Gdański Dzień Otwarty Jungheinrich

Jungheinrich
16 kwietnia 2019
Gdański Dzień Otwarty Jungheinrich
Fot. Jungheinrich
Gdański Dzień Otwarty Jungheinrich
Zakończyła się pierwsza edycja Dnia Otwartego w gdańskim oddziale Jungheinrich. Firma zaprezentowała łącznie ponad 40 nowych i używanych wózków widłowych, specjalnie wyselekcjonowanych pod kątem potrzeb odwiedzających klientów. Było to także pierwsze wydarzenie uzupełnione o prelekcje tematyczne ekspertów. Dedykowany lokalnym przedsiębiorcom event przyciągnął łącznie ponad 130 osób zainteresowanych ofertą firmy, która od 25 lat dostarcza kompleksowe rozwiązania dla logistyki wewnątrzmagazynowej na polskim rynku.
 
 Dzień Otwarty odbył się 4 kwietnia 2019 r., przy ul. Magazynowej 9, w miejscowości Kowale niedaleko Gdańska. Było to pierwsze wydarzenie w nowej lokalizacji Jungheinrich. Wybór tego miejsca na nową siedzibę północnego oddziału firmy oraz zainteresowanie spotkaniem lokalnych przedsiębiorców nie może dziwić - województwo pomorskie to niezwykle ważny punkt na mapie branży logistycznej. To tutaj najwięksi deweloperzy budują nowe magazyny. Jak podaje raport „Rynek magazynowy w Polsce - luty 2019”, który ukazał się 13 lutego br. na stronie magazyny.pl, w samym 2018 roku w Trójmieście wybudowano 144 000 m² powierzchni magazynowych. Warto też pamiętać o lokalnych inwestycjach nakierowanych na dalszy rozwój tutejszych portów. W planach jest m.in budowa Portu Zewnętrznego w Zatoce Gdańskiej. Jego powstanie oznaczałoby, że Gdańsk stałby się jednym z największych portów przeładunkowych w Europie. To natomiast przełożyłoby się na gwałtowne zapotrzebowanie na nowe powierzchnie magazynowe w regionie. Wszystko to wpływa na duże zainteresowanie lokalnych firm nowoczesnymi usługami intralogistycznymi, które podczas Dnia Otwartego zaprezentowała firma Jungheinrich. Obecni na wydarzeniu goście mogli zobaczyć m.in. dwa bardzo ciekawe rozwiązania – wózek widłowy ECE 225 oraz ETVQ.
 
Dzień Otwarty Jungheinrich w Gdańsku
Fot. Jungheinrich
Dzień Otwarty Jungheinrich w Gdańsku
„Cieszymy się z frekwencji i zainteresowania naszą ofertą. Trójmiejskie porty co roku osiągają rekordowe wyniki w obszarze przeładunku towaru. Następnie, dobra te trzeba składować w lokalnych magazynach, których obsługa wymaga najbardziej wydajnych rozwiązań. Wiem, że nasza oferta w tym obszarze wpisała się w potrzeby odwiedzających nas przedsiębiorców. Nasza impreza przyciągnęła nie tylko przedstawicieli firm z Trójmiasta, ale również gości z województw kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Dla gdańskiej siedziby Jungheinrich to bardzo udany start”. – podkreśla Maciej Łopatyński, Dyrektor Oddziału Gdańsk.
 
Dzień Otwarty w Gdańsku to pierwsze tego typu wydarzenie, które zostało uzupełnione o nową formułę – trzy prelekcje ekspertów Jungheinrich, którzy podzielili się swoją wiedzą na tematy związane z automatyką, technologią litowo-jonową i bezpieczeństwem w magazynach. Cieszyły się one wyjątkowo dużym zainteresowaniem uczestników, co jest wyraźnym potwierdzeniem aktualnych trendów na rynku rozwiązań intralogistycznych.
 
Co więcej, w specjalnie przygotowanym showroomie zaprezentowane zostały używane wózki widłowe JUNGSTARS – również w wersji z ocynkowanej. Dzięki niej maszyny są niezwykle wytrzymałe i sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach, na przykład w miejscach, gdzie są narażone na częsty kontakt z chemikaliami, solą lub wodą. Zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się również bogata oferta wózków widłowych na wynajem.
 
Kolejne Dni Otwarte odbędą się w Bielanach Wrocławskich w dniach 18-19 września, w siedzibie oddziału Jungheinrich. Będzie to dwudniowe wydarzenie dedykowane przedsiębiorcom z całej Polski, na które firma Jungheinrich już dziś serdecznie zaprasza.
 
Jungheinrich

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji