Nowe spalinowe wózki Baoli zgodne z EU5

Wojciech Podsiadły
29 maja 2020
Nowe spalinowe wózki Baoli zgodne z EU5
Fot. Baoli
KBD_1000_Fot
Napędzane silnikami Diesla wózki czołowe Baoli KBD o udźwigu od 5 do 10 ton zostały zmodernizowane pod kątem ograniczeń emisji. Dzięki szeregowi proekologicznych usprawnień pojazdy będą spełniać restrykcyjne wymogi norm EU5.
 
Dostępne w sezonie letnim 2020 wózki serii Baoli KBD 50-100 o udźwigu od 5 do 10 ton będą spełniać unijne normy emisji EU5. W nowych silnikach zastosowano katalizator oksydacyjny DOC, filtr cząsteczek stałych DPF oraz system selektywnej redukcji katalitycznej SCR. Do zmniejszenia ilości powstających przy pracy zanieczyszczeń przyczynia się także zoptymalizowana konstrukcja miski tłoka i dyszy wtrysku oraz zmodernizowany system zarządzania przepływem powietrza.
 
Dzięki nowemu, o 20 proc. bardziej skutecznemu systemowi chłodzenia oraz poprawionej transmisji mocy wózki charakteryzują się znacznie większą wydajnością niż poprzedzające je modele. Inżynierowie Baoli ulepszyli także system chłodzenia hamulców, zwiększając tym samym ich trwałość. Szczególny nacisk położono także na komfort i ergonomię pracy operatora i dobrą widoczność we wszystkich kierunkach.
 
Baoli to producent wózków widłowych i sprzętu magazynowego, który działa w ponad 80 krajach na całym świecie. Firma jest częścią Grupy KION, lidera na rynku europejskim i drugiego co do wielkości na świecie producenta technologii magazynowej, znanego z takich marek jak Linde, STILL i Dematic. Baoli to idealne połączenie inżynierii i technologii dużej grupy o zasięgu globalnym, pragmatyzmu oraz dbałości o koszty tak typowej dla produktów wytworzonych na Dalekim Wschodzie. Firma Baoli jest bezpośrednio obecna w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce za sprawą spółki Baoli EMEA. Obsługuje ona 40 krajów w tym regionie, zajmując się całościowo sprzedażą i obsługą posprzedażową. Ma do swojej dyspozycji jeden z największych w Europie, zlokalizowany we Włoszech obiekt o powierzchni przekraczającej 11 tys. mkw., działający zarówno jako centrum dystrybucyjne i magazyn części zamiennych.
 
Wojciech Podsiadły
Foto: Baoli

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?

WIĘCEJ NA TEN TEMAT

 

Wydrukowano ze strony Log4