NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

PARTNERZY BIZNESOWI

WDX_S_A_
WDX S.A. zajmuje czołową pozycję wśród polskich dostawców wózków widłowych. Oferujemy pełną gamę produktów Crown, Doosan i Combilift, a także wynajem oraz serwis wszystkich marek wózków widłowych. Dzięki temu otrzymacie Państwo wózki najwyższej jakości...

Feralco zbyło połowę udziałów

WDX
8 grudnia 2017
Feralco zbyło połowę udziałów
Regały Feralco
Notowana na warszawskiej giełdzie firma WDX S.A., oferująca kompleksowe rozwiązania z zakresu wyposażenia magazynów podpisała umowę nabycia 50 proc. udziałów w spółce Wandalex-Feralco,  na kwotę ok. 0,72 mln euro, finansowanych ze środków własnych. Przejęcie pozwoli firmie WDX na swobodną dystrybucję rozwiązań regałowych w całej Europie oraz przyczyni się do ograniczenia kosztów produkcji i samodzielnego wyznaczania kierunków rozwoju spółki.
 
Wandalex-Feralco funkcjonuje na rynku od 2000 r. i zajmuje się produkcją elementów regałów magazynowych w Zgierzu. Prawie cały wolumen produktów i rozwiązań trafiał do spółki WDX, która dotychczas dysponowała 50-proc. udziałów w kapitale spółki. Przejęcie wynika z chęci silniejszego rozwoju spółki zależnej, wynikającej z oczekiwanych sprzyjających warunków rynkowych.
 
Z sukcesem zakończyliśmy rozmowy z grupą Feralco i obecnie dysponujemy 100-proc. udziałów w spółce zależnej. To krok wpisujący się w naszą strategię, dzięki któremu poprawiamy pozycję konkurencyjną WDX, posiadając pełną decyzyjność w spółce – powiedział Marek Skrzeczyński, Prezes Zarządu WDX S.A.
 
Suma bilansowa Wandalex-Feralco na 30.09.2017 wynosiła 12,8 mln zł, przy przychodach po 9 mies. rzędu 21,5 mln zł i zysku EBIT i zysku netto rzędu 0,5 i 0,4 mln zł.  – Przejęcie z jednej strony otwiera przed nami znaczne mozliwości dystrybucji rozwiązań regałowych w całej Europie - dotychczas w ramach porozumienia z francuskim partnerem oferowaliśmy nasze produkty w Europie Wschodniej. Z drugiej strony, ograniczamy koszty działalności - prawie całość sprzedaży spółki trafiała do WDX, co przy dotychczasowej konsolidacji połowy udziałów, obecnie oznacza istotny spadek kosztów – dodał Marek Skrzeczyński.
 
W 2016 r. sprzedaż Wandalex-Feralco do WDX S.A. stanowiła 91 proc., a w trzech kwartałach 2017 roku było to 99 proc. W ramach umowy, grupa Feralco zobowiązało się do zapewnienia WDX do końca 2020 r. dostępu do elementów do dalszej produkcji i do oprogramowania obliczeniowego i jego aktualizacji.
 
WDX S.A.
Foto: WDX S.A.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 04-2021EMIL - 04-2021EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021Zobacz więcej publikacji