NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Wirtualnie (i nie tylko) o przemyśle

MTP
9 czerwca 2020
Wirtualnie (i nie tylko) o przemyśle
Fot. MTP
ITM_TALKS
Rusza cykl branżowych spotkań online pod nazwą ITM_talks, organizowany przez zespół targów ITM Industry Europe i Modernlog. Pierwsze wydarzenie z tej serii pt.: „Cyberbezpieczeństwo jako konieczny warunek rozwoju przemysłu 4.0” zaplanowano na 18 czerwca. Wirtualne rozmowy będą merytorycznie wpisywać się w tematykę Kongresu Industry NEXT. The New Reality, towarzyszącego targom ITM.
 
Kongres Industry NEXT. The New Reality to pierwsza platforma dyskusji nad narzędziami wspierającymi przemysł mierzący się z nową rzeczywistością wywołaną globalną epidemią. Wydarzenie, które odbędzie się 3-4 listopada 2020 organizowane jest z inicjatywy Grupy MTP oraz zespołu ITM INDUSTRY EUROPE -największych  targów przemysłowych w tej części Europy.
 
Ekspertów Kongresu już od 18 czerwca będzie można poznać i posłuchać online podczas pierwszego spotkania z cyklu ITM_talks.
 
Polski sektor produkcyjny jest coraz bardziej świadomy konieczności wprowadzania zmian, zwłaszcza w obliczu obecnej sytuacji na świecie. Epidemia wywołana koronawirusem w wyraźny sposób wpłynęła na postrzeganie robotyzacji i automatyzacji. Przedsiębiorstwa, które zdążyły już wcześniej zaimplementować nowoczesne technologie mniej odczuły skutki kryzysu.
 
- Coraz więcej menedżerów fabryk zdało sobie sprawę, że transformacja cyfrowa wpływa na konkurencyjność i poprawę wydajności ich przedsiębiorstw. Program Kongresu Industry NEXT. The New Reality wpisuje się w aktualne potrzeby rynku. To tutaj zaproszeni prelegenci rozwieją wątpliwości i odpowiedzą na pytania, które stawiają sobie obecnie zarządzający przedsiębiorstwami produkcyjnymi – zdradza szczegóły projektu Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.
 
Wielowymiarowe wsparcie dla przemysłu
Niektóre przedsiębiorstwa na czas walki z koronawirusem były zmuszone zamrozić działalność lub ponieść nakłady inwestycyjne ukierunkowane na poprawę wydajności i konkurencyjności polskiego przemysłu. Dlatego pierwsza część Kongresu zostanie poświęcona programom wsparcia oraz funduszom zapewniającym firmom płynność finansową w okresie poważnych zakłóceń w gospodarce. Ważnym aspektem wydarzenia będzie jego praktyczny wymiar. Do prezentacji swoich doświadczeń z zakresu implementacji koncepcji 4.0 zostali zaproszeni liderzy innowacyjnego przemysłu. Będą to przedstawiciele tych firm, które dzięki robotyzacji oraz automatyzacji procesów - w odpowiedzi na diametralną zmianę warunków prowadzenia działalności - zyskali podwójnie.
 
- Targi ITM INDUSTRY EUROPE zostały przeniesione z czerwca na listopad. Decyzja była uwarunkowana sytuacją epidemiologiczną w kraju. To trudny czas dla niemal każdej branży. Musimy zmierzyć się z nową rzeczywistością. Tematyka Kongresu powstała w odpowiedzi na obecny kryzys. Podczas uroczystego otwarcia uczestnicy dowiedzą się więcej odnośnie konkretnych rozwiązań w ramach Tarczy Antykryzysowej. Nie zabraknie także podsumowania pierwszych wdrożeń. Przedstawiciele Ministerstwa  Rozwoju oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej przybliżą również sposoby i preferencyjne ulgi na automatyzację dla firm inwestujących w cyfryzację , robotyzację oraz rozwój i badania – mówi Anna Lemańska-Kramer.
 
Warsztaty INEXT
W pierwszym dniu Kongresu zaplanowano wykłady i panele dyskusyjne, w drugim zostaną zorganizowane praktyczne warsztaty INDUSTRY NEXT. Eksperci zaprezentują możliwości wykorzystania najnowszych technologii w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej. Program powstaje przy wsparciu partnerów: Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego.
 
ITM_talks – cykl branżowych spotkań online
Rozmowy w ramach ITM_talks będą transmitowane na żywo z nowoczesnego studia Grupy MTP poprzez specjalnie dostosowaną do tego platformę. Pierwszym tematem wziętym pod lupę ekspertów będzie: „Cyberbezpieczeństwo jako warunek rozwoju przemysłu 4.0. Jak cloud computing i nowe technologie mogą pomóc odbić się firmom po kryzysie?”. Udział w spotkaniu zaplanowanym na 18 czerwca o godz. 11 zapowiedzieli liderzy biznesu, przedstawiciele nauki i przemysłu: Michał Jaworski - dyrektor Strategii Technologicznej, członek Zarządu Microsoft, Katarzyna Nosalska - członek Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości orazdr hab. Arkadiusz Kawa, dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Logistyki i Magazynowania. Moderatorem dyskusji będzie dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej. Uczelnia jest także głównym partnerem projektu ITM_talks.
 
- W czasach, gdy wszystkim brakuje bezpośrednich spotkań i rzeczowych rozmów face to face, postanowiliśmy zaproponować naszym gościom targowym oraz wystawcom możliwość wzięcia udziału w dyskusji online z ekspertami branżowymi. Podczas ITM_talks porozmawiamy z liderami przemysłu, biznesu i nauki na najgorętsze w branży tematy, które nie schodzą z pierwszych stron gazet od tygodni. Jednym z nich jest cyberbezpieczeństwo, będące dla wielu firm nie lada wyzwaniem – zapowiada Anna Lemańska-Kramer.
 
W kolejnych odcinkach ITM_talks zaplanowano tematy wpisujące się w aktualne problemy branży: What’s next? - Przemysł po pandemii oczami międzynarodowego eksperta, Rozwiązania szyte na miarę - automatyzacja logistyki dla e-commerce oraz Fabryka przyszłości – jak rozwiązania z zakresu automatyki i robotyki pozwalają budować firmom konkurencyjność na rynku.
 
Udział w cyklu spotkań online ITM_talks jest bezpłatny, zarejestrować można się na stronie: https://talks.itm-europe.pl/
 
Targi ITM Industry Europe odbędą się 3-6 listopada 2020 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można jednocześnie zwiedzić ekspozycję: targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, 3D Solutions – targów druku i skanu 3D, Subcontracting oraz Forum Odlewniczego Focast. Dwudniowy Kongres Industry NEXT. The New Reality zaplanowano na 3-4 listopada 2020. Więcej na: www.itm-europe.pl

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020EMIL - 11-2020EMIL - 11-2020EMIL - 10-2020EMIL - 10-2020Zobacz więcej publikacji