NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

HOPPECKE – dostawca kompletnych systemów

Maciej Wisniewski
11 czerwca 2010
HOPPECKE – dostawca kompletnych systemów
HOPPECKE – dostawca kompletnych systemów

Produkty HOPPECKE uznawane są za najlepsze w branży i cenione nie tylko przez użytkowników docelowych ale również przez firmy produkujące wózki widłowe. Jeżeli w wózku uszkodzeniu ulegnie bateria, użytkownik wózka odbiera to jako awarię pojazdu, dlatego też firmy którym zależy na wizerunku niezawodnego producenta wózków bardzo często sięgają po produkty HOPPECKE. Baterie jak również prostowniki ze znakiem HOPPECKE znajdziemy wszędzie tam gdzie wymagania dla sprzętu jezdnego są najwyższe a praca najcięższa.

Wiadomym jest, że firma Still jest największym dostawcą czołowych wózków elektrycznych. Pozycję tą Still wypracował dostarczając wózki do najcięższych aplikacji, rozwiązując problemy i zadania którym nie wszyscy byliby wstanie sprostać. Bardzo często w tych właśnie najtrudniejszych zadaniach firma ta decydowała się na współpracę z HOPPECKE. Owoc współpracy to nie tylko dostawa wózków z bateriami i prostownikami. Obie firmy mogą pochwalić się realizacją bardzo skomplikowanych projektów,

hoppecke01.JPG
hoppecke01.JPG
wykraczających dużo bardziej za ramy standardowej baterii i prostownika. By zapewnić ciągłość pracy wózków widłowych niezbędne są przynajmniej dwie baterie przypadające na jeden wózek widłowy, tutaj rodzi się problem związany z wymianą bardzo ciężkich baterii dochodzących niekiedy do 2,5 tony! Z problemem tym HOPPECKE radzi sobie wyśmienicie i może zaproponować klientom szereg rozwiązań pasujących do każdej możliwej aplikacji. W dużych magazynach i centrach dystrybucji zastosowanie znajdzie z pewnością system jednopoziomowy manualny dla małych wózków paletowych (24V). Baterie w wózkach wysokiego składowania wymieniane są wtedy za pomocą urządzenia pomocniczego PU (Power Unit) zamontowanego na wózku paletowym. Urządzenie to wyciąga baterie z wózka/regału za pomocą bardzo silnego elektromagnesu i systemu rolek, bez jakiegokolwiek wysiłku operatora. System manualny z PU to bardzo wydajny i szybki sposób wymiany baterii jego niepodważalne zalety to: oszczędność miejsca ładowania, szybkość wymiany baterii (2-3 minuty), możliwość obsługi jednocześnie kilku wózków widłowych i co najważniejsze bezpieczeństwo użytkowników!

W zakładach gdzie pracują ciężkie czołowe wózki widłowe najlepiej sprawdza się automatyczny system wymiany baterii z układnicą. Niejednokrotnie argumentem przemawiającym na korzyść takiego rozwiązania to zminimalizowanie powierzchni zajmowanej przez ładowane baterie. System ten może być rozbudowany aż do sześciu poziomów składowania i ładowania baterii. Niepodważalne zalety takiego systemu to oszczędność miejsca i bezpieczeństwo personelu. Baterie wyciągane są z wózka/regału za pomocą specjalnej przyssawki która radzi sobie nawet z najcięższymi bateriami, a następnie transportowane układnicą w miejsce wskazany przez system zarządzania flotą baterii „HOPPECKE trak® Monitor” W całym procesie wymiany użytkownik nie ma kontaktu z baterią, a ryzyko uszkodzenia sprzętu jest znikome. Tego rodzaju system może obsługiwać wózki które nie posiadają bocznej wymiany baterii, w takiej sytuacji baterie wyciągane są z wózka za pomocą zawiesia zamontowanego na wciągniku lub suwnicy.

 

Hppecke_systemwymiany.JPG
Hppecke_systemwymiany.JPG
Wozek_do_wymiany_baterii_Hoppecke.JPG
Wozek_do_wymiany_baterii_Hoppecke.JPG
   

Firma HOPPECKE zrealizowała z powodzeniem już wiele różnego rodzaju stacji ładowania baterii, obecnie zaczyna instalować najwyższy, bo aż cztero poziomowy system automatycznej wymiany baterii w Europie!!! Od potrzeb klienta, wymagań obiektu i obowiązujących przepisów zależy również ostateczna konfiguracja systemu który może być wyposażony dodatkowo np. w system kompletnej wentylacji wraz z czujnikami stężenia wodoru, zabudowy regałów czy też posadzki kwasoodpornej.
Oczywiście po dostawie urządzeń przychodzi czas na obsługę serwisową sprzętu. Na tym polu HOPPECKE może pochwalić się największą siecią serwisu (12 techników) zapewniająca użytkownikowi najkrótszy czas reakcji i ciągłość pracy baterii i prostowników! Wszędzie tam gdzie potrzebne jest doradztwo, pomoc w rozwiązaniu problemów lub dobór rozwiązania HOPPECKE jest partnerem któremu można w pełni zaufać.

Maciej Wiśniewski
Koordynator Projektu
Motive Power Hoppecke Polska
 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020Zobacz więcej publikacji