NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Inwestycja w strategicznej lokalizacji

RED
28 września 2018
Inwestycja w strategicznej lokalizacji
Fot. Log4.pl
Prologis_Park_Łódź_rozpoczęcie_inwestycji
Łódź dzięki swemu położeniu, od dawna uznawana była za strategiczną lokalizację dla projektów logistycznych. Nowe inwestycje magazynowe zaczynają się pojawiać w tej lokalizacji.  Prologis, Inc., światowy lider nieruchomości logistycznych, w dniu 27 września br. świętował uroczystość zawieszenia wiechy na nowo powstającym obiekcie magazynowym w swoim pierwszym parku dystrybucyjnym w Łodzi. Budynek o powierzchni 16 500 metrów kw.  gotowy będzie na początku 2019 roku. Docelowo w ramach tej rozwojowej inwestycji powstaną trzy budynki o łącznej powierzchni 93 000 metrów kw.
 
Szybko rozwijający się region łódzki jest obecnie najbardziej pożądaną lokalizacją logistyczną w całej Europie Środkowo-Wschodniej[i]. Hasłem przewodnim uroczystości był „Gotowy scenariusz na logistyczny sukces”, co jest podkreśleniem potencjału, jaki niesie dla klientów park zlokalizowany w sercu Polski Centralnej. Tematem spotkania, w którym udział wzięli: Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi, przedstawiciele samorządu, klienci, media, partnerzy biznesowi i pracownicy Prologis, był dalszy rozwój Łodzi i jej rola na logistycznej mapie Polski.
 
Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi
Fot. Log4.pl
Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi
„Serdecznie dziękuję za zaufanie, którym obdarzyliście Państwo nasze miasto, decydując się na rozpoczęcie inwestycji w Łodzi. Wierzę, że przed nami kolejne lata intensywnego rozwoju tego sektora w Łodzi i regionie” – powiedziała podczas wystąpienia Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi. „To dla nas łodzian bardzo ważny sygnał, że miasto dynamicznie się rozwija i jest atrakcyjnym miejscem do prowadzenia biznesu.”
 
Polska Centralna to region, którego pozycja na przestrzeni ostatnich lat znacząco umocniła się nie tylko na polskiej, ale na europejskiej mapie logistycznej. Nasza nowa inwestycja w Łodzi znajduje się w granicach jednego z najlepiej prosperujących miast w naszym kraju, dzięki czemu może funkcjonować jako pożądany w sektorze e-commerce obiekt typu Last TouchTM, który umożliwia szybką dostawę towarów bezpośrednio do drzwi konsumentów” – komentuje Paweł Sapek, senior vice president, country manager Prologis w Polsce. „Wierzymy, że w związku ze swoją lokalizacją na skrzyżowaniu europejskich korytarzy transportowych i najnowocześniejszymi rozwiązaniami, Prologis Park Łódź stanie się gotowym scenariuszem na sukces dla naszych klientów” – dodaje.
 
Paweł Sapek_ senior vice president, country manager Prologis w Polsce
Fot. Log4.pl
Paweł Sapek_ senior vice president, country manager Prologis w Polsce
Prologis Park Łódź jest pierwszym w Polsce obiektem Prologis zaprojektowanym i budowanym w oparciu o trójwymiarowy model BIM (ang. Building Information Modeling – modelowanie informacji o budowaniu). Deweloper zapewnia klientom również całodobową ochronę, obsługę techniczną oraz opiekę dedykowanego zespołu zarządców nieruchomości Prologis. Jest to kolejny park Prologis, w zarządzaniu którym wykorzystane zostaną nowoczesne technologie – między innymi system smart meteringu oraz platforma Singu FM, które umożliwiają między innymi szacowanie zużycia energii, wspierając zarządzanie kosztami i operacjami na terenie budynku i parku. Podobnie jak inne nowo powstałe inwestycje Prologis, po zakończeniu budowy zostanie poddany certyfikacji BREEAM.
 
Zlokalizowany w administracyjnych granicach miasta, w dzielnicy Widzew-Olechów, Prologis Park Łódź jest jednym z najlepiej skomunikowanych parków logistycznych w Polsce. Inwestycja znajduje się w okolicach geograficznego środka Polski, 12 kilometrów na wschód od centrum Łodzi, w odległości trzech kilometrów od autostrady A1 (łączącej Katowice z Gdańskiem) i 21 kilometrów od węzła Stryków, gdzie krzyżują się autostrady A1 i A2 - europejskie korytarze transportowe. Park położony jest bezpośrednio przy przystankach komunikacji miejskiej oraz blisko bocznicy kolejowej.
Prologis Park Łódź uzupełni portfolio magazynów i nieruchomości przemysłowych Prologis w Polsce Centralnej, do których należą inwestycje w Strykowie i Piotrkowie Trybunalskim o łącznej powierzchni 262 000 metrów kwadratowych.
 
Z portfolio operacyjnym 4,5 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznych i przemysłowych, Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 30 czerwca 2018 r.).
 
Red.
Log4.pl


[i] Raport Prologis Research: „Strategie rozwoju klientów: Najbardziej Pożądane Lokalizacje Logistyczne”

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 05-2019EMIL - 05-2019EMIL - 04-2019EMIL - 04-2019EMIL - 03-2019EMIL - 03-2019EMIL - 02-2019EMIL - 02-2019Zobacz więcej publikacji