NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Elfy AsstrA dostarczają choinki

AsstrA
14 stycznia 2020
Elfy AsstrA dostarczają choinki
Fot. shutterstock_312463934(1)
Elfy AsstrA dostarczają choinki
Świerk jest nieodłącznym atrybutem świąt zimowych. Zwyczaj dekorowania drzewa iglastego pochodzi z Niemiec. W czasach pogańskich świerk, jako symbol wieczności, był dekorowany i wykonywano wokół niego różne obrzędy. Później drzewko zaczęto przynosić do domów, a tradycja wypełniła się treściami chrześcijańskimi. Pierwsza „oficjalna" choinka przypisywana jest Martinowi Lutherowi, który zobaczył symbol Drzewa Życia w Edenie.

W XVIII-XIX wieku tradycja dekorowania choinki pojawiła się w innych krajach europejskich. W połowie XIX wieku, po pojawieniu się pierwszej publicznej choinki w Petersburgu w 1852 roku, zwyczaj dekorowania drzewka stał się popularny w Rosji.
Współcześnie świąteczna atmosfera unosi się w powietrzu już od początku grudnia. Ulice miast „ubierają się" w świąteczne stroje. Ludzie śpieszą, aby wybrać najbardziej dorodne drzewko. Eksperci grupy kapitałowej AsstrA wcielili się w rolę elfów i na zlecenie Świętego Mikołaja dostarczyli żywe choinki z Polski do Rosji.

Irina Potanina, specjalista ds. transportu drogowego w dziale Europa Środkowa
Fot. AsstrA
Irina Potanina, specjalista ds. transportu drogowego w dziale Europa Środkowa
Międzynarodowa grupa kapitałowa AsstrA na zlecenie sieci sklepów z artykułami budowlanymi i gospodarczymi zorganizowała transport partii świerków z Polski do rosyjskich miast: Moskwy, Petersburga, Niżnego Nowogrodu, Kazania i Jekaterynburga.
Na potrzeby transportu partii drzew o łącznej masie 13 ton zaangażowano 30 samochodów ciężarowych.

Przedświąteczny szczyt sezonu w branży logistycznej zaczyna się już w listopadzie. Znalezienie takiej liczby samochodów jest dużym wyzwaniem. Z uwagi na to, że przewóz dotyczył żywego i niezwykle pożądanego w danej chwili towaru, kwestia terminowej dostawy była dla Klienta najwyższym priorytetem. Zespół AsstrA codziennie monitorował kierowców, starannie przygotowywał dokumenty transportowe. Dzięki temu udało się uniknąć przestojów w urzędzie celnym i szybko przejść kontrolę fitosanitarną”, podaje Irina Potanina, specjalista ds. transportu drogowego w dziale Europa Środkowa.

Pierwsze auta wyruszyły w trasę pod koniec listopada. Do 9 grudnia zielone drzewka zostały dostarczone do sieci sklepów Klienta. Realizacja tego projektu sprawiła, że świąteczna atmosfera zagościła w naszych biurach. Miło jest czuć, że dzięki skoordynowanej pracy zespołu AsstrA tysiące domów w różnych miastach wypełniło się zimowym leśnym zapachem i oczekiwaniem na noworoczny cud”, dodaje Irina Potanina.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 06-2020EMIL - 06-2020EMIL - 05-2020EMIL - 05-2020EMIL - 04-2020EMIL - 04-2020EMIL - 03-2020EMIL - 03-2020Zobacz więcej publikacji