Widlak List 2010 – wózki widłowe w województwach

19 lipca 2011
Widlak List 2010 – wózki widłowe w województwach
Widlak List 2010 – wózki widłowe w województwach

W badaniu rynku wózków widłowych „Widlak List 2010”,rozdziale pokazującym liczbę wózków widłowych w Polsce z podziałem na województwa, widać wyraźny podział i zróżnicowanie „nasycenia” sprzętem w poszczególnych województwach. W raporcie zestawiono ilość wózków widłowych w województwie z ilością powierzchni magazynowej dostępnej na tym samym terenie. To zestawienie pokazało zależność pomiędzy powstawaniem nowych powierzchni przemysłowych a ilością wózków widłowych.

Widlak_List_2010_wykres_17.jpg
Widlak_List_2010_wykres_17.jpg

„Powyższy wykres przedstawia łączną liczbę wózków widłowych, w podziale na województwa, będących pod dozorem pełnym oraz ograniczonym przez UDT. Jak widać znakomita większość wózków widłowych wprowadzonych na rynek jest objęta dozorem technicznym pełnym UDT. Jest to zrozumiały fakt – wózek widłowy w złym stanie technicznym może stanowić zagrożenie przede wszystkim dla mienia lub zdrowia pracowników przebywających w magazynie. Pierwsza piątka województw z największą liczbą wózków widłowych nie pokrywa się do końca z analogicznym zestawieniem dla powierzchni magazynowych. Swoją pozycję potwierdziły jedynie: województwo mazowieckie (prawie 15 tys. wózków widłowych objętych pełnym dozorem i 2,611 mln m2 powierzchni magazynowej) oraz śląskie (prawie 15 tys. wózków widłowych objętych pełnym dozorem i 1,183 mln m2 powierzchni magazynowej). Województwa wielkopolskie i dolnośląskie znajdują się w pierwszej piątce w obu zestawieniach, natomiast województwo łódzkie w zestawieniu wózków (ok. 6,5 tys. wózków i 0,942 mln m2 powierzchni) ustępuje miejsca województwu małopolskiemu.”


Widlak_List_2010_wykres_18.jpg
Widlak_List_2010_wykres_18.jpg

„Powyższy wykres przedstawia udział łącznej liczby wózków widłowych (zarówno tych o dozorze pełnym, jak i ograniczonym) w poszczególnych województwach w Polsce. Na jedną rzecz należy zwrócić uwagę. Liczba wózków widłowych w pierwszych pięciu województwach stanowi 57,8% całości rynku. Jest to zupełnie inna sytuacja jak w przypadku rynku powierzchni magazynowych, gdzie pierwsza piątka stanowi ponad 95% rynku. Świadczy to o tym, że powierzchnie magazynowe są skupione w głównych centrach biznesowych w Polsce, a rynek wózków widłowych jest bardziej rozdrobniony. Dodatkowo wózki widłowe pracują nie tylko w magazynach i powierzchniach zamkniętych, co potwierdzają dane prezentowane w dalszych częściach raportu (ponad 58% wózków widłowych na rynku to wózki z napędem spalinowym).”

W raporcie jest szesnaście rozdziałów oraz 58 wykresów obrazujących rynek wózków widłowych w Polsce. Raport jest przedsięwzięciem komercyjnym, szczegółowe informacje i zamówienie dostępne na stronie http://www.audytel.pl/articles/id/125
Log4.pl     

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji