4 pytania do...

Andrzej Szymkiewicz
12 lutego 2021
4 pytania do...
Fot. Baumalog
Marcin Kozłowski, Prezes Zarządu Baumalog sp z o
Marcina Kozłowskiego, Prezesa Zarządu Baumalog sp.  z o.o.

Co najbardziej ceni Pan w biznesie?
W biznesie cenię zaufanie i partnerstwo zarówno wewnątrz organizacji jak i w relacji z Klientami. Te elementy stanowią fundament sprawnego funkcjonowania firmy gwarantując przewidywalność i bezpieczeństwo w działaniu, a także prawidłowe dopasowanie oferowanych przez nas produktów do potrzeb Klienta, poczynając od analizy potrzeb i projektowania systemu, a na wdrożeniu i serwisie kończąc. Umiejętność zrozumienia potrzeb Klientów i proponowanie rozwiązań „szytych na miarę” procentuje zaufaniem oraz przekłada się na pozytywny wizerunek na rynku. Dodatkowo czuję satysfakcję mogąc dostarczać Klientom systemy automatyzujące procesy magazynowe oraz produkcyjne, które umożliwiają znaczny wzrost konkurencyjności, a w efekcie rozwój przedsiębiorstw i zdobywanie nowych rynków.

Wizja rozwoju to istniejące rynki czy ekspansja? 
Mamy ugruntowaną pozycję na rodzimym rynku dlatego naturalną rzeczą jest ekspansja na rynku światowym. Pracujemy nad poszerzeniem oferowanych przez Baumalog rozwiązań oraz rozbudowujemy sieć dealerską w Europie jak i na innych kontynentach, jednocześnie dbając o najwyższą jakość oferowanych produktów i usług.
Posiadając własne biuro konstrukcyjne oraz stosując w naszych systemach najnowocześniejsze rozwiązania, możemy z powodzeniem rywalizować na arenie międzynarodowej. Dodatkowo w obecnej sytuacji związanej z wahaniami rynkowymi spowodowanym przez COVID-19, warto dywersyfikować rynki działania, co pozwala zachować większą stabilność i elastyczność w funkcjonowaniu organizacji. Taka filozofia w połączeniu z zaangażowaniem umożliwia nam długofalowe planowanie rozwoju firmy.
 
Co przeszkadza w rozwoju firmy (złe prawo, pandemia SARS CoV-2, nieuczciwa konkurencja)?
Przepisy prawa i ustawodawstwo bywa skomplikowane, lecz wszystkie firmy obowiązują jednakowe przepisy i teoretycznie mamy równe szanse. Prawo można jednak doskonalić i wpływać na standardy panujące na rynku poprzez angażowanie się w działanie organizacji branżowych, co m.in. realizowane jest przeze mnie przez aktywność w ramach PSTM – Polskiego Stowarzyszenia Techniki Magazynowej, którego statutowym założeniem jest krzewienie wysokiej kultury technicznej związanej z systemami magazynowymi. Oczywiście obecnie poważnym problemem wprowadzonej działalności jest sytuacja związana z pandemią koronawirusa oraz niespodziewany i znaczny wzrost cen stali.

Prywatnie jest Pan? 
Jestem pełnym zaangażowania optymistą, a wygospodarowany czas poświęcam zarówno na prace w ogrodzie, kształcące podróże oraz czytanie książek. Jednym z interesujących mnie tematów jest wielopłaszczyznowa rola lidera w organizacji.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji