
Prologis, Inc, wiodący globalny właściciel, operator i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował o wynajęciu 10 000 metrów kwadratowych na terenie Prologis Park Wrocław firmie Geodis Calberson Polska, niezależnemu dostawcy usług logistycznych i usług transportu międzynarodowego, spółce zależnej SNCF. Powierzchnia wynajęta przez Geodis zostanie przeznaczona na centralny magazyn dystrybucji mebli na całą Polskę. W zawarciu transakcji pośredniczyła agencja Colliers International.
- Przy wyborze magazynu najważniejsze były dostępność powierzchni i lokalizacja obiektu – powiedział Bogdan Młynarczyk, Dyrektor Generalny Geodis Calberson Polska – Jedynie Prologis był w stanie zapewnić odpowiedniej wielkości magazyn i przygotować go do rozpoczęcia przez nas działalności w niespełna dwa miesiące od momentu otrzymania zapytania ofertowego.
- To pierwsza transakcja najmu podpisana z Geodis w Polsce – powiedziała Ewa Zawadzka, senior leasing manager Prologis w Polsce – Czujemy się wyróżnieni, że właśnie w oparciu o ofertę Prologis tak prestiżowy dostawca usług logistycznych i transportowych buduje swoją paneuropejską platformę dystrybucyjną. Tą transakcją udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie sprostać najwyższym oczekiwaniom naszych klientów.

- Współpraca z firmami Geodis oraz Prologis przy tym projekcie była prawdziwą przyjemnością.
W rekordowo krótkim czasie przeszliśmy od określenia wymagań i preferencji klienta, do wyboru najlepszej oferty i podpisania umowy najmu, – powiedziała Aleksandra Cools, szefowa wrocławskiego oddziału Colliers International - Geodis to dynamiczna firma znana głównie na rynku francuskim. Liczymy na to, że także na polskim rynku odniesie równie spektakularny sukces.

Prologis Park Wrocław składa się z ośmiu budynków o całkowitej powierzchni ponad 168 000 metrów kwadratowych. Park położony jest 2 kilometry od Wrocławia na terenie gminy Kobierzyce. Dogodna lokalizacja, przy drodze krajowej E-35 (Wrocław-Praga) i autostradzie A4 (Niemcy-Ukraina), zapewnia doskonałe warunki komunikacyjne w obrębie kraju, zaś bliskość lotniska Wrocław-Strachowice umożliwia połączenia lotnicze z większością stolic w Europie.
Klientami Prologis Park Wrocław również są: Carlsberg, Healthy Food Production, Hellmann Worldwide Logistics Polska, HI-P Poland, JAS-FBG, Kuehne + Nagel, MSI Polska, Rohlig Suus Logistics i Wincanton.
ProLogis jest największym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w regionie Wrocławia dysponującym portfolio składającym się z czterech istniejących parków dystrybucyjnych (17 budynków) o łącznej powierzchni ponad 390 000 metrów kwadratowych, co stanowi około 64 procent rynku. W tym roku firma rozpoczęła budowę swojego piątego parku we Wrocławiu (20 000 metrów kwadratowych), na którego gruncie może łącznie powstać aż do 290 000 metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni.
Prologis Foto: Prologis
EMIL - 12-2021
EMIL - 11-2021
EMIL - 10-2021
EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji