Inwestor z Azji kupił pięć parków magazynowych

Savills
13 lutego 2020
Inwestor z Azji kupił pięć parków magazynowych
Fot. Panattoni
Panattoni Park Poznan IV_low res
Savills Investment Management (SIM), działający w imieniu inwestora z Azji, sfinalizował zakup pięciu parków logistycznych o łącznej powierzchni ok. 280 000 m kw., których deweloperem jest firma Panattoni Europe. Firma Savills Polska doradzała SIM w debiucie azjatyckiego funduszu na polskim rynku.
 
Swoją pierwszą transakcję na polskim rynku azjatycki fundusz przeprowadził za pośrednictwem Savills Investment Management, międzynarodowego menadżera inwestycyjnego działającego na rynku nieruchomości. Wartość portfela aktywów należących do SIM zlokalizowanych w Polsce wynosi ponad 1,3 miliarda euro. Firma jest niezależną spółką grupy Savills. W transakcji SIM wspierała firma Savills Polska, polski oddział międzynarodowego doradcy na rynku nieruchomości.
 
Przedmiotem transakcji były parki magazynowe:
  1. Panattoni Park Poznan IV (ok. 86 500 m kw.),
  2. Panattoni Park Szczecin II (ok. 70 000 m kw.),
  3. Panattoni Park Warsaw North (ok. 54 000 m kw.),
  4. Panattoni Park Warsaw South (ok. 38 000 m kw.)
  5. Panattoni Park Ruda Śląska I (ok. 33 500 m kw.).
Deweloperem wszystkich nieruchomości jest firma Panattoni Europe, jeden z wiodących deweloperów powierzchni magazynowych i przemysłowych w Europie.
 
Zgodnie z danymi Savills, międzynarodowi inwestorzy wykazują się bardzo dużą aktywnością na polskim rynku nieruchomości magazynowych i przemysłowych, na którym w 2018 i 2019 roku odnotowano rekordowe wartości transakcji inwestycyjnych przekraczające każdorazowo 1,5 miliarda euro.
John Palmer_ dyrektor zespołu doradztwa inwestycyjnego Savills Polska
Fot. Savills
John Palmer_ dyrektor zespołu doradztwa inwestycyjnego Savills Polska
 

John Palmer
, dyrektor zespołu doradztwa inwestycyjnego w sektorze nieruchomości magazynowych i przemysłowych w Savills Polska, powiedział: „Polska to obowiązkowa lokalizacja dla międzynarodowych inwestorów, a sektor logistyczny znajduje się w centrum ich zainteresowania. Najlepsze aktywa magazynowe oferują bezpieczny i stabilny dochód przyciągając kapitał z całego świata, w tym nowe fundusze z Azji, które do tej pory nie były aktywne na polskim rynku”.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji