Polecamy

Grupa Integer.pl wzmacnia międzynarodowy zespół e-commerce

8 sierpnia 2012
Grupa Integer.pl wzmacnia międzynarodowy zespół e-commerce
Grupa Integer.pl wzmacnia międzynarodowy zespół e-commerce

Grupa Integer.pl – na potrzeby międzynarodowej ekspansji Paczkomatów InPost – rozbudowuje strukturę spółki easyPack. Do zespołu odpowiedzialnego za krajową oraz zagraniczną ofensywę biznesową Grupy dołączył Karol Milewski, który objął stanowisko managing director - business developer. Do jego kompetencji należy nadzór nad strukturami lokalnymi easyPack w Rosji - gdzie Grupa rozlokuje 400 nowych Paczkomatów do końca 2012 roku - oraz w Czechach i na Słowacji, gdzie stanie 100 nowych urządzeń do grudnia 2012. Zakres obowiązków Karola Milewskiego obejmuje także kontrolę nad działem sprzedaży i marketingu w Polsce.

Karol Milewski jest jednym z założycieli serwisu Groupon w Polsce, gdzie od początku pełnił rolę dyrektora zarządzającego. Odpowiadał tam m.in. za P&L, marketing oraz sprzedaż. W ramach Groupona zarządzał największym budżetem online w Polsce i pozyskał kilka mln użytkowników. W tym czasie zarządzał kilkudziesięcioosobowym zespołem. Wcześniej pracował dla PayPal w Polsce i Wielkiej Brytanii jako business development manager. Stworzył tam m.in. system doładowania konta PayPal z konta bankowego w czasie rzeczywistym, dający spadek kosztów o kilkadziesiąt procent. Karol Milewski jest także założycielem agencji marketingu online Marketing Wizards, obsługującej m.in. Nestle, InPost, PayPal.

Karol Milewski to absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne w ekonomii oraz studiów międzynarodowych w Finlandii i Niemczech. Na koncie ma zwycięstwa w międzynarodowych projektach i konkursach, w tym m.in. Google Online Marketing Challenge.


Rafał Brzoska, prezes InPost z satysfakcją podsumowuje proces tworzenia struktury kadrowej easyPack - „Wiedza, doświadczenie rynkowe oraz kompetencje Karola Milewskiego doskonale wpisują się w potrzeby nowo tworzonego działu e-commerce, odpowiedzialnego za rozwój usług paczkomatowych na międzynarodowych rynkach. Praca w tak twórczym i zdeterminowanym do działania zespole jest ogromnym wyzwaniem, dlatego przed Karolem Milewskim stoją równie ambitne cele. Jednym z zadań nowego business developera w strukturach easyPack będzie wzrost w kolejnych kwartałach 2012 roku liczby paczek nadawanych za pośrednictwem Paczkomatów InPost w Polsce. Docelowo wolumen przesyłek ma wzrosnąć o 50% w trzecim kwartale i o 50% w ostatnich trzech miesiącach 2012 roku. Jestem przekonany, że – dzięki niestandardowym rozwiązaniom sprzedażowo-promocyjnym i wysokim kwalifikacjom Karola Milewskiego - cel ten jest jak najbardziej możliwy do realizacji”.

Również w lipcu 2012 roku do zespołu easyPack dołączył – na stanowisku dyrektora operacyjnego – Jan Tar, który odpowiada za pozyskiwanie i przygotowanie lokalizacji Paczkomatów InPost w Polsce i na rynkach międzynarodowych, nowe wdrożenia oraz kompleksową obsługę i serwis kliencki.

Paczkomaty InPost są drugą co do wielkości na świecie siecią logistyczną, umożliwiającą całodobowe nadawanie i odbierania przesyłek. W okresie kolejnych 4 lat liczba urządzeń zostanie zwiększona do 16 tys. Tylko do końca 2012 roku – dzięki umowie z PineBridge Investments – Grupa Integer.pl rozlokuje 1000 nowych Paczkomatów, z czego około 300 na terenie Polski, 400 w Rosji, 200 na Ukrainie oraz ponad 100 w Czechach i na Słowacji. W 2013 roku spółka uruchomi kolejne 3 tys. nowych Paczkomatów w Wielkiej Brytanii, dwóch krajach skandynawskich, Chorwacji, Słowenii i Belgii. W 2014 i 2015 roku na rynki europejskie trafi po 2,5 tys. Paczkomatów, a w 2016 kolejnych 3 tys. maszyn. W rezerwie będą również 4 tys. urządzeń, które rozlokowane zostaną w różnych krajach, w miarę rynkowego zapotrzebowania.

GENESIS PR
Na fotografii Karol Milewski

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji