnisko w Bydgoszczy (50 km), port w Gdyni (195 km) oraz odległe o 12 km skrzyżowanie dróg A4/S10. Centralne położenie zapewnia łatwy dostęp do Torunia (8km), Gdańska (196 km), Warszawy (210 km) oraz Szczecina (310 km).

Źródło: Goodman
Foto: Goodman

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji