NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Deweloper sponsoruje strażackie zawody

Redip
27 sierpnia 2018
Deweloper sponsoruje strażackie zawody
Drużyna strażaków ze Zgierza
Budimex będzie sponsorem Mistrzostw Polski Firefighter Combat Challenge Łódź – 2018. W tych niezwykle widowiskowych zawodach wezmą udział uczestnicy z Polski i zagranicy. Organizatorzy spodziewają się zawodników, m.in. z Ukrainy, Niemiec i Słowenii. Strażacy będą musieli jak najsprawniej pokonać tor z przeszkodami. Odbędzie się też prezentacja ich sprzętu.
 
– Z przyjemnością włączyliśmy się w finansowanie imprezy, bowiem na co dzień obserwujemy jak ważną pracę wykonują strażacy – mówi Prezes Zarządu Budimex S.A. – Polscy strażacy są znani na całym świecie ze swojego profesjonalizmu, doskonałego przygotowania i znakomicie prowadzonych akcji. Najlepszym przykładem była chociażby pomoc, jakiej niedawno udzielali swoim kolegom w Szwecji, stając się bohaterami dla tamtejszych mieszkańców. Nasza firma także ma często przyjemność z nimi współpracować, m.in. podczas opiniowania naszych inwestycji deweloperskich. Branża budowlana i pożarnicza muszą ze sobą ściśle współpracować, bo jest to gwarancją bezpieczeństwa, na którym bardzo nam zależy . Z tych właśnie powodów bez wahania podjęliśmy decyzję o sponsorowaniu mistrzostw Firefighter Combat Challenge – mówi Dariusz Blocher.
 
Jedna z konkurencji strażackich zawodów
Jedna z konkurencji strażackich zawodów
Organizatorem Mistrzostw Polski w Łodzi, które odbędą się na terenie łódzkiego CH Manufaktura, jest Fundacja Firefighter Combat Challenge – Poland. – Sponsoring Budimeksu otrzymaliśmy także w zeszłym roku, a nasza współpraca układała się doskonale. Tym bardziej cieszymy się, że i teraz możemy liczyć na pomoc firmy. Wsparcie Budimeksu zapewni nam m.in. zbudowanie wieży, która jest jednym z najważniejszych elementów w całym torze – mówi Jerzy Kulicki, koordynator przygotowań zawodów.
 
Wydarzenie jest niezwykle widowiskowe i za każdym razem przyciąga tłumy. Strażacy prezentują doskonałe przygotowanie do swojej służby i perfekcyjne wyszkolenie. Widzowie mogą lepiej poznać specyfikę ich codziennej pracy. 
 
W zmaganiach wezmą udział zawodnicy z Polski i z zagranicy. Konkurencja będzie polegała na przebiegnięciu specjalnie przygotowanego toru przeszkód, w którym liczyć będzie się szybkość, dokładność i znajomość działań wykonywanych podczas akcji ratowniczo – gaśniczych. Dla widzów, poza możliwością obserwowania przebiegu zawodów, przewidziane jest wiele innych atrakcji, np. prezentacje pojazdów pożarniczych czy ścianka wspinaczkowa. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawie „mini FCC”, podobnej swym charakterem do Mistrzostw Polski Firefighter Combat Challenge. Mali śmiałkowie będą pokonywać podobny tor jak ich starsi koledzy, ale przystosowany do swoich możliwości. Otrzymają także odpowiednie wyposażenie, m.in. mundurki i hełmy.
 
Chociaż pierwsze Mistrzostwa Firefighter Combat Challenge odbyły się dopiero w 1998, ich historia sięga wiele lat wstecz. Badania mające na celu sprawdzenie sprawności fizycznej strażaków zaczęto przeprowadzać już w 1975 r. Z czasem stało się to dyscypliną sportową, w której zawodach chętne biorą udział strażacy na całym świecie. W Polsce zawody odbywają się od 2011 r.
 
Redip
Foto: Budimex

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2019EMIL - 03-2019EMIL - 02-2019EMIL - 02-2019EMIL - 01-2019EMIL - 01-2019EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018Zobacz więcej publikacji