NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Barometr logistyczny pandemii

Andrzej Szymkiewicz
14 stycznia 2021
Barometr logistyczny pandemii
Fot. Log4.pl
Barometr logistyczny pandemii
W cieniu pandemii koronawirusa minął niemal cały 2020 rok, był to okres o niespotykanej wcześniej dynamice zmian i zwrotów w obszarze zarządzania kryzysowego, w obliczy pogłębiającego się kryzysu. Ten stan nie mający odpowiednika w najnowszej gospodarczej historii na świecie, trwa nadal i  nic nie wskazuje, że może to się diametralnie zmienić. Pełny powrót do normalności jeszcze długo nie będzie możliwy.
 
Aktywność branży logistyki sprzętowej zmniejszyła się w sposób widoczny, a obowiązujące ograniczenia skutecznie te aktywność hamują. Nie są to wprawdzie sytuacje takie jak w branży  hotelarskiej czy gastronomicznej, niemniej te wspomniane branże stanowiły nie mały odsetek klientów branży logistycznej. Kryzys dotyka wszystkich, oprócz branży farmaceutycznej, która osiąga najwyższe wyniki, ale nie może być inaczej skoro „cała para idzie w farmaceutyczny gwizdek”.    
 
Kliknięcia w publikowane oferty na portalu w minionym 2020 roku, odzwierciedlały stan naszej gospodarki i jej podporzadkowanie pandemicznym zasadom, to taki barometr logistyczny pandemii.  Zanotowano 379 256 kliknięć w aktywne 618 ofert, oferowanych w 11 grupach  produktowych, o 20% mniej niż w 2019 roku(471 240 kliknięć). W jedenastu grupach produktowych, podzielonych wewnętrznie na rodzaje skupiające produkty dla konkretnych aplikacji.
 
Na jedenaście grup produktowych, trzy grupy odnotowały wzrost zainteresowania swoimi produktami, a były to: „Logistyka Wewnętrzna”(+9%);  „Opakowania” (+11% ) i „Usługi” (+40%), pozostałe oferty zanotowały spadek kliknięć.
 
Ranking TOP 4 – oferty o największej liczbie kliknięć, to swoisty plebiscyt produktów na portalu. W każdej grupie produktowej i rodzajowej są liderzy, a w rocznym podsumowaniu sumujemy kliknięcia z całego roku.

Pliki do pobrania:

 • Statystyki ofert na portalu Log4.pl
  Kliknięcia w publikowane oferty na portalu w minionym 2020 roku, odzwierciedlały stan naszej gospodarki i jej podporzadkowanie pandemicznym zasadom, to taki barometr logistyczny pandemii. Zanotowano 379 256 kliknięć w aktywne 618 ofert, oferowanych w 11 grupach produktowych, o 20% mniej niż w 2019 roku(471 240 kliknięć). W jedenastu grupach produktowych, podzielonych wewnętrznie na rodzaje skupiające produkty dla konkretnych aplikacji.
 • Automatyka z IT
  Grupa produktowa ofert produktów automatycznej identyfikacji towarów oraz systemów i narzędzi IT.
 • Bezpieczeństwo
  Oferty produktów zwiększające bezpieczeństwo pracy w magazynie.
 • Systemy składowania
  Oferty regałów i systemów składowania towarów w magazynie.
 • Wózki widłowe
  Grupa produktowa prezentująca oferty wózków widłowych, różnych typów i rodzajów.
 • Wyposażenie do WW
  Grupa produktowa prezentująca oferty produktów wyposażenia wózków widłowych - osprzetu, baterii trakcyjnych, prostowników, opon i kół.
 • Logistyka wewnętrzna
  Oferty produktów logistyki wewnętrznej - przenosników, wózków transportowych i urządzeń wspomagających.
 • Opakowania
  Grupa produktowa opakowań magazynowych i transportowych wykorzystywanych w procesach składowania, magazynowania i transportu.
 • Wyposażenie magazynu
  Oferty produktów, narzędzi i rozwiązań wyposażenia magazynu.
 • Usługi
  Oferty usług świadczonych przez dostawców produktów i rozwiązań do magazynu.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020EMIL - 11-2020EMIL - 11-2020EMIL - 10-2020EMIL - 10-2020Zobacz więcej publikacji