Cieplarniane warunki

AsstrA
4 lutego 2020
Cieplarniane warunki
Fot. shutterstock_604150469
Cieplarniane warunki
Truskawki w listopadzie, a może tulipany w środku zimy? Hodowanie roślin w warunkach cieplarnianych umożliwia spełnianie naszych zachcianek bez względu na pogodę za oknem. W krajach o ostrym klimacie kontynentalnym, gdzie mroźne zimy przeplatają się z suchym latem, szklarnie chronią rośliny przed niekorzystnymi temperaturami. Bez dodatkowej ochrony uprawa nie przetrwa trudnych warunków pogodowych.

Na zlecenie Klienta korporacyjnego grupa AsstrA-Associated Traffic AG dostarczyła sprzęt i materiały do budowy kompleksu szklarni w Uzbekistanie.

Realizacja projektu trwała od kwietnia do grudnia 2019 r. W tym okresie zespół AsstrA zorganizował dostawę 3500 ton ładunków transportem drogowym. Przewóz kompleksu szklarni obejmował moduły do budowy, oświetlenia, podlewania i ogrzewania. Transportowano także szkło, rury metalowe, materiały izolacyjne i ziemię.

Anna Parkhimchik
Fot. AsstrA
Anna Parkhimchik
W ciągu 9 miesięcy pracy nad projektem eksperci z grupy kapitałowej zorganizowali 180 kursów ciężarówek. Ładunek dostarczono do Uzbekistanu od producentów z Belgii, Holandii, Rumunii, Rosji i Polski. Na życzenie Klienta agenci AsstrA przejęli odprawę celną w Rosji, Rumunii i Polsce”, podaje Anna Parkhimchik, specjalista ds. sprzedaży w zakresie logistyki projektowej.

W celu uproszczenia odprawy celnej importowej odbiorca w Uzbekistanie wydał decyzję klasyfikacyjną. Dzięki temu import przesyłek odbywał się pod jednym kodem HS (nomenklatura towarowa zagranicznej działalności gospodarczej).


Nadawca ładunku nie wziął pod uwagę, że owa decyzja klasyfikacyjna nie jest wystarczająca do tranzytu przez terytorium krajów Euroazjatyckiej Unii Celnej, ponieważ miejsce przeznaczenia, Uzbekistan, nie należy do Unii”, dodaje Anna Parkhimchik.
Sevets, Elena
Fot. AsstrA
Sevets, Elena
Eksperci AsstrA natychmiast zareagowali na sytuację. Klient przygotował dokumenty przewozowe z pełną listą towarów. Zawierały one opis każdego produktu, wskazując wagę netto i brutto, ilość, wartość towaru i kod HS. Dzięki wsparciu zespołu AsstrA samochody bezzwłocznie przeszły odprawę celną na granicy”, kontynuuje Elena Sevets, specjalista z działu Beneluks.

Znajomość przez ekspertów AsstrA języków krajów wysyłki ułatwiła komunikację z przedstawicielami fabryk. To z kolei pozwoliło szybko rozwiązać problemy i reagować na czynniki siły wyższej. W projekcie uczestniczył zespół z biur w Mińsku, Warszawie, Ałmatach i Moskwie.

AsstrA

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji