NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Czołówki na topie

Anna Woźnica
6 sierpnia 2018
Czołówki na topie
Zdjęcie Główne_Czołówki na topie
Wózki widłowe to najliczniej reprezentowana grupa produktowa na portalu, wraz z grupą wyposażenia do wózków widłowych – baterie trakcyjne, opony i osprzęt, mają blisko 50% udział wszystkich ofert publikowanych na stronie. Wózki widłowe to sprzęt najczęściej wykorzystywany w transporcie wewnętrznym, z odpowiednio dopasowanymi narzędziami tworzą optymalne urządzenia do transportu w magazynie.
 
Baterie trakcyjne, opony i osprzęt, to niezwykle ważne wyposażenie każdego wózka widłowego, odpowiednie dopasowanie każdego z nich jest gwarancją efektywnych prac transportowych. Na portalu publikowane są oferty wielu dostawców tych urządzeń, korzystanie z ich doświadczenia w optymalnym doborze jest niekwestionowana wartością dla użytkowników wózków widłowych.     
 
W podsumowaniu pierwszego półrocza 2018 r. skupiono się na przedstawieniu ofert związanych z wyposażeniem oraz wózkami widłowymi. Przedstawiono najchętniej odwiedzane rodzaje wózków oraz wyposażenia, a także pokazano TOP 10 najchętniej odwiedzanych ofert.
 
Wykres 1. Procentowy rozkład wejść w rodzaje wózków widłowych w okresie styczeń - czerwiec
 
Procentowy rozkład wejść w rodzaje wózków widłowych w okresie styczeń - czerwiec
Procentowy rozkład wejść w rodzaje wózków widłowych w okresie styczeń - czerwiec
Źródło: Opracowanie własne
 
Procentowy udział wejść w poszczególne rodzaje wózków widłowych przestawiono na wykresie 1. Wykres obrazuje, że w pierwszym półroczu 2018 r. internauci najchętniej odwiedzają oferty związane z wózkami widłowymi czołowymi. Każdego miesiąca w badanym okresie przyciągają one ponad 71% ogólnej liczby wejść w kategorię wózki widłowe. Kolejną najchętniej czytaną kategorią są wózki widłowe magazynowe. Stanowią one ok. 1/5 liczby wejść. Trzecią z kolei kategorią są reach trucki, stanowiące od 5-6% odsłon wózków widłowych w każdym miesiącu. Odwiedzający portal najrzadziej w oferty systemowych wózków widłowych oraz wózków przypisanych do kategorii inne. Łącznie nie przekraczają przyciągnęły 2% odsłon w styczniu, a w kolejnych miesiącach tylko 1%.

Pomimo że procentowy udział poszczególnych rodzajów wózków widłowych niewiele zmienia się w czasie, współczynniki zmienności świadczą o bardzo dużej zmienności zainteresowania czytelników tą kategorią. Zostało to pokazane w tabeli 1.
 
Tabela 1. Współczynnik zmienności dla rodzajów wózków widłowych na portalu


Rodzaj wózka widłowego

Współczynnik zmienności

czołowe

12%

magazynowe

11%

reach truck

13%

systemowe

17%

inne

24%

Źródło: Opracowanie własne
 
W tabeli 1 można zauważyć znaczne odchylenia od średniej liczby wejść w dany rodzaj wózka widłowego, od 11% dla wózków magazynowych aż do 24% dla innych rodzajów wózków.
W kategorii tej TOP 10 najchętniej odwiedzanych ofert zdominowały wózki czołowe oraz wózki magazynowe. Stanowiły one odpowiednio osiem ofert i dwie oferty. Szczegółowe zainteresowanie ofertami TOP 10 od początku roku przestawiono w tabeli 2.
 
Tabela 2. TOP 10 najchętniej odwiedzanych ofert wózków widłowych w okresie styczeń – czerwiec


Lp.

Tytuł

Firma

Średnia liczba wejść

1.

Spalinowy czołowy RX 70-80

Still Polska Sp. z o.o.

149

2.

Wózek widłowy niskiego składowania MITSUBISHI SBV16N

Kuhn Polska Sp. z o.o.

136

3.

STILL RX 60-80 – wózek elektryczny do najcięższych zadań

Still Polska Sp. z o.o.

108

4.

Wózek czterokołowy HELI CPD15-CJ1 – LONG

MTL ASCO Sp. z o. o.

105

5.

Wózek czterokołowy HELI CPD15-CJ2 – LONG

MTL ASCO Sp. z o. o.

84

6.

Wózek widłowy MITSUBISHI PBV20-25N z podestem dla operatora

Kuhn Polska Sp. z o.o.

82

7.

Wózek czterokołowy HELI - CPD15-FJ1 – SHORT

MTL ASCO Sp. z o. o.

78

8.

STILL RX 60-80/900 – wózek elektryczny do najcięższych zadań

Still Polska Sp. z o.o.

77

9.

Wózek czołowy Mitsubishi FD18N

Kuhn Polska Sp. z o.o.

75

10.

STILL RX 60-70 – wózek elektryczny do najcięższych zadań

Still Polska Sp. z o.o.

73

Źródło: Opracowanie własne
 
Liderem w tym zestawieniu jest wózek spalinowy czołowy RX 70-80, scharakteryzowany w pierwszej części niniejszej analizy. Drugie miejsce zajął wózek widłowy niskiego składowania MITSUBISHI SBV16N. Stabilna konstrukcja wózka dzięki nisko umieszczonemu środkowi ciężkości pozwala na bezpieczną pracę. Duże poczucie bezpieczeństwa zapewnia też wytrzymały maszt oraz sprawna hydraulika. Cechy te zapewniają sprawną pracę z każdym obciążeniem. Miejsce trzecie to oferta wózka widłowego STILL RX 60-80 – wózek elektryczny do najcięższych zadań. Wózki tej serii są dostępne z udźwigiem nominalnym 6, 7 i 8 ton. Idealnie nadają się do pracy w warunkach gdy czas przeładunku musi być maksymalnie skrócony. Znajdują swoje zastosowanie w  przemyśle papierniczym, w produkcji napojów oraz przy budowie maszyn i urządzeń wielkogabarytowych.
 
Wykres 2. Procentowy udział wejść w oferty wózków widłowych z TOP 10 od początku roku
 
Procentowy udział wejść w oferty wózków widłowych z TOP 10 od początku roku
Procentowy udział wejść w oferty wózków widłowych z TOP 10 od początku roku
Źródło: Opracowanie własne
 
Procentowy rozkład wejść w oferty TOP 10 przedstawiono na wykresie 2. Można zauważyć, że trzy najchętniej czytane oferty stanowią aż 40% odsłon TOP 10 ogółem. Z kolei połowa ofert stanowi po 8%, a jedna 9%.
Ostatnią rzeczą, na której skupiono się w niniejszej analizie jest pokazanie zainteresowania ofertami związanymi z wyposażeniem (bateriami, oponami, osprzętem i prostownikami) od początku roku.
 
Wykres 3. Procentowy udział wejść w oferty wyposażenia w okresie styczeń - czerwiec
 
Procentowy udział wejść w oferty wyposażenia w okresie styczeń - czerwiec
Procentowy udział wejść w oferty wyposażenia w okresie styczeń - czerwiec
Źródło: Opracowanie własne
 
Procentowy rozkład wejść w poszczególne rodzaje ofert wyposażenia od początku roku przedstawiono na wykresie 3. Można zauważyć, że Najchętniej odwiedzane oferty – baterie, stanowią w każdym miesiącu ponad 40% odsłon, a w marcu było to nawet 48% odwiedzin. Drugie miejsce zajmują opony, które stanowią od 25 do 31% odsłon. Kolejne miejsce zajmują prostowniki z zainteresowaniem stanowiącym od 18 do 24%. Najrzadziej wyświetlane są oferty osprzętu – zainteresowanie nimi nigdy, od początku roku, nie przekroczyło 4%.
 
Tabela 3. TOP 10 ofert z kategorii wyposażenie w okresie styczeń - czerwiec


Lp.

Tytuł

Firma

Średnia liczba wejść

1.

Szereg EPzV oraz EPzV-BS – ogniwa VRLA Sonnenschein

Exide Technologies S.A.

192

2.

Bateria Hawker Water Less® 20

Enersys Sp. z o.o.

141

3.

Akumulatory HOPPECKE trak®air

Hoppecke Baterie Polska Sp. z o.o.

139

4.

Opona Trelleborg Orca

Trelleborg Industries Polska Sp. z o.o.

116

5.

Opona Trelleborg Elite XP

Trelleborg Industries Polska Sp. z o.o.

106

6.

Radialna opona pneumatyczna TR-900

Trelleborg Industries Polska Sp. z o.o.

105

7.

System baterii Trak® powerpack

Hoppecke Baterie Polska Sp. z o.o.

104

8.

Opona Trelleborg SKS-900

Trelleborg Industries Polska Sp. z o.o.

100

9.

System energetyczny TRAK ® BASIC

Hoppecke Baterie Polska Sp. z o.o.

99

10.

Prostownik Trak®  power mini

Hoppecke Baterie Polska Sp. z o.o.

90

Źródło: Opracowanie własne
 
W tabeli 3 przedstawiono najchętniej odwiedzane oferty z kategorii wyposażenie. Można zauważyć, że zestawienie to zostało zdominowane przez oferty baterii (pięć ofert) oraz opon (cztery oferty). Jedna oferta dotyczyła prostownika. Trzy najchętniej czytane oferty to oferty baterii. Pierwsza z nich to oferta szeregu EPzV oraz EPzV-BS – ogniwa VRLA Sonnenschein. Są to akumulatory montowane w urządzeniach wykorzystywanych np. w magazynach czy na innych dużych. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Można je montować w przenośnikach podłogowych, maszynach do czyszczenia lub elektrycznych pojazdach drogowych. Nadają się do stosowania w branży spożywczej, farmaceutycznej i chemicznej. Drugą z kolei ofertą jest bateria Hawker Water Less® 20. Ich konstrukcja zapewnia zdolność do pracy przez 20 tygodni bez konieczności uzupełniania poziomu elektrolitu dzięki czemu można znacznie obniżyć koszty pracy. Trzecią z kolei ofertą pod względem liczby odwiedzin są akumulatory HOPPECKE trak®air. Jest to oferta akumulatorów charakteryzujących się bardzo długą żywotnością, niższym zużyciem energii i wody, a dzięki szybkiemu ładowaniu ich dostępność w czasie jest bardzo wysoka.
 
Wykres 4. Procentowy udział odsłon poszczególnych ofert TOP 10
 
Procentowy udział odsłon poszczególnych ofert TOP 10
Procentowy udział odsłon poszczególnych ofert TOP 10
Źródło: Opracowanie własne
 
Procentowy udział odsłon TOP 4 ofert wyposażenia od początku roku został przedstawiony na wykresie 4. Trzy najchętniej odwiedzane oferty stanowią łącznie 40% odsłon TOP 10. Lider tego zestawienia stanowi 16%, czyli aż o 4 punkty procentowe więcej niż miejsce drugie i trzecie, które stanowią po 12% odsłon. Miejsca od piątego do siódmego oraz od ósmego do dziewiątego stanowią odpowiednio po 9 i 8% odsłon.
 
Podsumowując, pierwsze pół roku dla portalu log4.pl było bardzo udane. Portal w dalszym ciągu rozwija się, przyciągając dużą liczbę czytelników oraz producentów umieszczających swoje oferty.
 
Anna Woźnica
Foto: Log4.pl

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 01-2019EMIL - 01-2019EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018EMIL - 10-2018EMIL - 10-2018Zobacz więcej publikacji